Zdjęcie dziewczyny body piercing kolczyk w uchu lobe tragus oraz tatuaż na plecach

Piercing jest jednym z elementów współczesnej mody i kultury. Od najmłodszych lat dziewczynkom przekłuwa się uszy i zakłada kolczyki.  Są jednak przypadki, że piercing ma znacznie większy wymiar, a kolczyki są zakładane w miejscach dużo bardziej niestandardowych niż uszy albo też jest ich tak dużo, że zajmują całe niemal ciało. Co sprawia, że ludzie w ogóle decydują się na kolczyki? Powodów może być kilka .

Po pierwsze, źródeł zainteresowania piercingiem możemy upatrywać w modzie. Ponieważ piercing jest obecnie bardzo popularny i chętnie eksponowany w mediach, ludzie automatycznie podążają za tym trendem, chcąc być na czasie. Duża tutaj rola celebrytów, gdyż jeśli nasz idol właśnie sprawił sobie kolczyk np. w języku to od razu chcemy się do niego upodobnić i też decydujemy się na taką ozdobę. Identyfikujemy się wtedy z naszym ulubionym aktorem czy muzykiem, jednocześnie czując się bardziej trendy.

Kolejny powód, dla którego ludzie często decydują się na kolczyk w nietypowym miejscu to chęć wyróżnienia się z tłumu i podkreślenia swojej osobowości i odrębności. Dzięki temu, że ludzi bez kolczyków wciąż jest więcej niż tych z kolczykami, to właśnie ci pierwsi są uważani za pewną normę społeczną, a kolczyki to dla wielu wciąż jedynie fanaberia, ekstrawagancja i dziwactwo. Dzięki temu bardzo łatwo wyróżnić się z tłumu i pokazać, że mamy specyficzne, odrębne upodobania, które strojem i dodatkami bardzo łatwo jest podkreślić. Możemy w ten sposób np. zamanifestować to, że przynależymy do jakiejś subkultury. Kolczyk dla niektórych może być tym, czym dla innych grup choćby specyficzne, ciężkie buty, jak np. te które możemy znaleźć tutaj: butshop.pl/pl/producer/Dr.-Martens/16. To pozwala nam się odróżnić od innych, pokazać, że należymy np. do grupy punków czy skinheadów, albo po prostu chcemy zbuntować się przeciwko otaczającemu nas światu. 

Modne kolorowe buty Dr Martens

Dużą rolę mogą tu odgrywać również nasi znajomi, chcąc zdobyć ich uznanie staramy się dostosować do ich stylu życia i upodobań, zgodnie z zasadą, że jeśli oni posiadają kolczyki to my także je zakładamy. Co ciekawe dla niektórych osób kolczyk może być sposobem na poznanie drugiej połówki.  Dwie osoby, o podobnych, specyficznych upodobaniach bardzo szybko odnajdą się w tłumie. Poza tym piercing może być bardzo dobrym tematem do rozpoczęcia rozmowy. Niektórzy deklarują też, że kolczyk np. w języku wspomaga doznania i dostarcza dodatkowej przyjemności podczas całowania.

Zdarzają się też przypadki, że ciało ozdobione dużą liczbą kolczyków to niemal obowiązek każdej dorosłej osoby. Im kolczyków jest więcej, tym taka osoba jest lepiej postrzegana. Tak jest choćby w kilku odległych nam kulturach np. w niektórych społeczeństwach afrykańskich przekłuwanie różnych części ciała jest elementem kultu i należy do tradycji, wypełnianej od pokoleń.

Nie dla wszystkich jednak kolczyk to symbol podążania za modą czy manifestowania swojej osobowości, ale po prostu ozdoba. Taka sama jak np. pierścionek czy bransoletka. Zwłaszcza kobiety decydując się na kolczyk w widocznym miejscu chcą wyglądać bardziej atrakcyjnie i przyciągać wzrok, a taka ozdoba zwłaszcza w nietypowym miejscu bez wątpienia sprawi, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie. Kolczyk  w takim przypadku służy więc przede wszystkim wywarciu odpowiedniego wrażenia.

Jakikolwiek powód byśmy nie mieli do tego, żeby założyć kolczyki to bez wątpienie jest to ważny element współczesnej kultury i coś co absolutnie nie powinno dziwić, ani oburzać. Oczywiście, jak ze wszystkim w życiu, tak i z piercingiem nie należy przesadzać i zdobiąc swoje ciało w ten sposób należy zachować umiar.

Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.