Fergie piercing

Aby zrozumieć ?psychologię piercingu? trzeba pamiętać, że to jest po prostu - i przede wszystkim - ozdoba. To, co motywuje ludzi aby założyć kolczyk to chęć upiększenia swojego ciała w celu wywarcia określonego wrażenia lub stworzenia nowego wizerunku. Oczywiście, obok wymienionych, istnieją także inne przyczyny upiększania własnego ciała.

Po pierwsze, to dążenie do bycia na bieżąco z trendami mody. Mając to na uwadze, ludzie kolczykują najbardziej widoczne części ciała. Po drugie, ludzie chcą się wyróżniać, posiadać oryginalny, wyjątkowy styl. W tym przypadku, chęć pozostawania poza ?stadem? może stopniowo doprowadzić do poddawania się coraz to większym ?fanaberiom?. Oznacza to, że osiągnąwszy ten specjalny wizerunek wśród osób bez piercingu, wspinają się na nowe wyżyny w ozdabianiu ciała aby odróżnić się od tych, którzy posiadają kolczyki! W ten sposób w niektórych grupach społecznych pojawiają się lokalni, regionalni liderzy.

Jednym z ukrytych powodów jest dążenie do bycia bardziej ?sexy?. W tym przypadku nie mówimy o zagadnieniu kompleksów seksualnych czy pewności siebie. To po prostu sposób na przyciągnięcie dodatkowej uwagi potencjalnych partnerów, większa szansa na spotkanie kogoś. Dla niektórych jest to nawet sposób na rozpoczęcie rozmowy.

Ogólnie rzecz biorąc, pomysł na pokonanie jednego z kompleksów osobistych przez piercing jest nienajgorszym powodem poszukiwania dobrego piercera i dość prostym sposobem rozwiązania problemu psychologicznego. Cóż, jest to proste tylko wtedy, gdy procedura zakończy się bez złych konsekwencji, rana zagoi się bezproblemowo a ciało zaakceptuje nowy tuning bez oporu.

Liczne przypadki pokazują nam, że ubóstwianie plakatowych modelek, modeli lub kult jednostki może stanowić potężną przyczynę modyfikowania własnego wyglądu. Piercing nie jest tutaj wyjątkiem, i nie chodzi tylko o gwiazdy muzyki czy kina, które uchodzą za bohaterów, ale wszelkie inne popularne osoby, które stanowią wzór do naśladowania w mniejszych grupach społecznych.

Ludzie często posiadają pragnienie wyróżniania się, lecz nie tylko na płaszczyźnie osobistej, ale także tworząc własne grupy społeczne i przyjmując różne istotne cechy zewnętrzne jako oznaki przynależności. Każdy zna takie grupy jak np. kibice sportowi, motocykliści, metalowcy, hiphopowcy, mniejszości seksualne itd. Jeśli ktoś chce poczuć przynależność, akceptowalność przez konkretną grupę społeczną, która jest rozpoznawalna z powodu np. charakterystycznego kolczyka to jest to więcej niż oczywisty motyw aby nosić taki sam!

Istnieją innego rodzaju przypadki, nieco obce dla naszego środowiska, kiedy specyficzne przekłucia czy nawet blizny stanowią konieczny rytuał wkraczania w pewne społeczeństwa kultu. Na koniec, zdarza się, choć niezbyt często, gdy pragnienie wielu przekłuć na twarzy i ciele wynika z zaburzeń psychicznych. Osoby z takimi zaburzeniami czasem mają tendencję do przesady.

Sex zajmuje znaczące miejsce w naszym życiu, więc nie może dziwić chęć wykorzystania kolczyków w celu dodatkowej stymulacji siebie bądź partnera. Aby to osiągnąć, piercing jest wykonywany na częściach ciała bezpośrednio zaangażowanych w sztukę miłosną czyli przede wszystkim język i okolice genitaliów. Taki piercing jest często wykonywany przez osoby w wieku powyżej 35 lat, w celu odświeżenia i wzmocnienia doznań seksualnych dla siebie i swoich partnerów. W przypadku kobiet, piercing intymny jest całkowicie bezpieczny, ale u mężczyzn może to spowodować uszkodzenie funkcji fizjologicznych.

Autor: Dioperib Nbidh
Źródło: articlesbase.com
Tłumaczenie: własne

Komentarze  

Goga
0 # Goga 2013-09-27 18:02
Ciekawy artykuł, bardzo mi się przydał :-)
justyna
0 # justyna 2012-07-30 18:03
http://ozdobyciala-justys.blogspot.com/
na tej stronie są fajne artykuły na prawde polecam
majka
+1 # majka 2010-10-21 18:39
dzieki wielkie pisze prace kontrolna o tym przydadza się informacje = ]
Szenia
+2 # Szenia 2010-10-21 21:41
Cieszę się. Jakbyś miała jakiekolwiek pytania to pisz śmiało :cheer:
asiula
+1 # asiula 2009-10-30 22:23
czytam...z zainteresowanie m:P pozdrawiam;o*
trubm
+1 # trubm 2009-08-26 01:17
W języku polskim nie ma słowa sex, jest tylko seks.

pozdrawiam
wilkuu
+1 # wilkuu 2009-07-17 02:31
fajny artykuł. pozdrawiam.
i polecam center tongue :-) :P
kolczyk
+1 # kolczyk 2009-02-04 21:37
Pozdrawiam i dziękuję za piękny helix. B)
bandito
+1 # bandito 2009-01-21 23:25
ciekawy artykuł, warto poczytać takie rzeczy, pozdrawiam
Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.