kolczyk-w-nosie-100x100Artykuł przedstawia porady pielęgnacyjne dotyczące przekłucia nosa (Standard Nostril, Septum, Bridge, Nasallang).
Dowiesz się w nim szczegółowo jak dbać o przekłucie nosa, jak dbać o kolczyk w nosie.

Sposoby zachowania higieny


Przemywać, oczyszczać roztworem z soli fizjologicznej i / lub oczyszczać Octeniseptem, myć łagodnym, bezzapachowym mydłem najlepiej antybakteryjnym lub bakteriobójczym (szare mydło w kostce).

 • Umyć dokładnie ręce przed dotknięciem lub czyszczeniem miejsca przekłucia z jakiegokolwiek powodu.
 • Przemywać roztworem soli fizjologicznej 2 -3 razy na dobę i / lub Oceniseptem - rozpylać na skórę z odległości ok. 20 cm., lub mydłem.
 • Nie pozostawiać mydła na piercingu dłużej niż 30 sekund.
 • Wypłukać dokładnie aby usunąć z piercingu wszelkie ślady mydła.
 • Suszyć delikatnie dotykając czystym jednorazowym ręcznikiem papierowym (chusteczką). Ręczniki z materiału mogą przenosić bakterie lub zaczepić się o biżuterię powodując podrażnienia, zaczerwienienie i obrzęk.
 • Do przemywania rany nie należy stosować wody utlenionej, ani spirytusu, gdyż te preparaty podrażniają piercing i wysuszają miejsc przekłucia.

W przypadku dużego zaognienia, zaczerwienienia, podejrzenia infekcji po przemyciu piercingu posmaruj maścią Tribiotic lub Neomycyna (antybiotyk antybakteryjny). Przy podjerzeniu infekcji najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

 • Smarować maścią 2 - 3 razy dziennie nie dłużej niż 7 dni.
 • Obracać kolczykiem podczas gojenia, alby żaden skrzep i osocze nie przylgnął do kolczyka.


Co jest normalne?

 • Przez pierwsze siedem do czternastu dni: znaczne obrzęki (opuchlizna), lekkie krwawienie, zaczerwienienie (zasinienie) i / lub nadwrażliwość.
 • Następnie: niewielkie obrzęki, lekkie wydzielanie osocza (przeźroczysto białego, lub przeźroczysto żółtego) płynu (nie ropa).
 • Nie wygojone dobrze przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut!
 • Czas ten różni się w zależności od osoby i jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.


Piercing może wydawać się wyleczony zanim proces gojenia jest zakończony. Dzieje się tak, ponieważ rana goi się szybciej od zewnątrz i mimo że wygląda dobrze, tkanka w środku pozostaje niestabilna. Trzeba być cierpliwym i dokładnie czyścić przez cały okres gojenia. Nawet zagojone, kilkuletnie przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut! Czas ten różni się w zależności od osoby i jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.

Co należy robić?

 • Nie poruszaj kolczykiem bardziej / więcej niż to konieczne.
 • Nie baw się kolczykiem gdy jest jeszcze nie zagojony.

Aby zadbać o zdrowie:

 • Im zdrowszy tryb życia, tym łatwiej zagoi się Twój piercing.
 • Wysypiaj się i stosuj pożywne diety.
 • Unikaj stresu emocjonalnego, który może zwiększyć czas gojenia nawet o 40%.
 • Aby ułatwić gojenie i wzmocnić zdolność do zwalczania infekcji, przyjmuj codziennie suplementy odżywcze, w tym żelazo, witaminę B, 1.000-5.000 mg witaminy C (podzielone na kilka równych dawek w ciągu dnia) i 30 mg cynku dla kobiet (50 mg dla mężczyzn).


Porady i wskazówki

Biżuteria:

 • Czystymi rękoma lub poprzez papierowe ręczniki należy regularnie sprawdzać czy kolczyk jest zawsze na miejscu, czy nie odstaje od skóry.
 • Warto nosić ze sobą czysty, zapasowy kolczyk w przypadku zgubienia lub zniszczenia obecnego.
 • Skontaktuj się z piercerem, aby wybrać alternatywną, nie metalową biżuterię jeśli metalowa biżuteria musi zostać czasowo usunięta (np. ze względu na zabieg medyczny). Alternatywą może być kolczyk z bioplastu, PTFE oraz retainer.
 • Jeśli zdecydujesz, że już nie chcesz piercingu, wystarczy wyjąć biżuterię (lub pozwolić usunąć ją zawodowemu piercerowi) i kontynuować czyszczenie miejsca przekłucia do zamknięcia otworu. W większości przypadków pozostanie tylko niewielki znak.
 • W przypadku podejrzenia zakażenia, biżuteria lub obojętna alternatywa powinna być pozostawiona na miejscu, aby umożliwić osuszanie, odprowadzanie cieczy. Jeżeli biżuteria zostałaby wyjęta, zewnętrzne komórki mogłyby zamknąć się zapieczętowując zakażenie wewnątrz kanału przekłucia i powodując ropień. Do czasu ustąpienia zakażenia, trzymaj biżuterię w miejscu przekłucia!


Czego należy unikać?

 • Nie należy bawić się kolczykiem. Długoterminowe skutki obejmować mogą trwałe uszkodzenie tkanki wokół kolczyka (tzw. dzikie mięso).
 • Unikaj zbędnych urazów, zabawa biżuterią podczas gojenia może powodować powstawanie nieestetycznej tkanki bliznowej, migracje i inne powikłania.
 • Unikaj używania płynów oczyszczających zawierające alkohol.
 • Unikaj palenia! To zwiększa ryzyko i wydłuża czas gojenia.
 • Unikaj stresu i zażywania narkotyków.
 • Unikaj aspiryny (antybiotyków), alkoholu oraz dużych ilości kofeiny, dopóki występują krwawienia i obrzęk.
 • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie, bez chemii (sole do kąpieli, żel pod prysznic, itp.).
 • Unikaj zanurzenie gojącego się piercingu w wodach, takich jak jeziora, zbiorniki wodne, baseny itp.
 • Nie należy świeżo przekłutego miejsca pudrować, fluidować, kremować, balsamować, itp.
 • Unikaj wszelkich zabiegów na twarz, które mogłyby podrażnić miejsce przekłucia (tj. peelingi, kwasy, maseczki, mleczka i toniki zawierające alkohol).

Wyłączenie odpowiedzialności

Te wytyczne są oparte na połączeniu doświadczenia zawodowego, zdrowego rozsądku, badań naukowych i praktyki klinicznej. Mimo, że prezentujmy sprawdzone porady, to nie są one jednakowo skuteczne dla wszystkich. Nie powinno się bezwarunkowo z nich korzystać. Porady, które udostępniamy powinny być szczegółowo analizowane, porównywane z własnym przypadkiem, ewentualnie konfrontowane z innymi podobnymi publikacjami i dopiero, gdy będą one przedstawiały się jako odpowiednie w danym przypadku, wprowadzane w życie. Nie mogą jednak zastąpić porady lekarskiej. Jeśli zachodzi podejrzenie zakażenia, należy zasięgnąć pomocy medycznej. Należy pamiętać, że wielu lekarzy nie przechodziło specjalnego szkolenia w zakresie piercingu.

Komentarze  

Jadziaa
-1 # Jadziaa 2013-10-08 13:36
Witam,
Zrobiłam sobie septum (sama w domu) jakieś 3 miesiące temu. Wszystko było ładnie, nic mnie nie bolało, goiło się ładnie. Po tygodniu od zrobienia zmieniłam kolczyk z ze stali chirurgicznej na jakiegoś farbowanego i nic się nie działo. Gdy kolczyk mi się zepsuł bo farba zaczęła odchodzić zmieniłam na nowy tym razem barwiony na kolor złoty i tu się zaczynają schody. Pierwszego barwionego nosiłam prawie dwa miesiące, a drugiego barwionego niecałe 3 tygodnie i zaczęła farba odchodzić i na miejscu, które jest schowane w przegrodzie zaczęła się pojawiać jakaś zielona otoczka :-| . więc szybko poleciałam do sklepu i kupiłam znowu złotego (nie wiem co mnie kierowało ;o) zmieniłam i dziurka zaczęła mnie boleć. Teraz mam zznowu nieuczulającego ze stali chirurgicznej i wciąż boli, to takie dziwne bóle. Czy może kawałek farby mam w dziurce? Ropy nie czuję, choć dzisiaj wyjęłam kolca i jakby "wycisnęłam" z dziurki dziwną maź koloru biało-żółto-zie lonkawego, no i boli. Help me :cry:
czara
0 # czara 2013-10-06 16:29
Wiem ze do czasu wygojena sie rany nie mozna zmieniac kolczyka w nosie ale ja jednak bbym wolala poniewaz mam dosyc nieciekawy i nie podoba mi sie.Czy jednak moglabym zmienic go bez skutkow ubocznych i po jakim czasie po przekluciu?
Daria
+1 # Daria 2013-07-03 23:17
Czesc . bardzo bym chciala mniec ten kolczy tylko0 pisze ze jakies preperaty ktore sa droge 20 a tak za bardzo za duzo kosztuje . mnoge tylko przemywac sola fizjologiczna nie mam kasy . ! . i nie ide do kosmetyczki tobi mi kolezanka :) prosze oo odpowiedz
Ola
0 # Ola 2013-10-03 14:26
może przemywać solą fizjologiczną, ale osobiście nie radzę żeby robiła ci koleżanka, bo mnie strasznie to przekłucie bolało i wolałam oddać się w ręce osoby która się na tym zna. nie mówię że twoja koleżanka się nie zna, bo mi koleżanka robiła smileya, ale septum to jednak trudniejsze przebicie. radze ci zebrać trochę pieniędzy i iść do studia piercingu.
nicole
0 # nicole 2013-06-26 20:56
Moze wiecie jak moge sie pozbyć gulki w nosie? Bo po przekłuciu zaczęła mi sie infekcja nosa.. :/ jak tego mozna sie pozbyć ???!!!
Karola
-1 # Karola 2013-03-22 12:10
Jak długo po przekuciu trzeba nosić kolczyk? Nie wolno go wyjąć nawet na chwilkę?
SylwiaJoanna
+3 # SylwiaJoanna 2013-03-23 16:54
Nie , nie wolno. z reszta po co mialabys go wyciagac "na chwilke"?
Najbezpiczniej byloby poczekac od 6 miesiecy do roku.
nicole
-1 # nicole 2013-06-26 20:54
od 2 do 3 tyg. Mozna go wyjnowac ale nie na długo bo będzie problem z włożeniem go z powrotem :)
M.
-1 # M. 2013-03-20 22:35
Mam kolczyk w nosie od miesiąca i zrobiła mi się taka gulałka prawdopodobnie z ropy i zaczerwienienie .Co robić? radzicie wyjąć kolczyk?
nicole
0 # nicole 2013-06-26 20:57
mam ten sam problem :/ i nie wiem co moge zrobic :(
Kasia123
-7 # Kasia123 2013-03-16 16:15
Czy w studiu przekłuwają nos pistoletem ? :-?
Justita
+2 # Justita 2013-03-18 18:37
NIE!!!!!!!!!!!
SylwiaJoanna
+3 # SylwiaJoanna 2013-03-23 16:52
W profesjonalnym studiu w ktorym wiedza co robia NIGDY nie powinni przekolwac niczego pistoletem. Jedynym miejscem ktore mozna ale i tak nie powinno sie przekluwac pistoletem jest dolna czesc ucha. NIC INNEGO!
Ola
+1 # Ola 2013-05-04 22:53
tak. Lepiej przebić wenflonem bo prawie wgl nie boli. Wiecej strachu niz bólu a wenflonem bezpieczniej :)
kaja
-1 # kaja 2013-03-15 10:09
hej zrobilam sobie kolczyk w nosie i przeszedł mi na wylot czy moge miec jakies niebezpieczenst wo z tego powodu ??
Ola
-1 # Ola 2013-05-04 22:52
nie ;) to najnormalniejsz e co powinno byc :D tylko dezynfekuj go maścią najlepiej :>
agnieszka1
-1 # agnieszka1 2013-03-05 19:10
Magda naucz sie czytac
magda
-1 # magda 2013-03-01 18:06
hej wiedziec czy moge wyjac kolczyk po 2 tygodniach??
SylwiaJoanna
0 # SylwiaJoanna 2013-03-23 16:53
NIE!
nicole
-2 # nicole 2013-06-26 20:57
taaak!
agnieszka1
+1 # agnieszka1 2013-02-19 16:52
Patrycja nie radze Ci wyciagac kolczyka , ani go zmieniac nosek musi sam sie zagoic i sama zauwazysz moment kiedy bedziesz mogla to zrobic, mialam ta sama metode kucia , musisz sie po prostu przemeczyc , zaklejaj sobie plastrem opatrunkowym nosek w miejscu gdzie masz kolczyk aby Ci nie wypad w nocy bo podraznisz sobie rane , nie wyciagaj go tylko obkrecaj aby Ci sie nie zasech i nie wrastal , jesli zbierze Ci sie ropa ona sama zejdzie albo peknie. kolczyk goi sie od miesiaca -6 miesiecy czasem i dluzej zalazy od osoby mysle ze jak bedzie dbala to 2-3m i bedzie okey Pozdrawiam
Patrycja
0 # Patrycja 2013-02-16 20:06
Hej wczoraj bylam u kosmetyczki zrobic kolczyka w nosie. Kazala mi to przemywac spirytusem salicynowym. Wstrzelila mi kolczyk taki jak do ucha i powiedziala ze moge zmiennic za miesiac. Ogolnie wszystko jest okej. Wiadomo troszeczke boli ale nie mam zadnej ropy ani opuchlizny. Choddzi mi o to czy bede mogla zmienic kolczzyk troche wczesniej niz za miessiac bo ten jest troche duzy i malo estetyczny. Prosze o odpowiedzi :)
karola
-1 # karola 2013-02-03 23:25
mam problem ,mam ,kolczyka ponad pół roku pewnego dnia wokoło kolczyka zrobiło sie czerwono więc delikatnie przemyłam,nastę pnego dnia w lustrze zauważyłam,że cały nos zatopiony w ropie ,a kolczyk jest wręcz wypychany przez male bąbelki ropy i krwi,więc go zdjełam i przemywałam z 4 dni treaz wyglada lepiej ,ale miejsce kolczyka jest nadal czerwone a w środku nosa gulka i pytanie czy założyc go z powrotem i smarować i przemywać czy darować aż zarośnie?
SylwiaJoanna
-1 # SylwiaJoanna 2013-02-05 20:33
Tez mialam ten problem kilka razy... Ja wogole nie wyciagalam kolczyka. Wiem, ze pisza tutaj, zeby nie uzywac wody utlenionej i pewnie maja racje. w kazdym razie ja normalnie przemywalam to woda utleniona (oblewalam koczyk od zenatrz woda utleniona, polewalam czysty patyczek do uszy woda utleniona i przemywalam najpierw zewnetrzna, pozniej wewnetrzna czesc nosa przy kolczyku-do obu stron uzywalam czystej strony wacika). Po tym poprostu suszylam (czystym wacikiem do uszu). ten proces powtarzalam jakies 3-4 razy dziennie i po jakims dniu badz dwoch moj nosek byl pieknie zagojony :)
sugestia: jesli mozesz w trakcie infekcji uzyj glubszego kolczyka dzieki temu dziurka bedzie troche wieksze bo sie zrasta . koczyk z kulka na koncu moze utrudnic wyciagniecie koczyka!
Pozdrawiam :)
Kasia W
+1 # Kasia W 2013-01-16 19:50
Błagam o pomoc : mam duzy problem
15 listopada zrobiłam sobie kolczyk w nosie.
niestety myslałam ze wszystko bedzie wporzadku. pierwsze dni zaklejałam kolczyk plastrem zeby mi nie wypadł albo cos takiego . Ostatnio nie zaklejam. niestety zauwazylam rope. ropieje mi dziurka w nosie. w srodku nosa mam spuchniete. leci mi krew. :( Nwm co mam zrobic :( wyjąc czy co ?

jeżeli chodzi o higiene kolczyka. Działałam według zasad ktore mi podał piercer wiec spoko... ale niestety. dziurka ropieje. krew leci. i nawet sie nie umiem dotknąć nosa :( juz nie mowiac o tym ze jest czerwony. Moze lepiej wyjąć :(
SylwiaJoanna
-1 # SylwiaJoanna 2013-02-05 20:34
Rekomenduje to samo co Karoli, czyli...
"Tez mialam ten problem kilka razy... Ja wogole nie wyciagalam kolczyka. Wiem, ze pisza tutaj, zeby nie uzywac wody utlenionej i pewnie maja racje. w kazdym razie ja normalnie przemywalam to woda utleniona (oblewalam koczyk od zenatrz woda utleniona, polewalam czysty patyczek do uszy woda utleniona i przemywalam najpierw zewnetrzna, pozniej wewnetrzna czesc nosa przy kolczyku-do obu stron uzywalam czystej strony wacika). Po tym poprostu suszylam (czystym wacikiem do uszu). ten proces powtarzalam jakies 3-4 razy dziennie i po jakims dniu badz dwoch moj nosek byl pieknie zagojony :)
sugestia: jesli mozesz w trakcie infekcji uzyj glubszego kolczyka dzieki temu dziurka bedzie troche wieksze bo sie zrasta . koczyk z kulka na koncu moze utrudnic wyciagniecie koczyka!
Pozdrawiam :)"
SylwiaJoanna
0 # SylwiaJoanna 2013-02-05 20:36
dodatkowo nie zaklejaj koczyka niczym. skora sie poci, plaster utrudnia powietrzu dostep do ranki i przez to ranka dluzej sie goi i ma tendencie do paprania sie. w Twoim wypadku problem to infekcja, ktora trzeba jak najszybciej wyleczyc. pozdrawiam :)
Martyna
0 # Martyna 2012-12-30 15:09
hejj.. od 2 dni mam kolczyka w nosie,którego zrobiłam u kosmetyczki.nos przebiła mi pistoletem a kolczyk byl bardzo duzy bo sluzy wylacznie do uszu. kosmetyczka kazała mi zmienic kolczyk najpozniej po 2 dniach a ja zmienialam gdy tylko wrocilam do domu bo wygladalam jak wariatka z takim kolczykiem.chci alam sie dowiedziec czy mozna miec zwykly kolczyk w trakcie gojenia czy koniecznie musi byc np. srebrny??
emiemilia
0 # emiemilia 2012-12-21 19:40
hej. mam problem... mialam kolczyk w nosie 5 lat, przez moze 2 lata w ogole go nie wyciagalam, bo mnie bolalo. ale przemywalam go codziennie woda utleniona i smarowalam tribiotikiem, poniewaz wiecznie mi ropial. ze dwa razy w miesiacu robila sie taka gulka z ropa i sie to babralo. zmienilam kolczyk na inny (ale oczywiscie tez srebrny) ale nic nie pomoglo. wkoncu z wielkim bolem serca wyciaglam kolczyk 2miesiace temu i mam okropna, wielka, ciemna blizne. bylam u chirurga ja wypalac, zeby byla mniej widoczna ale i tak widac, nawet makijaz jej nie zakryje. co to moze byc? co moge zrobic? (nie bede wspominac, ze tesknie za moim kolczykiem i chcialabym go miec spowrotem, ale coz...)
Czarnalala
0 # Czarnalala 2012-12-12 18:06
mam kolczyk w nosie od ponad 2 tygodni i nadal od środka małe zgrubienie co robić ?
Kalinka
-1 # Kalinka 2012-11-17 14:39
hej. w srodę zrobiłam sobie kolczyk w nosie przy pomocy pistoleta. Jednak w juz piatek kupilam nowy kolczyk i sobie wymienilam bo tamten poczatkowy byl bez kuleczki i co chwile mi sie wysuwal badz wypadal. za to teraz ten nowy minimalnie odstaje czasem a z drugiej strony praktycznie w ogole nie czuje kuleczki... nie wiem czy to moze przez to ze mogę miec tam jeszcze opuchniete czy z innego powodu. Czy to tak ma byc czy jest jakis problem?? ostatnio zaczelam robic oklady z rumianku na zewnatrz i w srodku nosa. prosze o porade :)
katrina
-1 # katrina 2012-10-13 16:52
hej... byłam u kosmetyczki i przebiła mi nosek... mineło 2 dni i mam zaczewienione ,a w środku coś przypomina kulke, czy spuchniete ale boli i nie wiem co mam zrobic by znikło...
Piotrek
0 # Piotrek 2012-10-26 20:02
Przemywaj octeniseptem 4 razy dziennie od środka tez :)
Aniaa
+1 # Aniaa 2012-10-11 20:24
czemu kolczyk wystaje nie chce wejsc do konca ?
Paulinka
-2 # Paulinka 2012-10-15 20:27
Jeżeli przekułaś nos i w ten sam dzień on odstaje to nie martw się zawsze tak jest bo pistolet nie wbije ci kolczyka do konca w nose nigdy
Piotrek
+1 # Piotrek 2012-10-26 20:03
Bo nie został przekłuty na wylot :)
natalia
0 # natalia 2012-10-01 18:42
Ja przebiam sobie tydzień temu przez pierwsze 2 dni miała około kolczyka miała zaczerwienie. Wogóle go nie czuje a nic mi nie bili nie wiem czy to naormale.i mnie bardzo zastanawia proces goienia
Agnieszkaaa
+1 # Agnieszkaaa 2012-09-21 11:51
Ola ja tez tak mialam to normalne , po prostu zaklejaj sobie kolczyka na noc plastrem opatrunkowym ale nie uciskajac kolczyka
Agnieszkaaa
+1 # Agnieszkaaa 2012-09-21 11:49
Mam ten sam problem mam juz kolczyka w nosie od ok miesiaca na poczatku mialam spuchniete , kosmetyczka powiedziala ze to normalne, opuchlizna mi zeszla ale mała gulka zostala ze od srodka nosa nie czuje tej kuleczki jak wkladam normalnego kolczyka nie wiem co mam robic smarowalam witamina A, preperatem z apteki od jakis zakazen i nic , nie powiem kolczyk mi pare razy wypadl , boje sie ze bede miala powazna infekcje prosze o odp
sabina0000
+1 # sabina0000 2012-09-07 14:38
Dobry i ciekawy artykuł
Polecam również http://ozdobyciala-justys.blogspot.com/
iza 265
+1 # iza 265 2012-09-01 18:37
mam juz kolczyka 2 miesiace i nie chec mi sie zagoic ;/ co mam zrobic ? czy mam go wyjac ?? nos jest caly czerwony i mam taka gulke z ropa
Paulinka
0 # Paulinka 2012-10-15 20:30
Lepiej go wyjmij miałam dosłownie taką samą sytuację jak ty , jezeli nie wyjmiesz kolczyka to narośl będzie się powiększała sprawiając ci ból a i kolczyk może ci wrosnąć w skórę. jak wyjmiez kolczy przebij ten bąbelek i przmyh wodą utkeniną będzie leciała z niego ropa z krwia nie przestrasz się. Nos się wygoi :0 ale dziórka się zagoi i bd mogła sobie zrobić jeswzcze raz . ja tak zrobiłam tylko że kosmetyczka przkuła mi już gratis
Kay
+3 # Kay 2012-08-05 22:36
Zrobiłam sobie wczoraj kolczyka w nosie. mam lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Przemywam od czasu do czasu patyczkiem z wodą żeby niczego nie naruszyć. Jest troche osocza i też nie wiem czy to normalne. Boli jak robię jakieś dziwne miny... stwierdzam iż to normalne ale wolę wiedzieć na wszelki wypadek co i jak. Staram sie od czasu do czasu nim poruszyć żeby nie 'przykleił' mi się do nosa kolczyk. Na kolczyku mam troche osocza ale nie mogę go doczyścić bo nie chce za mocno kolczykiem poruszyć. (kolczyk jakiego posiadam to podkówka)
Nacia
0 # Nacia 2012-10-07 12:59
wiesz ja tak samo mam ze przez pierwsze dni miałam obrzek zaczerwiony ale po tygodniu mi zniknął.
Ola
0 # Ola 2013-10-03 14:23
ja robiłam kolczyk jakoś 3 tygodnie temu, na początku też mnie bolało jak robiłam miny, ale to akurat normalne bo mięśnie twarzy pociągają cały nos za sobą. jeśli masz na kolczyku osocze to oczyść i lekko przykręć, nie przekręcaj kolczyka z osoczem na nim, bo poharatasz sobie dziurke od środka.
Ola
+4 # Ola 2012-08-04 16:16
wczoraj bylam w salonie zrobić sobie kolczyka w nosku, wygląda nieźle ale poruszyłam nim w nocy i on teraz delikatnie się wysuwa, nie zawsze przylega do skóry chociaż nieustannie go poprawiam...pow innam coś z tym zrobić?czy samo się to jakoś ułoży?
Paulinka
0 # Paulinka 2012-10-15 20:33
Samo się ułoży :) po prostu trochę powiększyła ci się dziórka ale za pare godzin spowrotem dojdzie do siebie :)
Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.