kolczyk w pepkuArtykuł przedstawia porady pielęgnacyjne dotyczące przekłucia pępka. Wyjaśniamy w nim szczegółowo jak dbać o przekłucie pępka, jak dbać o kolczyk w pępku.

 Sposoby zachowania higieny

Przemywać roztworem z soli i / lub oczyszczać Octeniseptem, myć łagodnym, bezzapachowym mydłem najlepiej antybakteryjnym lub bakteriobójczym (szare mydło w kostce).

 • Umyć dokładnie ręce przed dotknięciem lub czyszczeniem miejsca przekłucia z jakiegokolwiek powodu.
 • Przemywać roztworem soli fizjologicznej 2 -3 razy na dobę i / lub Oceniseptem - rozpylać na skórę z odległości ok. 20 cm.,
   lub mydłem. 
 • Nie pozostawiać mydła na piercingu dłużej niż 30 sekund. 
 • Wypłukać dokładnie aby usunąć z piercingu wszelkie ślady mydła.
 • Suszyć delikatnie dotykając czystym jednorazowym ręcznikiem papierowym (chusteczką). Ręczniki z materiału mogą przenosić bakterie lub zaczepić się o biżuterię powodując zaczerwienienie i obrzęk.
 • Do przemywania rany nie należy stosować wody utlenionej, ani spirytusu, gdyż te preparaty podrażniają piercing.

W przypadku dużego zaognienia, zaczerwienienia, podejrzenia infekcji po przemyciu piercingu posmaruj maścią Tribiotic lub Neomycyna (antybiotyk antybakteryjny). Przy podjerzeniu infekcji najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

 • Smarować maścią 2 - 3 razy dziennie nie dłużej niż 7 dni.
 • Obracać kolczykiem podczas gojenia, alby żaden skrzep nie przylgnął do kolczyka.

Co jest normalne?

 • Przez pierwsze siedem do czternastu dni: znaczne obrzęki (opuchlizna), lekkie krwawienie, zaczerwienienie (zasinienie) i / lub nadwrażliwość.
 • Następnie: niewielkie obrzęki, lekkie wydzielanie osocza (przeźroczysto białego, lub przeźroczysto żółtego) płynu (nie ropa).
 • Nie wygojone dobrze przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut!
 • Czas ten różni się w zależności od osoby jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.


Piercing może wydawać się wyleczony zanim proces gojenia jest zakończony. Dzieje się tak, ponieważ rana goi się szybciej od zewnątrz i mimo że wygląda dobrze, tkanka w środku pozostaje niestabilna. Trzeba być cierpliwym i dokładnie czyścić przez cały okres gojenia. Nawet zagojone, kilkuletnie przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut! Czas ten różni się w zależności od osoby i jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.

Co należy robić?

 • Nie poruszaj kolczykiem bardziej / więcej niż to konieczne. 

Aby zadbać o zdrowie:

 • Im zdrowszy tryb życia, tym łatwiej zagoi się Twój piercing.
 • Wysypiaj się i stosuj pożywne diety.
 • Unikaj stresu emocjonalnego, który może zwiększyć czas gojenia nawet o 40%.
 • Aby ułatwić gojenie i wzmocnić zdolność do zwalczania infekcji, przyjmuj codziennie suplementy odżywcze, w tym żelazo, witaminę B, 1.000-5.000 mg witaminy C (podzielone na kilka równych dawek w ciągu dnia) i 30 mg cynku dla kobiet (50 mg dla mężczyzn).

UWAGA!

Po wyjęciu kolczyka z miejsca przekłucia po prawidłowym wygojeniu piercingu i wieloletnim noszeniu biżuterii w pępku, może piercing nie zarosnąć, a znacznie się zmniejszyć. Wszystko jest uzależnione od organizmu, czas wygojenia pępka po kolczyku może trwać nawet kilka lat.

Porady i wskazówki

Biżuteria:

 • Czystymi rękoma lub poprzez papierowe ręczniki należy regularnie sprawdzać czy gwintowane końcówki Twojej biżuterii są dobrze dokręcone.
 • Warto nosić ze sobą czystą, zapasową kulkę w przypadku zgubienia lub zniszczenia.
 • Skontaktuj się z piercerem, aby wybrać alternatywną, nie metalową biżuterię jeśli metalowa biżuteria musi zostać czasowo usunięta (np. ze względu na zabieg medyczny).
 • Jeśli zdecydujesz, że już nie chcesz piercingu, wystarczy wyjąć biżuterię (lub pozwolić usunąć ją zawodowemu piercerowi) i kontynuować czyszczenie miejsca przekłucia do zamknięcia otworu. W większości przypadków pozostanie tylko niewielki znak.
 • W przypadku podejrzenia zakażenia, biżuteria lub obojętna alternatywa powinna być pozostawiona na miejscu, aby umożliwić osuszanie, odprowadzanie cieczy. Jeżeli biżuteria zostałaby wyjęta, zewnętrzne komórki mogłyby zamknąć się zapieczętowując zakażenie wewnątrz kanału przekłucia i powodując ropień. Do czasu ustąpienia zakażenia, trzymaj biżuterię w miejscu przekłucia!

Czego należy unikać?

 • Nie należy bawić się kolczykiem. Długoterminowe skutki obejmować mogą trwałe uszkodzenie tkanki wokół kolczyka
 • Unikaj zbędnych urazów zabawa biżuterią podczas gojenia może powodować powstawanie nieestetycznej tkanki bliznowej, migracje i inne powikłania.
 • Unikaj używania płynów oczyszczających zawierające alkohol.
 • Unikaj palenia! To zwiększa ryzyko i wydłuża czas gojenia.
 • Unikaj stresu i zażywania narkotyków.
 • Unikaj aspiryny (antybiotyków), alkoholu oraz dużych ilości kofeiny, dopóki występują krwawienia lub obrzęk.
 • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie, bez chemii (sole do kąpieli, żel pod prysznic, itp.)
 • Unikaj zanurzenie gojącego się piercingu w wodach, takich jak jeziora, zbiorniki wodne, baseny itp.
 • Nie należy świeżo przekłutego miejsca pudrować, fluidować, kremować, balsamować, itp.
 • Unikaj opinających brzuch bluzek, najlepiej żeby były luźne i bawełniane.
 • Unikaj spodni z wysokim stanem, najlepiej niskie biodrówki.
 • Unikaj pasków, w szczególności z dużymi klamrami.

Wyłączenie odpowiedzialności

 Te wytyczne są oparte na połączeniu doświadczenia zawodowego, zdrowego rozsądku, badań naukowych i praktyki klinicznej. Mimo, że prezentujmy sprawdzone porady, to nie są one jednakowo skuteczne dla wszystkich. Nie powinno się bezwarunkowo z nich korzystać. Porady, które udostępniamy powinny być szczegółowo analizowane, porównywane z własnym przypadkiem, ewentualnie konfrontowane z innymi podobnymi publikacjami i dopiero, gdy będą one przedstawiały się jako odpowiednie w danym przypadku, wprowadzane w życie. Nie mogą jednak zastąpić porady lekarskiej. Jeśli zachodzi podejrzenie zakażenia, należy zasięgnąć pomocy medycznej. Należy pamiętać, że wielu lekarzy nie przechodziło specjalnego szkolenia w zakresie piercingu.

Komentarze  

kaalaa
+1 # kaalaa 2013-10-05 17:49
jak mam kolczyka od 4 miesięcy i mi się nie goi a miałam kolczyka ze stali chirurgicznej tylko posłuchałam koleżanek i przykładałam spirytusem i wodą utlenioną co mam zrobić żeby mi czerwone wokół kolczyka zeszło bardzo mi zależy bo to okropnie wygląda i boje się że będę miała jakieś problemy :D???????
Magdzia
+1 # Magdzia 2013-09-15 21:30
Hej:) ja przekłuwałam sobie pępek rok temu w październiku i płaciłam w Salonie Piercingu i tatuowania 100 zł z kolczykiem. Ale możesz sobie na necie poszukać do jakiego Ty chcesz iść Salonu i napisać do nich poprostu maila z zapytaniem ile to będzie u nich kosztować. Ja tak zrobiłam i odpisali mi, że w granicach 100- 200 zł. Wszystko też zależy od kolczyka. Sam fakt, że masz kolczyk to i tak rodzice się o tym prędzej czy później dowiedzą. Nie ma bata na to:) Wystarczą wakacje a wiadomo jest gorąco i się chodzi w stroju kąpielowym na plaży itp, to raczej tego nie ukryjesz. Lepiej jest powiedzieć o tym rodzicom:) Mój tata się dowiedział dzień po przekłuciu, mama 7 miesięcy po przekłuciu i nic nie gadali. Powiedzieli, że fajnie to wygląda. Zrobisz jak uważasz, życzę powodzenia:))
Agata22222
0 # Agata22222 2013-09-13 15:46
hej, jak ukryć kolczyk przed rodzicami, i do ilu złoty może kosztowac?
MagdaLena
0 # MagdaLena 2013-09-16 17:13
Hej :lol: ja kolczyk mam od pół roku i robiła mi go koleżanka, szczerze nic mnie to nie bolało a osoba która się na tym zna czasem zrobi lepiej niż w salonie. Ból identyczny jak po ukąszeniu komara. chwila moment i masz. Płaciłam tylko za wenflon i za kolczyk granice 12 zł. Jestem zadowolona. I moi rodzice na kolczyk zareagowali lajtowo. Mówią że mam gwoździa w brzuchu w lato każdy się patrzył na mnie, jest to bardzo fajne uczucie wyróżniać się z innych. Polecam! i tak wcześniej czy później twoi rodzice się dowiedzą wiec po prostu pogadaj z nimi. co by zrobili gdy byś miała kolczyk może ci pomogą i pokryją za ciebie koszty przekłucia. :lol: :lol:
kaalaa
0 # kaalaa 2013-10-05 17:37
ja dałam w Starachowicach na przykład 100 zł ze znieczuleniem i kolczykiem :P
kaalaa
0 # kaalaa 2013-10-05 17:53
ja dałam w Starachowicach na przykład 100 zł ze znieczuleniem i kolczykiem , ukryć się zbytnio nie da tak jak mówi magdzia i tak sie dowiedzą
Marikaaaaa
0 # Marikaaaaa 2013-08-29 00:32
A jak to jest z tym basenem ? Jeśli nakleję sb np. plaster wodoodporony to mogę iść ?
Aneta
+1 # Aneta 2013-08-22 17:28
Ej dziewczyny dziewczyny po raz 10000 na tym forum
-szałwia letnia płukac nawet 5 razy dziennie wspaniale zabija bakterie.
- octanisept w waszym przypadku byłby wskazany ok 30 zł buteleczka ale na długo wystarcza
- i w przypadku madzia 15 na noc pod czysta piżamke bactroben albo tribiotic
Higiena i po raz kolejny do puki sie nie zagoi higiena najzwyklejszy kolczyk ze stali hirurgicznej i go nie dotykac obmywac szalwia i leczyc. Bo bedzie niedlugo tak ze go bedziecie musialy wyciagnąc. Jak to nie pomoże lekarz pierwszego kontaktu i antybiotyk
Malwina
0 # Malwina 2013-08-22 11:15
cześć, mam kolczyka po raz 4, obecnego mam od półtora miesiąca, jak dotykam miejsce wokół górnej dziurki bardzo boli i jak poruszam kolczykiem, co z tym moge zrobic?
madziaaa15
0 # madziaaa15 2013-08-11 22:23
mam kolczyk z metalu i dolna dziurka pępka zrobiła mi się czarna ,co to znaczy ??
RoxAnna
+1 # RoxAnna 2013-07-29 10:18
hej ;) przygotowuje sie do przekłucia pępka i zastanawia mnie jedna rzecz: czy mam ruszac tym kolczykiem jak juz go bede miała?
MagdaLena
-1 # MagdaLena 2013-07-30 15:55
no troszkę musisz poruszać nim bo prawdopodobnie będzie ci leciała krew i ropa. ale nie bój się każdy tak ma
Nanabi
+1 # Nanabi 2013-07-31 00:52
Mam w pępku od tygodnia i wardze od roku i zgadzam się z Magdą, ale myli się co do ropy. Mi np. krew leciała tylko po przebiciu, później już nie. A wydzielina która tworzy się wokół pępka, taka przeźroczysto-ż ółta to osocze, nie ropa. Ludzie często to mylą ;)
Więc nie ma się co martwić :DD
SJ
0 # SJ 2013-07-31 23:29
NIE! To najwiekszy blad ktory mowia te takie "old fashion" kosmetyczki. Oczywiste jest to ze trzeba ten kolczyk jak i ranke porzadnie wyczyscic wiec w czasie czysczenia odpowiednia substancja mozesz delikatnie poruszac kolczyk patyczkiem (PAMIETAJ O MYCIU RAK PRZED DOTKNIECIEM KOLCZYKA A TO DOTYKANIE TEZ ZREDUKOWAC DO MINIMUM!!!) ale nie nalezy kolczyka ani miejsca przeklucia ruszac palcami (szczegolnie nie umytymi) az do calkowitego zagojenia (a to jakies 6 miesiecy)
mefi
0 # mefi 2013-06-30 21:59
nie powinno sie kapac przynajmniej pierwszy miesiac dwa poniewaz wyglada jak zagojony ale w srodku jeszcze nie jest
foreveralone
0 # foreveralone 2013-06-30 21:50
Hej, mam pytanko mam kolczyka przez tydzień, wgl. nie boli, nie ropieje. Jade na kolonie i będziemy chodzić na basen, mogę się kompać ?
Deyna
+1 # Deyna 2013-07-06 19:12
Ja bym nie ryzykowała .Bałabym sie o niego bo chlor . :eek:
SJ
0 # SJ 2013-07-31 23:25
Po tygodniu? Naprawde bym nie radzila. U mnie tez bylo wszystko slicznie pieknie az do czasu jak poszlam na silownie i przez pot zaczol mnie bolec ale nie papral sie. Pozatym na basenie jest nie tylko chlor ktory moze zaszkodzic swierzej rance ale rowniez pomysl o tym ze jest duzo roznych odob w tej samej wodzie...
Milkaa
0 # Milkaa 2013-06-24 07:54
Hej ! Czy po zrobieniu kolczyka moge cwiczyc na wf ? :)) :lol:
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2013-06-26 21:56
jeśli ci to nie przeszkadza no to jasne.., mi to nie przeszkadza tylko nie noś zwisającego kolczyka na wf to bardzo wkurwia.!
Madzia.
0 # Madzia. 2013-07-27 22:08
Możesz ćwiczyć. ;) też mam kolczyk od litego i normalnie ćwiczylam. ;)
Paula221
0 # Paula221 2013-06-22 02:28
hej, zastanawiam się nad zrobieniem kolczyka w pępku .
Tylko chciałabym się dowiedzieć czy to boli , przez jaki czas od przekłucia nie mogę pływać na basenie ? :-)
Dziara~
+1 # Dziara~ 2013-06-22 12:47
Nie boli, choć wszystko jest uzależnione od tego jak reagujesz na ból, jaki jest twój próg. Dla mnie było to 3/10.
Nie możesz pływać na basenie, w jeziorze, morzu etc. aż do całkowitego wygojenia się miejsca przekłucia.
MagdaLena
-1 # MagdaLena 2013-06-26 22:04
nie boli ;d najlepiej jest zrobić kolczyka zimą bo wtedy on ma czas na gojenie.! lepiej nie pływaj to ci tylko zaszkodzi. lub zaklej plastrem część przekucia i po sprawie.
Chudaaaa
0 # Chudaaaa 2013-06-18 13:56
No miesiac:) tak mi powiedzial facet w Studiu gdzie przebijalam sobie pepek:) dlatego najlepiej jest robic sobie to cudenko pozna jesienia:)
Chudaaaa
+1 # Chudaaaa 2013-06-17 17:48
Hej dziewczyny:) jesli przebijalyscie sobie pepek to przez miesiac czasu(od przebicia) nie mozna korzystac z solarium ani sie kapac w jeziorze, nad morzem i na basenie!!!!!!!! !!!
Daria
0 # Daria 2013-06-17 18:15
Aż miesiąc? :( no nie dobijaj mnie myślałam, że maks dwa tyg jeśli chodzi o solarium, jezioro czy morze to co innego...
Daria
0 # Daria 2013-06-16 18:35
Czy moge isc jakies 2-3 dni po przebiciu na solarium?
Deyna
+1 # Deyna 2013-07-06 19:15
nie nie idz poniewaz mozesz ryzykowac poparzeniem bo kolczyk ciu sie nagrzeje
paula1234
0 # paula1234 2013-06-12 20:25
kolczyk mi sie nie zagoil nie pamietam co robilam zle ale mam go juz rok i miesiac i nie wiem co zrobic zeby mi sie zagoil , tzn na dole mi sie normalnie zagoil ae na górze nie (nie robilam u kosmetyczki)
Doma
-2 # Doma 2013-06-08 22:58
hej , mam pytanie . Kolczyk w pepku mam juz tydzień czy mogę kąpac się juz nad jeziorem ?
SylwiaJoanna
+1 # SylwiaJoanna 2013-06-09 12:24
Mysle ze lepiej jeszcze nie kombinowac ze wzgledu na te wszystkie bakterie i tak dalej.
Daria
0 # Daria 2013-06-02 22:47
Ej pomocy !! Mam kolczyk w pępku 2 miesiace, problem jest taki, że wygląda jakbym był ZA CIĘŻKI... osoba, która mi przekłuwała, powiedziała że jest okej, ale teraz on mi jakby ciągnie górną częsć i robi się czerwone ;// nie wiem czy mogę wymienić już kolczyk na inny, czy czekać aż sie zagoi z takim ;((
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2013-06-26 22:00
jeśli cię boli i ciągnie no to na co czekać.! wyciągaj i zmieniaj. Kup sobie nowy. Tylko bądź przygotowana że z miejsca przekucia będzie ci leciała krew. ale nie martw się ja mam już pół roku i mi jeszcze ropa leci..
Anna
0 # Anna 2013-05-25 17:04
Stanie mi sie coś jak zrobie sobie kolczyka, jak będę miała okres ?
MadziaLena
+1 # MadziaLena 2013-05-26 08:32
Nie.! :-)
Paula093
-1 # Paula093 2013-05-17 20:00
Byłam u kosmetyczki i zrobiła mi kolczyk mam go już 4 dni. Moje koleżanki mówią że ta kosmetyczka wzięła mi za dużo skóry. i górna kulka wbija mi się trochę w skórę i co mam robić?! Bo nie chce wyjąć kolczyka bo mi się bardzo podoba ;/ a za razem nie chcę żeby to brzydko wyglądało...
Sylwia Joanna
0 # Sylwia Joanna 2013-05-19 02:37
Mysle ze kolczyk w pepku zawsze powinien wystawac choc troszeczke (bylo tak bynajmniej w moim przypadku i nie mialam jakichkolwiek problemow z kolczykiem). szybko wszytsko sie zagoilo i tylko raz na jakis czas pobolewalo jak o niego zahaczylam czy cos. mysle ze dobrze byloby przemywac to roztworem z soli fizjologicznej i jezeli nadal bedzie sie to papralo to radzilabym wyciagnac. Normalne jest to ze przeklute miejsce puchnie ale jesli chodzi o kolczyk w pepku nie powinien on spuchnac az do tego stopnia. Pepek jest zlokalizowany w miejscu gdzie czesto sie zginamy i kolczyk powinien miec zawsze troche luzu dla bezpieczenstwa. Ja zawsze radze przekluwac w profesjonalnym salonie tatuazu niz u kosmetyczki. Wiem to z wlasych doswiadczen oraz innych osob.
Myszaczek
0 # Myszaczek 2013-05-02 22:06
Mam kolczyka od poczatku stycznia czyli juz 4 miesiace i mam taki problem ze pod gorna kulka prawie do okola najbardziej miedzy kolczykiem a skora zrobil mi sie tak jak by pecherz z ktorego wychodzi wydzielina wraz z odrobina krwi Co to może być i jak to wygoić??
Sylwia Joanna
0 # Sylwia Joanna 2013-05-19 02:31
najprawdopodobn iej zakazenie. ja osobiscie uzywalam wode utleniona nazakazenia przy kolczyku w nosie. dzieki temu znacznie szybciej sie goily (1 max 2 dni). uzywalam tego tez na koczyl w pepku (jak na poczaku uzywalam wody utlenionej do czyszczenia to strasznie mnie przeklute miesce bolalo ale po 4 miesiacach nie powinno nic sie tam dziac. ja juz normalnie woda utleniona czyszcze koczyk w pepku i szybciej sie goi niz kiedy uzywalam tej takiej soli morskiej czy jak to tam sie nazywa.
Deyna
+1 # Deyna 2013-07-06 19:17
Wode utleniona wez dziewczyno pomysl troche tym sie tego nie robi to ci tylko podraznia !!!
Martyna
+1 # Martyna 2013-05-02 16:08
Mam kolczyk w pepku od wielkanocy. Dolna dziorka sie juz zagoila ale gorna jesrt troche czerwona. jak nim poruszam to troche mnie boli. Jest to normalne
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2013-05-02 21:58
też tak miałam to jest normalna sprawa :-*
Juustka
0 # Juustka 2013-04-29 17:52
Cześć. :) Mam kolczyk w pępku od grudnia. Na początku miałam kolczyk ze stali chirurgicznej, pępek przebijała mi koleżanka, ale zna się na tym dobrze, bo nie byłam jej pierwszą "klientką" i jeśli coś by nie wyszło to by powiedziała. Tylko, że dziurka wciąż się nie zagoiła.Na początku smarowałam tribitykiem, przemywałam wodą utlenioną, później przez dłuższy czas solą fizjologiczną. Teraz wróciłam do wody utlenionej tylko i wyłącznie, bo tak doradziła kosmetyczka. Zmieniłam kolczyk na srebrny, który noszę dopiero kilka dni i jak na razie różnicy nie widzę. Dalej leci mi z tego ropa, a czasami nawet krew. Co powinnam zrobić ?
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2013-04-29 20:10
Siemka ja mam kolczyk od stycznia i moim zdaniem to jest normalne też tak mam, Cały czas mi ta ropa leci ale z tego co czytałam może się to goić nawet rok.! :sad: ale jak chce się być piękną trza troszkę pocierpieć.! Pozdr
Patrycha
-2 # Patrycha 2013-04-11 14:58
mam pytanie mam 13 lat i chce sobie przebic pepek mam klozanke ktora jest w tym doswiadczona moze ona i zrobic czy lepiej kosmetyczka??
MagdaLena
0 # MagdaLena 2013-04-11 18:57
jeśli koleżanka to wcześniej robiła to może ci zrobić.! mi też robiła koleżanka która przekuwa pępki i nie tylko, wiec jak masz dobrą koleżankę która się na tym zna to wall do niej 100zł będziesz miała dla siebie tylko wydasz z 11 albo i mniej.! :lol: :lol:
Olga
+1 # Olga 2013-07-15 22:29
Nie, nie NIE! Nie przekłuwajcie same! To że kilka razy się jej udało nie znaczy, że teraz też! Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Trzeba iść nie do KOSMETYCZKI a do PIERCERA. kosmetyczki mogą robić kolczyki tylko w płatkach ucha, chyba że mają dodatkowe uprawnienia.
Nelcia
+1 # Nelcia 2013-04-09 20:34
Tak... ale nie wczesniej jak za 3 lata bo nawet jak zarośnie to sie szybko nie zregeneruje i znów ci pęknie po za tym i tak jestes za młoda.... i nie wiem kto ci to tak przebił ze ci pękło
weronika1999
-2 # weronika1999 2013-04-09 18:16
sorry ja mam 13 lat i mam kolczyk w pępku . :-) i po drodze do domu przerwała mi się ta skórka pomiędzy i ja mam pytanie czy jeżeli mi się zrośnie to będe mogła jeszcze ra przebić sobie pępek ?
Nelcia
0 # Nelcia 2013-04-08 16:37
Nie mam pojęcia ale z reguły lekarz wie lepiej chociaż... popatrz na forach
Natalia T.
0 # Natalia T. 2013-03-12 13:30
Witam, mam taki problem, mianowicie miałam operacje a potem jodowanie, spytałam się pana na scyntegrafii czy jest możliwość żebym zrobiła sobie kolczyk w pępku, on odpowiedział że tak, a moja pani doktor powiedziała że nie, ponieważ przy następych jodowaniach mogą wyjść przez ten kolczyk nieścisłości ? Czy mogę w końcu zrobić czy nie ? Chciałam ten kolczyk od paru lat...
martyna
0 # martyna 2013-03-11 14:06
dziekuje za porady :-)
Nela
+1 # Nela 2013-03-11 11:30
Nie lekceważ szałwi mi najwięcej pomogła bo ma działanie odkażające, bakretiobojcze i grzybobójcze
Nela
0 # Nela 2013-03-11 11:29
Kup szałwie zaparz i taka letnią przemywaj 3 razy dziennie, kup sobie też octanisept i psikaj na noc... tyle możesz zrobić powinno pomóc nie używaj spirytusu ani wody utlenionej!
Nela
+3 # Nela 2013-03-11 11:27
Masz kolczk od 3 tygodni a ty juz zmieniasz na inny? nie wolno 3 miesiąće wyciągac kolczyka z pępka!!
martyna
0 # martyna 2013-03-11 10:26
mam 2 kolczyki w pepku od 3 tygodzni lecz ten drygi sie zle goi leci mi z niego ropa i zrobil sie taki czerwony bąbelek nie wiem co mam zrobic wczesniej przed zmianą kolczyka bylo wszysko dobrze codziennie przeczyszczam kolczyk wodą utlenioną nie wiem co mam zrobic poradzcie mi jakąs;(
*asiek
0 # *asiek 2013-06-05 16:31
NIE PRZEMYWA SIE WODA UTLENIONA.!! PRZEMYWAJ SOLA FIZJOLOGICZNĄ, SZAŁWIĄ BAZ RUMIANKIEM I KUP SOBIE TRIBIOTIC. WIEM CO MÓWIE SAMA MAM KOLCZYK. :)
martyna
+1 # martyna 2013-03-11 10:26
mam 2 kolczyki w pepku od 3 tygodzni lecz ten drygi sie zle goi leci mi z niego ropa i zrobil sie taki czerwony bąbelek nie wiem co mam zrobic wczesniej przed zmianą kolczyka bylo wszysko dobrze codziennie przeczyszczam kolczyk wodą utlenioną nie wiem co mam zrobic poradzcie mi jakąs;(
Ewelina
0 # Ewelina 2013-03-02 14:38
Mam kolczyk od 3 tygodni łądnie sie mniej wiecej goiło później sie rozciągnęłam zaczeła mi krew lecieć, niby wszystko jest dobrze ale w około górnej dziórki jest spuchnięte, leci mi nadal ten płynek taki żółtawy jest... mam iść z tym do lekarza czy poczekać aż sie samo wygoi? może jakies maści??
Aneta
0 # Aneta 2013-02-17 18:46
Też tak miałam około 2 tyg może troche więcej przemywaj od czasu do czasu szałwia i octaniseptem i będzie dobrze
SylwiaJoanna
0 # SylwiaJoanna 2013-02-10 21:18
Hejka,
Zrobilam sobie kolczyk w pepku ponad tydzien temu (w studio tatuazu!) i wszystko slicznie, pieknie, nic nie ropieje, czasami troszke boli, ale zauwazylam, ze od dluzszego czasu okolica dookola ranki/dziurki/p rzeklucia zrobila sie czerwona.To w sumie nie boli tylko zaczynam sie martwic. moge normalnie przesuwac koczyk w trakcie czyszczenia z tym, ze zaczerwienienie nie schodzi.... mial ktos cos podobnego moze?
Z gory dzieki za odpowiedz :)
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2013-02-12 20:50
Siemka ja mam tak samo a kolczyk mam już ponad miesiąc z tego co wiem może tak być z pół roku no ale to zależy, mi kolczyk robiła koleżanka i może inaczej się goić.. Nie Musisz się bać to zejdzie po jakimś czasie. Musisz dbać o kolczyk i czyścić okolice przekucia ;-)
SylwiaJoanna
0 # SylwiaJoanna 2013-02-15 23:59
Dziekuje bardzo za odpowiedz kochana :-)
MagdaLena
0 # MagdaLena 2013-02-16 12:06
Nie ma sprawy ;-)
MagdaLena
0 # MagdaLena 2013-04-08 16:33
To jest normalne też tak miałam, ale z czasem zejdzie i będziesz miała normalną skórę bez zaczerwień.. ;-)
reed
0 # reed 2013-02-07 17:03
Ile wy macie lat bo sadząc po komentarzach to nie wiecej jak 14-15 ;//
domi
0 # domi 2013-02-16 21:56
a ty ile :-*
MagdaLena
0 # MagdaLena 2013-02-16 22:59
tyle mamy lat ile potrzeba! :P
domi
0 # domi 2013-02-03 21:38
Hej jek mam pielegnowaci kolczyk w pepku
:P :roll:
Nela
0 # Nela 2013-02-02 21:38
Kup sobie octanisept i szałwie nic wiecej nie potrzebujesz zagoi ci sie w mega szybkim tempie (PS tak jest przecież nie w proszku...)
Domii
0 # Domii 2013-02-02 21:15
Hejka mam pytanie czy soli fizjologicznej jest w plynie :sigh:
Marcia
0 # Marcia 2013-02-06 14:11
jeśli pytanie miało brzmieć "Czy sól fizjologiczna jest w płynie ?" To odpowiedź prosta ...jasne ^^
Nela
-1 # Nela 2013-01-31 22:09
szałwia octanisept szybko przejdzie nawet jak robisz w salonie robi sie ropa i jadzi sie przez pierwsze dni normalna kolej rzeczy
marta1979
0 # marta1979 2013-01-31 20:35
Zrobiłam sobie kolczyk, niestety nie w salonie i teraz tego żałuję. Ale teraz przynajmniej wiem co mam dalej robić żeby się zagoił ;-) . Uczymy się na błędach-niestet y ;-)
Dominikaa
0 # Dominikaa 2013-01-25 19:50
To super :lol:
Dominikaa
0 # Dominikaa 2013-01-23 22:11
No oki nic nie bylo to znaczy ze jest dobry :sigh:
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-24 22:41
To Dobrze ;-)
Dominikaa
0 # Dominikaa 2013-01-23 16:42
Hej chcem sobie zrobici kolczyk w pepku ale nie mam specjalnego kolczyka czy zwykly morze byc
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-23 19:53
Hejka Najlepiej zrób test weż białą Kartkę i przejedz kolczykiem jak nie zostawi Śladu to znaczy ze może być a Jeśli Tak to chyba musisz kupić sb Inny!
Neko
0 # Neko 2013-01-28 18:41
Sorry, bejbe..
Tak się sprawdza czy kolczyk jest srebrny.
Nela
0 # Nela 2013-01-23 08:35
Jak chcesz to rob przeklucie nie boli bardzo goi sie troche nie fajnie ale potem jest ok o ile dbasz:)
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-23 19:52
Hejka Najlepiej zrób test weż białą Kartkę i przejedz kolczykiem jak nie zostawi Śladu to znaczy ze może być a Jeśli Tak to chyba musisz kupić sb Inny! :(
domi
0 # domi 2013-01-22 22:33
Hejka mam problem :sad: bo bardzo podoba mi się kolczyk w pępku :lol: ale boje się że bendzie bolało i że bendzie mi się długo goiło... A wienc co robici :-?
reed
0 # reed 2013-02-07 17:02
co za naród..albo sie chce go miec i chce sie cierpieć albo nie..bólu i gojenia nie unikniesz;/
domi
0 # domi 2013-01-22 22:13
dzienkuje za pomoc ;-)
Blondiis
0 # Blondiis 2013-01-22 02:33
mam kolczyk juz jakies 2 miesiace ;d nic nie boli wszystko ladnie wyglada . ale jak nacisne leci takie biale cos
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-22 19:51
hm? Prawdopodobnie jest to Ropa i to jest normalne! :D
Nela
0 # Nela 2013-01-19 21:43
Jak ktoś robi sobie to sam to jest nie normalny idzcie dziewcztny do salonu bo tylko sie bakteri nabawicie warto odżałować pare złotych zrobić to w salonie w sterylnych warunkach wtedy macie szance na szybkie wygojenie a nie jak potem piszecie że wam sie rok czasu jadziło, ropiło, i bog wie co jeszcze
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-19 19:54
Przekucie pępka ogl nic nie boli Najlepiej na początku przyłóż Sobie coś zimnego np zamrożone mięso a potem to już z górki Najlepiej jak pomaga 2 osoba: :P
Aneta
0 # Aneta 2013-01-19 17:11
zobaczymy za pare dni co powiesz na początku mowilam identycznie;)
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-19 13:17
Siemka Mam już Kolczyka nic nie bolało Jest Świetny Koleżanka mi robiła i nic mi nie jest!
Aneta
0 # Aneta 2013-01-18 10:13
Hej trzy dni temu przekułam pępek nie było zle troche bolało... ale dzis mam zaropiałe czerwona otoczke i boli. Przemywalam octaniseptem szalwia i stosowalam tribiotyk wiec to na pewno nie z powodu braku czy zaniadbania pielegnacji... co to moze byc?
Patrycja
0 # Patrycja 2012-12-29 22:37
mam 15 lat, kolczyk posiadam od 2 dni, nie ma żadnego krwawienia, ani obrzęku, pani z salonu poradziła aby 2 razy dziennie przemywać wodą utlenioną i nie boli, a co do bólu? zależy od organizmu, mnie osobiście trochę bolało, ale dało się przeżyć, to jest chwila, wszystko jest w porządku, jestem bardzo zadowolona, polecam ; )
MadziaLena
0 # MadziaLena 2012-12-27 14:03
Hejka mam 15 lat! i boje się przekuć pępka! Czy to boli?? Ta Igła mnie przeraża! :sad:
Aleksandra
0 # Aleksandra 2012-12-30 22:04
czytaj up
MadziaLena
0 # MadziaLena 2012-12-31 15:30
heh No Dzięki Czytałam już :-|
Aleksandra
0 # Aleksandra 2013-01-01 19:22
więc głowa do góry, nie będziesz żałować po przebiciu
Madzialena
+1 # Madzialena 2013-01-20 17:17
Hejka Już mam jest zajebisty! :D Robiła mi Koleżanka nic nie bolało!
aneta
0 # aneta 2012-12-21 20:26
Dramat dziewczyny, ja mając 13 lat przebijałam pępek pierwszy raz i wiedziałam więcej niż 15 lat i pytanie czy długo będzie boleć... Albo Luluśka.. ta schodząca skóra to norma u każdego.. przerywasz skórę przebijając ją igłą więc musi się zagoić..
karolina
0 # karolina 2012-12-21 09:59
Mam 15 lat i 1 raz kolczyka w pępku przebijała mi koleżanka i po przebiciu umyła wodą utlenioną to źle kolczyk pod kuleczka jest troszke czerwony. Może to przez to że ciągle o niego zachaczam czekam na odp co mam robic i gdzie mozna kupic sol fizjologiczna?? Przebijałam pępek 17 grudnia a jest 21 grudnia ile jeszcze moze pobolec ??
Aleksandra
0 # Aleksandra 2012-12-21 22:33
moze byc czerwony ale to nic, kup trybiotyk ( taka masc ktora znajdziesz w aptece) sol fizjologiczna kupisz w aptece rowniez, chyba z 15gr kosztuje, poboli jeszcze z kilka dni
Rita
0 # Rita 2013-02-09 15:19
siema dziecka. zrobilam sobie dzisiaj kolczyk. przebijanie dosyc bolalo ale do przezycia. a mam gruba skore woec bylo ciezko sie przebic. teraz za bardzo nie boli i miejmy nadzieje zenie bedzie. ale jesli mialabym zrobic go jeszcze raz-to zrobilabym. :)
Luluśka
+1 # Luluśka 2012-12-16 13:10
:lol: też mam i jest świetny !!. Sama robiłam i nic mi nie jest troche schodzi mi skóra dookoła górnej kólki ale ogólnie wsszytsko dobrze :D
marzena
0 # marzena 2013-01-19 14:52
MAM DYLEMAT CZY SOBIE PRZEBIĆ KOLCZYKA W PEMPKU NIE WIEM NIE STETY
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-19 19:56
Dawaj do nic nie boli :D
baśka :*
0 # baśka :* 2012-12-08 22:25
Hejka :) będę sobie robić kolczyka ale po tym co przeczytałam tu to sie troche boje :sad: co zrobić aby sie nie bać.? :-?
Aleksandra
+1 # Aleksandra 2012-12-21 22:34
zeby byc pieknym, trzeba cierpiec ;d
marzena
0 # marzena 2013-01-19 14:50
NO NIE WIEM CO ROBIC ALE CZBA SIE PZEŁAMAĆ NIE STETY
Aleksandra
0 # Aleksandra 2012-12-08 11:08
kolczyk w pępku? BARDZO POLECAM, mam go już jakieś pół roku, jest piękny, nic się z nim nie dzieje, bolało 2 min.
aga
0 # aga 2012-11-19 21:41
witam dokladnie 12 listopada minoł misiąc jak am kokczyka zaczerwienienie jest i to bardo widoczne niewiem co robić ! Pomocy !
netka
+2 # netka 2012-11-19 18:07
Witam. Minęły 3 miesiące od przekłucia i koło dolnej dziurki zrobiła mi się czerwona gulka, dokładnie taka sama jak na tym zdjęciu: http://m.ocdn.eu/_m/40730952d1f3c942876e98dcf1b45514,62,37.jpg

Mam pytanie- co to może być i czy da się z tym jakoś wygrać by znikło? Jak na razie przemywałam wodą utlenioną i myślałam o przebiciu igłą, ale trochę boli więc wolę nie ruszać żeby nie przesadzić. Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
marzena
0 # marzena 2013-01-19 14:48
kcIALABYM SOBIE PRZEBIĆ KOLCZYKA W PEMPKU ALE MAM DYLEMAT ZE TO BENDZIE BOLEĆ A JAK SIE NIE UDO I NIE WIEM CO ROBIĆ PROSZE O WSPARCIE MAM 16 LAT
Natalia
0 # Natalia 2012-11-19 14:46
mam kolczyk w pępku . przekułam 3 tyg temu ;) bolalo tak przez 1,5 tyg ale juz nie boli ;) czasem mi ropa leci . tak troche . czy to normalne ? czy może zakażenie ? iczy to prawda ze pępek może sie goiśc 6-12 msc ?
Lera
0 # Lera 2012-11-16 17:28
Witam ok. 1,5 roku temu przebijałam pępek u kosmetyczki goił sie dość dobrze lecz po czasie zauważyłam ,ze skóry było coraz mniej doszło do ok. 3mm . Więc wyciagnełam kolczyk i przebiłam jeszcze raz ok. 6miesiecy temu głębiej .Myślałam ,ze bedzie dobrze lecz znowu pojawia sie ten sam problem ,ubyło mi kilka mm zostało 4-5 wiem ,ze powinno byc o wiele więcej . Boje sie ,ze to pewnego rodzaju odrzucenie kolczyka przez ciało .czytalam ,ze to mogracja Przebic jeszcze raz ? co jesli znowu to sie powtórzy ? Bardzo mi zależy by mieć ten kolczyk Proszę o dobrą rade !!
Blondiisiu
0 # Blondiisiu 2012-11-13 18:06
:lol: siema to znow jaa. wiec mam czerwone kolo dziurki to zle ????
Lena
0 # Lena 2012-11-10 14:29
hej ponad miesiac temu zrobilam sobie kolczyka... w sumie goil sie pieknie i nawet nic nie bolalo,ale jakis tydzien temu zahaczylam o niego recznikiem i strasznie mi krwawil, a teraz czasami mnie pobolewa w zaleznosci od pozycji siedzenia no i skora kolo kulki zrobila mi sie jakas dziwna :sad: znaczy stwardniala i boje sie ze bede musiala go wyciagnac :cry: prosze poradz mi cos bo straaasznie podoba mi sie ten kolczyk.... dodam ze nadal mam piercing ten ktory zalozyli mi po przeklociu a przeklowalam w zaufanym salonie ;-)
Blondiisiu
0 # Blondiisiu 2012-11-08 19:22
:-* dziekuje bardzo za odp .. mysle ze pepek dosc szybko mi sie zagoi . przemywam mydlem szarym ..po czym psikam Octeniseptem..w ycieram .. i smaruje trybiotyciem ;D pepek juz po 3 dniach po przebiciu nie boli coraz lepiej wyglada ;] Jestem Zadowolona :))
MagdaLena
+1 # MagdaLena 2012-11-06 12:27
Hej Blondiisiu:) tak to jest normalne bo sie organimz z tych resztek oczyszcza:D
Blondiisiu
-2 # Blondiisiu 2012-11-05 21:09
:lol: :lol: Czesc . Czy lekka ropa jest normalna przy dopiero przekutym pepku,,??
Madzialena
0 # Madzialena 2013-01-19 19:59
Normalne!
Blondiis
0 # Blondiis 2012-11-05 21:08
:lol: :lol: Czesc . Czy lekka ropa jest normalna przy dopiero przekutym pepku,,??
Kari
0 # Kari 2012-10-30 17:13
Hej dziewczyny. Mam kolczyka już od roku .. Ale pani zebrała mi troche za dużo skory i (może to śmieszne) ale nie umiem go odkręcić. Cały czas probuję ale jest tak mocno zakręcony że nie mogę. już nie mowiąc o tym że ledwo moge chycić te kuleczki xD rok czasu a ja nie mogę wyciągnąć. chciała bym go już zmienić . Pozdrawiam :))
*Gusia*
0 # *Gusia* 2012-10-26 14:46
ja za swój płaciłam 50 zł także dziewczęta przepłaciłyście ;* mam go od tygodnia i wygląda świetnie nie zapeszając oczywiście *-*
Karolina
0 # Karolina 2012-10-25 18:35
A więc tak dziewczyny :) ja przekułam sobie sama pępek :) pod koniec sierpnia trzy dni później poszłam na basen z kolczykiem nim mi nie było :)
Najlepsza rada: przemywać OCTANISEPTEM oby nie spirytusem bo podrażnia i powoduje obrzęk :))
MagdaLena
0 # MagdaLena 2012-10-21 14:55
Pępek goi się do pol roku, ale to wszystko też zależy od organizmu bo może Ci się wcześniej zagoić;) Ja płaciłam za przekłucie+ kolczyk 100 zł. Ale to się waha w granicach od 60-120 zł zależy jaki kolczyk;)
kolczyk w pępku
+1 # kolczyk w pępku 2012-10-20 19:12
kolczki w pępku są sexsi :lol:
kolczyk w pępku
0 # kolczyk w pępku 2012-10-20 19:07
hej jle kozstuje przekucje pępka
Patrycja
-2 # Patrycja 2012-10-21 09:32
ok 100zł
Magda
0 # Magda 2012-10-19 19:53
cześć. mam zamiar przekłuć sobie pępek na wakacje, ale dowiedziałam się, że nie moge przez jakiś czas wchodzić do zasolonej wody, zbiorników wodnych, czy basenów chlorowanych. możecie mi powiedzieć ile czasu musiała bym unikać takich własnie wód i zbiorników? :-) z góry dziękuję!
Izkaa
0 # Izkaa 2012-10-12 20:53
Siema , będę dopiero przekłuwać sobie pępek i czy kolczyk może być z tytanu. Nie będę robiła w salonie więc nie mam jak zapytać . Proszę o odpowiedzi z góry dziękuje :D
Izkaa
0 # Izkaa 2012-10-12 20:53
Siema , będę dopiero przekłuwać sobie pępek i czy kolczyk może być z tytanu. Nie bede robiła w salonie więc nie mam jak zabytać . Prosze o odpowiedzi z góry dziękuje :D
Lili
0 # Lili 2012-10-11 21:50
Być może masz za mały kolczyk,lub faktycznie za wysoko Ci przebiła.Ja też miałam przez jakiś czas czerwone wokół górnej kulki,mimo że było prawidłowo przekłute i wszystko się fajnie zagoiło:)
Radziła bym Ci iść z tym do jakiegoś studia piercingu,niech to ktoś obejrzy. Kolczyk musi mieć luz. Dlatego zawsze jest większy na początku , ze względu na ewentualną opuchliznę. Po zagojeniu można wymienić na mniejszy.

Pozdrawiam:)
Magda
0 # Magda 2012-10-11 16:14
Hej :) tydzień temu koleżanka przekuła mi pępek :)mam lekką opuchliznę i zatyczka od kolczyka do połowy wbiła mi się w skórę (nie wiem czy za wysoko mi przebiła, czy mam za mały kolczyk, czy może to od opuchlizny ) ;/ wygląda to brzydko ;/ a poza tym wokół zatyczki mam czerwone ;/ chciałabym się dowiedzieć czy nic się nie dzieje i co mam zrobić ??? proszę o radę :)
Magda
0 # Magda 2012-10-11 13:15
Hejka laski;) ja przekłuwałam pępęk wczoraj, poszłam do Studia Tatuażu i Piercingu. Za kolczyk i przekłucie zapłaciłam 100 zł, więc uważam, że koszt zabiegu nie był aż tak strasznie drogi. Mi gościu, który robił zabig powiedział, że miejsce przekłucia przemywać 4x dziennie mydłem antybakteryjnym ( ja sobie zakupiłam Protex). Jego zakazy to:
- zakaz kąpieli na basenie, w jeziorze do miesiąca czasu,
- zakaz chodzenia na Solarium przez miesiąc.
Asiulka24
0 # Asiulka24 2012-10-07 15:41
Ja będe miała po raz 3 przekuwany pępek , gdyz ostatnio podczas mycia naderwał mi sie kanał przekłucia ( minimalnie) i po paru dniach po prostu mi wypadł. ( kolczyk był z tytanu nie uczulajacego) a piercing robiłam w profesjonalnym studiu ponad rok temu( nie u kosmetyczki czy przez koleżankę). Nie wiem przebije pepek po raz ostatni , jak bedzie cos nie tak dam sobie spokój. Dodam ,ze o miejsce przekłucia dbałam ( Octenisept + sól fizjologiczna). Aha i po tamtym przekłuciu ( podobnie jak za pierwszym razem) pozostał mi taki brązowy punkt. Nie wiem czym jest to spowodowane. Rana dobrze mi sie goiła. Ile maksymalnie razy mozna sobie przekłuwać pępek?
ewelina
0 # ewelina 2012-09-29 00:21
Hej mój pępek przekuła mi koleżanka jakieś pół roku temu użyła do tego chusteczek leco żeby zdesynfekować i welfronu 2,00mm(pomarańc zowy) praktycznie nic nie bolało potem przemywałam solą fizjologiczną i smatowałam trobiotykiem na dzień dzisiejszy nic mnie nie boli i jest zupełnie zagojone zmieniłam nawet już kolczyk nie przejmujcie się opuchlizną z czasem zejdzie tak samo zaczerwienienie kolczykiem trzeba kręcić żeby nie zarosło mam nadzieje że wam pomogłam
Wiktoria
0 # Wiktoria 2012-09-28 23:02
Hej . Chcem zrobić sb kolczyk w pępku pod koniec maja .
A na wakacjach mam już plany pojechać nad morze . Czy mogłabym po 1 mies. Wchodzić normalnie do wody ? I czy boli przekłucie u kosmetyczki ?
Ewelina
0 # Ewelina 2012-09-30 09:34
To wszystko zależy od tego jak Ci się to będzie goiło :-) Ja robiłam u kosmetyczki i powiedziała że przez ok 2 tygodnie nie powinnam się kąpać w basenach, jeziorach itp.
Najlepiej zrób sobie wcześniej,np. na początku roku. Będziesz miała pewność. Z tym nie ma żartów.
A czy boli?hmm... każdy reaguje inaczej. Mnie trochę bolało ,ale można przeżyć :lol: samo przebicie to kwestia sekund :-)
Pozdrawiam
Jak masz jakieś pytania to pisz gg:41359530
Klaudia09
0 # Klaudia09 2012-09-27 20:03
dokłądnie 23.70 :-)
Ewelina
0 # Ewelina 2012-09-25 23:25
Około 27zł. 50ml
ola
0 # ola 2012-09-25 19:15
Ile kosztuje octenisept? ;-) :-)
Ewelina
0 # Ewelina 2012-09-24 21:18
Przebiłam sobie pępek jakieś 6 miesięcy temu w studiu piercingu i niestety wyszło to fatalnie...:( Strasznie krzywo i nie profesjonalnie. Wyjęłam od razu i wszystko się fajnie zagoiło na szczęście:)
Tym razem poszłam do kosmetyczki i jestem bardzo zadowolona:D
Polecam wszystkim:D
Tylko pamiętajcie o dobrym wyborze miejsca, w którym zamierzacie go zrobić.
Pozdrawiam
Luśka . P
-2 # Luśka . P 2012-09-24 14:34
Czy jak mam okres to mogę sobie zrobić kolczyk w pępku . ?
Marcyśka
0 # Marcyśka 2012-09-05 08:33
Czy kolczykiem trzeba kręcić? Jeśli tak to cy często?
Gośka
0 # Gośka 2012-09-04 10:09
po przebiciu pępka przez półtora tygodnia wyglądało super. Nic nie ciekło, nie było zaczerwienione. Potem zaczęło robić się czerwone, podpuchnięte i twarde w miejscu przebicia. Co z tym robić?
Karoluśka
+1 # Karoluśka 2012-08-31 22:16
ja se przebijałam i mnie nic nie boli , przebiłam sobie sama na żywca . przed chwilą . poleca ładnie to wygląda :lol:
oliwia
0 # oliwia 2012-08-31 20:34
hejka jestem Oliwia 6 miesięcy temu przebiłam sobie pępek u kosmetyczki rana goiła się 2 miesiące ja myłam tylko szarym mydłem i nic mi nie było rana się super wygoiła bez żadnych problemów :lol:
Luśka
0 # Luśka 2012-08-23 12:11
ja przebiłam pępek ponad rok temu, byłam u kosmetyczki , zastosowałam jej zalecenia (przemywanie woda utleniona, smarowanie trybiotykiem itp.) mimo to w około kolczyka miałam place które wyglądały na oparzynie, nie wiem od czego.. rana goiła mi sie 5 miesięcy, ale teraz jestem zadowolona z kolczyka:) 8)
wert
0 # wert 2012-09-02 00:04
co zrobiłaś , że rana Ci się zagoiła ? bo mam podobnie ..
pati22
0 # pati22 2012-08-16 13:42
8) czy mogę przebić pępek jeszcze raz jeżeli kol mi raz krzywo zrobiła dwa dni temu?
larysa
0 # larysa 2012-08-04 21:27
Czy mozna smarować alantanem ?Kolczyka w pepku?:p lub tormentiolem? :roll:
justyna
+1 # justyna 2012-07-30 18:05
polecam ten blog na prawde warto na niego wejsć
Izaaaaa
0 # Izaaaaa 2012-07-19 16:51
zrobiłam kolczyk miesiąc temu u kosmetyczki ale robiła mi go piercerka, przez tydzień kazała mi smarować tribiotykiem i przez miesiąc przemywać wodą borną..niestety po 2 tyg od przekłucia poszłam na kontrole po czym powiedziała mi że mam stan zapalny i powiedziała że mam smarować sudocremem czy jakoś tak..jednak nadal mam czerwone przy górnej kuleczce..i co mam z tym zrobić???? proszę o jakieś rady :)
Natalia
0 # Natalia 2012-07-18 14:19
Najlepszy jest tribiotyk . Można go dostać w każdej aptece i naprawdę pomaga . Kosztuje on około 2 zł . :)
Mloda
0 # Mloda 2012-10-16 21:18
Tribiotic można stosować nie dłużej niż tydzień.
później organizm się do niego przyzwyczaja i przestaje pomagać.
najlepiej pryskac octeniseptem i przemywać solą fizjologiczną : )
Kiciaaaaa
0 # Kiciaaaaa 2012-10-16 21:19
Tribiotic można stosować nie dłużej niż tydzień.
później organizm się do niego przyzwyczaja i przestaje pomagać.
najlepiej pryskac octeniseptem i przemywać solą fizjologiczną : )
aga
0 # aga 2012-07-11 21:32
Cześć dziewczyny, jakieś półtora miesiąca temu zrobiłam sobie kolczyk, niestety wyjęłam go. bo zahaczyłam o bluzkę i delikatnie naderwałam, w miejscu przebicia mam czerwone kropki,które nie znikają i są twarde. Moje pytanie to, czy mogę jeszcze raz w tym samym miejscu zrobić kolczyk, był idealnie zrobiony i chciałabym, żeby tak było .
Patrycja
+2 # Patrycja 2012-07-06 13:33
Nie ukrywam, że w dniu wczorajszym byłam sobie przebić pepek. Powiem, nawet, że mi sie to podobało. A poza tym dzisiaj ruszałam kolczykiem, ponieważ moja siostra mi powiedziala, że tak trzeba. Nie wiem tylko czym to czyścić, ja czyszczę wodą utlenioną. Nie chcę, żeby do czegoś doszło.
dera
+2 # dera 2012-07-08 16:39
kup sobie sol fiziologiczna albo octenisept i tylko podczas czyszczenia nim ruszaj by nie powodowac nadmiernego podraznienia przeklucia
Kasia.
0 # Kasia. 2012-07-05 00:31
właśnie, co jeżeli mam krzywo przebity dół ? można go przebić od nowa, czy co ?
Kiciaaaaa
0 # Kiciaaaaa 2012-10-16 21:20
musiałabyś poczekac az ci sie zagoi i na nowo przebić. tylko uprzedzam, że na bliźnie może trochę zaboleć, aczkolwiek nie każdy reaguje tak samo : )
Nataliaaaa
0 # Nataliaaaa 2012-07-03 18:36
Mam pytanie , przebiłam dziś pępek a za 2 dni jadę na kolonię nad morze , czy normalnie mogę wchodzić do wody ? i jeszcze jedno ,gdy kolczyk jest troche z dołu krzywo przebity , to czy za jakis czas mogę duł przebic od nowa ?
Andzia
-2 # Andzia 2012-06-26 13:05
Hej, generalnie mam kolczyk w pępku już od ponad 2/3 tygodni, mam takie pytanie? Skąd będę wiedzieć np, że kolczyk już się zagoił, bo opuchlizna i takie czerwone wokół kolczyka już mi schodzi, ani mi się nie babra nic, tylko po prostu chciałabym się dowiedzieć, ponieważ zbliżają się wakacje, i wiadomo chcę pojechać nad jezioro, i wykąpać się, ale nie wiem, kiedy będę mogła się kąpać, i kiedy mi się zagoi. Proszę o odpowiedź. Pozdro.:)
oliviiiiia
-1 # oliviiiiia 2012-06-25 16:26
pani która robiła mi kolczyk powiedziała że moge się kąpać w morzu . Bo jadę za 2 tygodnie do hiszpani a kolczyk mam od tygodnia. miała rację ?
ewelina mmmmmmm
-2 # ewelina mmmmmmm 2012-06-19 11:25
mam kolczyka juz od miesiaca. dalej mi ropieje , zmienialm go na mniejszy ale wydaje mi sie ze lekko jest krzywy ale dziurki sa proste, nie wiem od czego to zalezy, czasami ma tylko takie zolte i biale cos, a czasami jakby przezroczyste z krwia, martwie sie czy sie dobrze goi, prosze odpisz.
angela
0 # angela 2012-06-16 09:50
i jest on ze stali chirurgicznej!
angela
0 # angela 2012-06-16 09:49
koło górnej kuleczki mam mały strupek ropny :[ taki móze na pół cm ale boję się że to mi zaszkodzi !! czy to coś grożnego?? proszę o szybką odpowiedz! kolczyk mam już około od 6 dni!
Marlena
0 # Marlena 2012-06-13 19:45
a to dobrze że mam kolczyk ze srebra ..??
Szenia
0 # Szenia 2012-06-14 12:57
Powinien być z tytanu lub bioplastu. Srebro nie jest dobrym tworzywem do gojenia.
Marlena
0 # Marlena 2012-06-13 19:44
super wszystko opisane ale brakuje mi jeszcze zdjęć pod opisami. szkoda.ja mam kolczyk 1 dzień . gdy napinam brzuch wtedy mnie lekko pobolewa. żadnego zaczerwienienia nie mam . ale to jest z leka uciążliwe. koleżanka z kl robiła mi kolczyk. czy jak pójdę za miesiąc na solarium to nic mi nie będzie ..??
mefi
0 # mefi 2012-06-13 21:14
kolczyk goi się nawet do pol roku kochana he zapomnij o solarium. ja mam kolczyk miesiąc i dopiero teraz leci mi osocze wcześniej nie lecialo a na solarium mozna isc jak juz sie zagoi i nic nie leci :/
mefi
0 # mefi 2012-06-09 19:40
hej mam pytanko male po jakim czasie moge isc na solarium???? kolczyk mam ok miesiac ale czasem jeszcze leci mi osocze...
Klaudia p
0 # Klaudia p 2012-06-03 14:50
Mam pytanie kolczyka mam juz od tyg i kolo kuleczek mam lekko czerwone :sigh: I mam czasami tam takiego małego strupka jak by . Ropa mi sie jeszcze nigdy nie lała lub coś podobnego . Kolczyka mam z tytanu . Czy coś jest złe ze mam lekko czerwone i czasami strupek ? Oczywiście Przemywam tym co dostałam od Pircela
Andzia
0 # Andzia 2012-06-26 13:08
czerwone, wokół kolczyka, i ropa tak zwana, jest normalna gdy chce się mieć kolczyk w pępku. :-)
Natala
0 # Natala 2012-05-23 12:39
co mam zrobić jeżeli zrobił mi się bąbel pod pępkiem kolczyk mam już 2 miesiace .
Aga
0 # Aga 2012-05-12 14:12
Hej ;) Jeśli miałam przebity pępek wczoraj, niestety był przebity zbyt małym wenflonem i w tym miejscu gdzie kolczyk wychodzi ze skóry ( na gorze) To zlepia się kolczyk ze skórą... mam tym ruszać czy nie ? Bo napisane jest, żeby za duzo z kolczykiem nie kombinować...
mefi
0 # mefi 2012-06-08 22:14
nie ruszaj kolczykiem przez pare dni a powinno byc dobrze
Domka
+3 # Domka 2012-05-10 19:20
Kiedy mogę wyjąć kolczyk?
Gusia
0 # Gusia 2012-11-28 13:55
ja wyjełam go po 2 miesiącach na 5 - 10 minut i nic sie nie stało ale wcześniej robiłam to co jakiś czas aby przemyc kolczyk i dziurkę. :lol: tylko pamiętaj aby nie zgubic kuleczki :lol:
takietam
0 # takietam 2012-11-28 23:58
ja wyjęłam po 6 dniach , ogólnie to przypadkiem , :D mam go teraz ze 3 miesiące i ładnie się goi ,tylko niepokoi mnie czerwona plamka na środku kolczyka, głownie rozchodzi mi się , że jak jest sztanga to własnie w tym miejscu , nie w okół kulek ,kurwa mać ;c
kiira
0 # kiira 2012-05-03 22:56
Witam, kolczyk robiłam 28 kwietnia. Ptzy przebiciu nie leciła mi krew, przez pierwsze dni nawet nie bolało. Przemywam go Octeniseptem, smarowałam też 3 dni tribiotyciem. Od wczoraj kolczyk swędzi, a skóra przy górnej dziurce jest dalej zaczerwieniona, czy to notmalne objawy gojenia? Dodam, że kolczyk jest ze stali, leciało mi też trochę żóltawej cieczy z miejsca przekłucia.
mefi
-1 # mefi 2012-05-04 21:13
ja mysle ze jest ok jak swedzi to sie goi
mefi
0 # mefi 2012-05-02 20:17
mam zapalenie pecherza i lekarz przepisal mi antybiotyk, czy nic mi sie nie stanie jak bede brac antybiotyk. bo podobno nalezy unikac antybiotykow :( kolczyk mam od 2 tygodni
Kari
0 # Kari 2012-04-30 21:53
Edit : do tego dzisiaj siedzę sobie a tutaj krew z osoczem i takie kluchy mi tworzy.. Nie wiem czy to normalne po 2 miesiacach.. Raczej coś jest nie tak ;/ Kurcze,,
Kari
0 # Kari 2012-04-30 20:12
Ahh.. to znowu ja ;[[ Już wszystko było ok. Ani osocza ani nic. piękny kolczyk Ale niestety od 4 dni mam taką gule . Jest taka jakby w niej była ropa. Nie boli ale cały czas koło kolczyka mam te strupy. Gula rośnie przy górnej kuleczce i jest jak by plynem jakimś wypełniona .. Nie iwem co to jest Ale w każdym bądź razie Trochę się zmartwiłam .. Co zrobić. Przyskam ocetyniseptem i dwa razy przykładałam wacik zamoczony w szałwi lub rumianku.
mefi
0 # mefi 2012-04-27 19:47
dziękuje za odpowiedż. o tej krwi to tez ja pisałam-jako ania. ale juz nie leci mi krew. a ciąża to tylko moje podejrzenie , po niedzieli pojde do lekarza to zobaczę czy jestem w ciązy. nie mam nic sinego nie leci mi osocze troszke tylko czasem szczypie mnie pepek.to chyba dobrze sie goi? pozdrawiam
Kijana
+1 # Kijana 2012-04-27 18:57
Jezeli mam blizne po pierwszym przekluciu w pepku moge znow sobie przebic drugi raz?
mefi
0 # mefi 2012-04-25 22:47
czy jesli nie leci mi osocze to znaczy ze to zle? kolczyk mam od 5 dni
Szenia
0 # Szenia 2012-04-27 12:49
Nie, osocze nie zawsze musi się pokazać.
mefi
0 # mefi 2012-04-25 22:44
hejka mam pytanko czy jesli jestem w ciazy a mam kolczyk od 5 dni to czy on nie zagraza dziecku? prosze o szybka odp dziekuje
Szenia
0 # Szenia 2012-04-27 12:54
Wiedząc o tym fakcie nie powinnaś sobie czegokolwiek przekłuwać. Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym zobaczy na jakim stadium gojenia jesteś. Być może będziesz musiała wyjąc kolczyk. Ale nie martw się wszystko będzie ok.
Dareczkaxdd
0 # Dareczkaxdd 2012-05-22 08:41
powinnaś wyjać ale możesz jechać do studia gdzie Ci przebijali albo po prostu jechać ona da Ci taka rureczkę żeby Ci się nie zrosło a jest bezpieczne dla dziecka :)
EFA
+1 # EFA 2012-04-24 19:43
mam pytanko...czy można po raz drugi zrobić kolczyka w pępku,bo miałam kiedyś ale go wyciągnęłam a teraz bym znowu chciała...
z góry Dzięki :*
mefi
0 # mefi 2012-04-22 18:28
hej mam pytanie przekluty pepek mam od wczoraj, dlaczego dwie godz po zabiegu wylecialo mi sporo krwi? troche sie przestraszylam
ania
0 # ania 2012-04-21 20:46
witam dzis przekulam pepek i leci mi krew prawie caly czas jak leze to niby nie leci a jak wstane i pochodze to mi leci krew czy to normalne? :( pomocy
Szenia
+1 # Szenia 2012-04-27 12:56
Jeśli leci dużo to nie normalne. Do lekarza.
jula
0 # jula 2012-04-07 23:20
ania tak to normalne jak swedzi to się goi wiem bo moja koleżanka tak miała i jej ta co przebijala to kazała jej tylko spirytusem to zalewac nie siedzieć za długo w wodzie
Ania
0 # Ania 2012-04-05 10:51
Hej mam pytanie przekułam pępek jakieś 6 dni temu i strasznie w środku swędzi minie dziurka czy to normalne? Przy górnej kulce mam zaczerwienienia wiem że powstało z nadmiernego ruszania się kolczyka gdyż jeździłam w traktorze czy to może być powód swędzenia?
ŻadenHejt!OnlyKejt
0 # ŻadenHejt!OnlyKejt 2012-04-04 10:31
Mój kolczyk jest już wygojony ale nie boli ani nic.
Ale.. jak wyjmę kolczyk na minutę to potem jest go trudniej włożyć, i brzydko pachnie - mięsem.
Natalia
0 # Natalia 2012-04-01 12:25
dwa tygodnie temu zrobiłam sobie kolczyk w pępku . Teraz między dwoma dziurkami mam inny odcień skóry ( nie jest czerwony ani siny tylko poprostu brązowy ) i łuszczy mi się tam skóra czy to jest migracja ? Minimalnie mam mniej skóry ale Paniod percingu mówiła że to normalne . pomocy
Traffikka
+1 # Traffikka 2012-03-26 18:05
Witam :) Mam kolczyk 3 dni, polecono mi smarować maścią ALANTAN PLUS, czy to dobra rada? Prosze o odp , tych co sie znają, jesli mozna to jak najszybciej :)
dera
0 # dera 2012-03-26 12:32
jakis czas temu pytalam was o rade w sprawie przemywania kolczyka sada oczyszczaona, odradziliscie mi ale mimo to postanowilam sprobowac i musze powiedziec ze po kilku przemyciach takim roztworem kolczyk goi sie o wiele lepiej i teraz jedynie pojawia mi sie na kolczyku osocze, pora szorowac do apteki po octenisept;)
Maja
0 # Maja 2012-03-23 19:00
Hej mam pytanie mam kolczyk w pępku jakieś 4 dni leci mi z niego biała maź najprawdopodobn iej ropa czy długo to tak będzie? I jeszcze jedno pytanie mam kolczyk w pępku a długość samego tego drucika wynosi 13mm czy mogę kupić sobie (po zagojeniu się oczywiście) kolczyk o długości pręcika 10 mm czy już muszę zawsze kupować trzynasto-milim etrowy? proszę o szybką odp
Ewelina
0 # Ewelina 2012-03-23 23:08
Po zagojeniu się nawet powinnaś go zmienić na mniejszy. Przy przekłuciu dają większy, do lepszego zagojenia i miejsca na ewentualną opuchliznę.
Pozdrawiam.
Maja
0 # Maja 2012-03-24 18:46
dzieki za odp, tylko że on wygląda bynajmniej jak narazie na dosyć dopasowany wiec sie obawiam troszke:/
Doomi
0 # Doomi 2012-03-21 18:32
Hej ! dzisiaj kolczyk mam równe 18 dni . Cały czas przy górnej i dolnej kuleczce mam zaczerwienienie . Codziennie przemywam kolczyk solą fizjologiczną i czasem wodą utlenioną . od przedwczoraj leci mi żółtawy płyn . Nie śmierdzi i troszkę się klei . Czy mam zakażenie ? Czy to normalne ? kolczyk jest ze stali chirurgicznej . Ile jeszcze mogę mieć czerwone ? i czy ten płyn to normalka ? bardzo prosze o odp :) z góry dzięki :* (ps. proszę o odp. tylko tych co się znają) Doomi
Szenia
0 # Szenia 2012-03-21 19:48
Woda utleniona nie jest dobra do przemywania - sól fizjologiczna i octenisept są od tego. Ta maź to osocze jest normalne. Przeczytaj komentarze poniżej.
Nataliaa
0 # Nataliaa 2012-03-17 18:20
Hej. Mam kolczyk już od tygodnia. Niby nie boli i jest wszystko dobrze ale od czasu do czasu leci mi z górnej dziurki jakaś biała maź . Stosowałam na początku do przemywania spirytus ale teraz używam Tribioticu. Czy jest możliwość że kolczyk mi się nie przyjął.?
Kinia
0 # Kinia 2012-03-21 11:24
Ta maź to pewnie jest osocze, moim zdaniem a nie znam się zbyt na piercingu to kolczyk Ci się przyjął tylko bardzo go podrażniłaś spirytusem bo to nie jest środek do przemywania !
Szenia
0 # Szenia 2012-03-21 19:45
Tak spirytusem się nie pielęgnuje i odstaw tribiotic. Na zaczerwienienia najlepszy jest octenisept.
Kari
0 # Kari 2012-03-10 12:54
Zaczerwienienie znikło po octenisepie, ale niestety cały czas z górnej bvądź dolnej dziurki wypływa mi biało żółta.. (bardzo delikatnie zółta) Maź. I obkleja mi kolczyka wokoło i tylko takie strupki odpadają żółciutkie. Nie boli jak na razie . ale wciąż mam to takie jak by było świeże.. Nie wiem .. Pryskam octeniseptem ale wciąż to samo. nic się nie zmienia. ani na gorsze ani na lepsze ;/
Szenia
0 # Szenia 2012-03-14 18:29
Po opisie jakie napisałaś to jest osocze zasycha i tworzy strupek. Nie zrywaj tego tylko nasiąkaj octeniseptem aż zrobi się mięki i zdejmij zanieczystości patyczkiem do ucha. Dbaj dalej o higienę a się kolczyk zagoi i osocze przestanie się sączyć.
dera
0 # dera 2012-03-05 15:41
a moge przemywac przeklucie roztworem wody z soda kuchenna?
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:56
Najlepiej octeniseptem.
Kalinka
0 # Kalinka 2012-02-28 23:09
Hej.Miałam kolczyka prawie 2 lata.Wypadła mi kuleczka więc musiałam wyciągnąć kolczyka.Dziuka zarosła mi po jednym dniu i miałam całą dolną dziurke czerwoną,leciał a mi troche ropa i bolała mnie.Przemywała m ją i smarowałam tribiotykiem i przeszło mi.Obecnie nie mam kolczyka ok. miesiaca i przez górną dziurkę kolczyk wchodzi natomiast zatrzymuje sie przy dolnej i ta jest już zarośnięta.Czy moge to przebić igłą?? Proszę o odpowiedż.Z góry dziękuje ;)
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:56
Tak ale tylko wysterylizowaną .
Migotka
0 # Migotka 2012-02-27 19:20
Mam pytanie: mialam juz przebijany pępek dwa razy ale sie nie przyjął:( takjakby moj ogranizm go "wypchał" czy moge zaryzykowac po raz trzeci i czy tym razem moze mi sie udac?? podobno do trzech razy sztuka :)
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:55
Jeśli kolczyk dwa razy wymigrował to i za tym razem będzie tak samo. Odradzam bo będzie tylko większa blizna.
Natalia
0 # Natalia 2012-02-27 14:08
Mam kolczyk od 2 miesięcy . Wczoraj miałam taką kulkę ropną obok ale znikła . Teraz leci mi ropa z krwią z pępka . Co mam zrobic ? Prosze o szybka odpowiedz
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:53
A może to skrzep krwi jeśli niedawno przekłuwałaś. Dbaj, przemywaj ...
Duśka
0 # Duśka 2012-02-24 19:31
mam pytanko jakis czas temu zrobilam sobie kolczyk w pepku ale musialam go niestety wyjąć poniewaz dostalam zakażenia i do tej pory mam gulke która wogóle nie schodzi :sad:
Kasia
0 # Kasia 2012-02-24 16:22
Mam kolczyk od roku i od jakiś 3 dni mam obrzęk, boli to jak nie wiem. Nie mogę w ogóle wyciągnąć kolczyka ani się dotknąć w okolicy pępka. Między dziurkami mam tak jakby trochę czerwone trochę sine. Proszę o pomoc z góry dziękuję
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:49
Jak najszybciej skontaktuj się z piercerem niech zobaczy i oczyści Ci kolczyk z kanałem przekłucia.
misia
0 # misia 2012-02-21 21:58
Mam kolczyka od półtora roku i przerwa miedzy dziurkami się pomniejszyła i zrobiła cieszsza. Nie wiem czy to tak powinno być proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:46
Jeśli zauważysz, że ciągle ta przerwa się zmniejsza to znaczy, że kolczyk przerywa Ci się - migruje w tym przypadku wyjmij żeby nie przerwał się do końca bo zostanie nieestetyczna blizna.
efixdd
0 # efixdd 2012-02-21 00:15
A ja kolczyk mam juz od roku ^^ Mi przebijała kumpela, jednak nic sie z nim nie dzieje, na początku również była zaczerwieniona dziurka i w ogóle. Ale smarowałam pierwszy tydzień na zmianę tribiotykiem i woda utlenioną, a nastepny tydzień spirytusem salicylowym. i się zagoiło wszystko i juz jest od dawna w porządku ;) najważniejsze to przestrzeganie zasad dotyczących kąpieli xdd. ;) Pozdrowionka :)
maoam
0 # maoam 2012-02-17 15:06
hej, czy to normalne ze wokoło gornej kuleczki kolczyka mam takie jakby odpazenie zaczerwienienie boje sie nie wiem czy to normalnie . Prosze o szybką odpowiedz ! : >
Szenia
0 # Szenia 2012-03-06 14:44
Nie to nie jest normalne do zaleczenia tego najlepszy jest octenisept.
Zuza
0 # Zuza 2012-02-14 15:27
solą fizjologiczną przemywaj
Kari
+2 # Kari 2012-02-12 11:39
Czy ktoś mi odpisze.. Potrzebuję pomocy :sad: :sigh:
ericson-piercing
+1 # ericson-piercing 2012-02-12 18:03
Bo poszłaś do człowieka który się nie zna, gdyż ani wody utlenionej ani tribioticu się nie używa do pielęgnacji :) Octenisept polecam...napis z za kilka dni czy zaczerwienienie zeszło bo może się pojawiać od różnego podrażnienie a nic poważnego to być nie musi :)
Kretka
0 # Kretka 2012-02-11 21:15
Mam kolczyka już 11 dni i goi się dobrze , przemywam kilka razy dziennie solą fizjologiczną ale górną dziurkę mam cały czas czerwoną .. chciałam kolczyka na chwilę wyjąć przemyć wodą fizjologiczną i włożyć z powrotem to dobry pomysł ?
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2012-02-12 18:04
Możesz wyjąć i przemyć, możesz :) Nie krępuj się :D
Kari
+4 # Kari 2012-02-08 14:22
Mam kolczyk już tydzień. Nic mi się nie dzieje nie boli łądnie się goi. Ale od wczoraj wokół górnej kulki mam całe czerwone . Czy to nie jest już początkowe zakażenie ? Ps. Pój percer powiedział mi żebym przez 2 tygodnie przemywała wodą utlenioną i smarowała Trybiotykiem. a tutaj pisze żeby nie dawać wody utlenionej. Co mam zrobić
Szenia
0 # Szenia 2012-02-15 14:23
Bo nie wolno używać wody utlenionej to przez nią możesz mieć zaczerwienienie . Octeniset i 3-5x dziennie i bez tribiotica bo jest nie potrezbny.
Nico
0 # Nico 2012-01-30 20:16
Ja mam kolczyk od 13 stycznia i jest fajnie nie boli nie ropieje , nie leci krew a ni ropa ,ale nie mam tej górki :))) myślę że się przyjął ten kolczyk bo nie widać oznak leci ten taki płyn biały ale nie jest to ropa to są te tzw. martwe naskórki czy jakoś tak :)
Szenia
0 # Szenia 2012-01-31 11:55
Osocze, której jest normalne :)
Anonim
0 # Anonim 2012-01-29 21:59
mam kolczyka w pępku ponad miesiac, wszystko było ok, nie było zaczerwienienia nad górnną kuleczką. kilka dni później, znowu pojawiło sie zaczerwienienie i w dolnej, leci mi trochę krwi, od czego to może być? proszę o szybką odpowiedź.
Szenia
0 # Szenia 2012-01-31 11:54
Odpowiedz znajdziesz w artykule.
klaudia16
0 # klaudia16 2012-01-28 13:10
Proszę o pomoc! w kwietniu 2011 roku zrobiłam sobie kolczyk... Do teraz mi ropieje.. proszę o rade co powinnam zrobić?!
PS Może to zależy od kolczyka??? Noszę kolczyk ze stali chirurgicznej.. . :sad:
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2012-01-28 19:11
Może to być przez kolczyk...najle pszy jest tytan. Masz obrzęk zaczerwienienie i boli?
Karolina
0 # Karolina 2012-02-28 19:04
Skoro tak długo ci ropieje to znaczy ze jestes na niego uczulona . wyjmij kolczyka i idz do dermatologa jak najszybciej
Asiulka24
0 # Asiulka24 2012-10-07 15:45
ulala. Za pierwszym razem też nosiłam kolczyk ze stali chirurgicznej.N igdy nie nos kolczyków ze stali chirurgicznej , gdyz uczulają. Najlepsze są te z tytanu i bioplastu. Wiem co mowie , onieważ gdy po raz 2 przebijałam sobie pępek , miałam juz kolczyk z tytanu.
Daryjka
0 # Daryjka 2012-01-27 13:13
Szeniu, pisze tutaj znowu ponieważ stosowałam się do twoich poprzednich rad, ale niestety znowu musiałam wyciągnąć kolczyka z pępka. Myśląc że mam uczulenie kupiłam sobie kolczyk z bioplastu wszystko ładnie przez tydzień zaczęło się goić, wyciągłam kolczyka bo chciałam go wyczyścić, ale kiedy go chciałam wsadzić z powrotem z dziurki wybuchła mi bardzo duża ilość ropy z krwią i tym samym zrezygnowałam z dalszego noszenia. Tak jak za pierwszym razem z dziurek wyszła mi błona zapełniona krwią z ropą która wycisłam na drugi dzień i przemyłam wodą utlenioną i jodyną. Prosze cię kochana napisz mi dlaczego tak się dzieje, jeśli wiesz, przecież wszystko robiłam dokładnie i w sterylnych warunkach :) Czekam na odpowiedź Daryjka :)
Szenia
0 # Szenia 2012-01-31 11:53
Woda utleniona jest zakazana nie wolno jej używać bo tylko podrażnia! Trudno żebym się tu jakoś wypowiedziała konkretnie bo nie jak Cię przekłuwałam i nie widzę Twojego pępka przyczyn mogło być wiele ale w tym momencie moje porady są po omacku bo jak wcześniej napisałam nie widzę tego. Najlepiej będzie jak skontaktujesz się z najbliższym piercerem bo masz w chwili obencje stan zapalny. Stosuj octenisept z tribiciem.
Monika
0 # Monika 2012-01-24 22:15
Zrobiłam sobie dwa dni temu kolczyk w pępku i jak dotąd nie mam żadnych objawów 'paprania się' ... Brak wydzieliny, nabrzmienia, zaczerwienienie prawie zerowe... Moje pytanie brzmi - czy skoro jak dotąd nic się nie dzieje, a będę o niego należycie dbać, jest szansa że szybko się zagoi i nie będzie żadnych problemów? Czy raczej te 'problemy' są jeszcze przede mną i mogą się pojawić dopiero po dłuższym czasie po przekłuciu?
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2012-01-28 19:13
Mogą się pojawić później, ale jeśli dbasz to duża szansa że wszystko bedzie ok :)
sandra
0 # sandra 2012-01-24 14:02
Siemka jestem Sandra i mam 13 lat . i mam kolczyk w pepku . Kie4dy mogę go zmienić bo mam go od 1 tygodnia . < 3
Kasha
0 # Kasha 2012-01-26 15:59
Kolczyk możesz zmienić dopiero po całkowitym wygojeniu się miejsca przekłucia :)
Judytaa
0 # Judytaa 2012-01-23 19:35
Hey, mam pytanko jak przekłuwają pępek w salonie wenflonem czy jak?? Bo podobno zdarzały się kosmetyczki co przebijały pistoletem :o
Kasha
0 # Kasha 2012-01-26 15:59
Tak , zdarzały się kosmetyczki przebijające pistoletem.
Dlatego dla swojego bezpieczeństwa i komfortu chodzimy do piercera.
Aha, tak prawidłowe przebicie pępka powinno być wykonane wenflonem :)
Kasha
0 # Kasha 2012-12-23 16:00
bądź kaniulą
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2012-01-28 19:15
Do tej pory takie kosmetyczki są....:/ W ogóle nie polecam robić u kosmetyczki....
Karolina
0 # Karolina 2012-02-28 19:05
To prawda zdarzały sie , ale nie wolno . Przebijac trzeba igła i wenflonem.
Inga
0 # Inga 2012-01-23 17:12
Hejka!Mam na imie Inga i mam 12 lat :-) Chcialam sie zapytac czy nie wydaje ci sie ze jestem za mloda na kolczyk...mimo to ze strasznie go chce!Czy to boli?
Kasha
0 # Kasha 2012-01-23 20:44
Jasne , że jesteś za młoda... wciąż rośniesz i nie powinnaś robić kolczyka w pępku przed (?) 15 ? I ... oczywiście że jeśli nie jesteś odporna na ból to boli.. to tak jakbyś spytała czy niebo jest niebieskie lub czy śnieg zimny :) :P Pozdrawiam ;)
Nico
0 # Nico 2012-01-22 19:08
Hej właśnie mam tą maść TRIBIOTIK koleżanka mówi mi że ona używa takiej jeszcze innej maści (kolor brązowy) i wysusza te rany i wgl.mam tą kulkę koło małej dziurki ale nie jest zaczerwieniona
wygląda jakby była wysuszona trochę nie boli i wgl a kolczyk mam od 13 stycznia :)
Kundzia
-1 # Kundzia 2012-01-20 16:59
to nic złego kup sobie maść w aptece nazywa się ona ,,Tribiotik''
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2012-01-21 17:13
Tribiotic służszy TYLKO i wyłącznie do leczenia STANÓW ZAPALNYCH! Nie używa się do pielęgnacji.
Nico
0 # Nico 2012-01-18 19:04
Mam koło małej kuleczki taką jakby górkę ale tylko w jednym miejscu czy to źle? nie wiem co mam robić pomocy !!1
Dera
0 # Dera 2012-01-09 16:32
a co jeśli mój piercing po roku wciąż jest nie wygojony? dziurka górna i jak domniemam na całej dlugości jest wygojona poza dolnym obszarem czyli za wyjątkiem skory wogol kolczyka. jak o nią zadbać?
Kasha
0 # Kasha 2012-01-17 15:52
Słońce, miałam to samo..
Stosowałam tribiotic oraz dokładnie raz na 2 dni przemywałam solą fizjologiczną :) Teraz już regularnie chodzę na basen :D
Dera
0 # Dera 2012-02-19 21:45
A no dzięki spróbuje;)a czy to, że wystąpiła u mnie swojego czasu migracja, (którą udało mi sie powstrzymać) ma jakis wplyw na gojenie sie kolczyka w chwili obecnej?
Szenia
0 # Szenia 2012-01-18 16:57
Unikaj ciężkich, wiszących kolczyków i uważaj na wszelkie urazy np. zahaczenia itd. Absolutnie przestrzegam przed kolczykami z różnymi kształtami zamiast dolnej kulki często zdarza się, że są ze zwykłego metalu co uczula i podrażnia skórę. Octeniosept do oczyszczania i okłady z rumianku. A najlepiej żebyś udała się do piercera.
Morelka
0 # Morelka 2012-01-02 17:37
miałam już raz przekłuty pępek , ale kosmetyczka , niby profesjonalistk a źle przekłuła. wzięła za mało skóry i po jakimś miesiącu kolczyk nie miał się na czym trzymać, więc go wyjęłam.zagoiło się i została tylko blizna. teraz minęły 4 miesiące po przekłuciu i za jakiś miesiąc chcę przekłuć jeszcze raz.chodzę do liceum w którym obowiązkowy jest basen, mam go raz w tyg i moje pytanie: po jakim czasie od przekłucia mogę się kąpać na basenie?
Szenia
0 # Szenia 2012-01-04 17:51
Trudno powiedzieć zależne jest to od przebiegu gojenia pępka, ale na pewno miesiąc jak nie dłużej. Jeśli będą zaczerwienienia , obrzęk, pieczenia lub swędzenie co kol wiek to jeszcze nie pora. Przykro mi pępek potrafi długo się goić.
Iga
0 # Iga 2011-12-28 16:45
hej mam kolczyka od tygodnia wczoraj polałam go wodą i ruszałam go a potem nie odkaziłam,dziś rano się budzę a mój pępek wokół był cały zaczerwieniony boli mnie i mam opuchnięte w okuł niego proszę
poradź mi nie wiem czy to od tej wody czy co . to wygląda tak
zrobiłam zdjęcie.
http://tinypic.pl/c56shvgvlqyh
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-12-30 17:07
Raczej nie od wody tylko od zarazków. :) Brzydko to wygląda, przemywaj octeniseptem przez kilka dni jeśli obrzęk nie zejdzie to zostaje tribiotic :)
Szenia
0 # Szenia 2011-12-31 10:29
Dodatkowo okłady z rumianka też mogą ulżyć.
Pati
0 # Pati 2011-12-26 12:07
hej. przekulam pepek jakies 3 dni temu i dzis obudzilam sie z zakrwawionym pepkiem:( kolo niego zebraly sie skrzepy krwi... co robic??? pomozcie:)
Szenia
0 # Szenia 2011-12-27 12:36
Do tygodnia po przekłuciu delikatne krwawienie może się pokazywać. Stosuj się do zaleceń po wyżej opisanych. Jaką mas=sz krzepliwość krwi? Jeśli krwawienie nie ustąpi to skontaktuj się ze swoim piercerem.
Rozaliaa
0 # Rozaliaa 2011-12-25 13:46
Hejkaa!
Mam pytanko: Z jakiego materiału (np. stali chirurgicznej; tytan itd) należy mieć kolczyk, aby się niepaprało w czasie gojenia??
Z góry dzięki za odp. :lol: :P
Szenia
0 # Szenia 2011-12-27 12:37
Najlepszy bioplast jest całkowicie nie uczulający. Ale kolczyk nie zawsze jest przyczyną "paprania się".
maoam
0 # maoam 2012-02-16 15:25
hej: ) , mam kolczyka 5 dzin w kolo gornej kuleczki mam takie jakby odpazenie czy moze mi sie cos stac ? czy to jakies zakarzenie ? boje sie troche ! prosze o szypką odpowiedz ! : )
pozdrawiam : D
Kasia
0 # Kasia 2011-12-24 21:27
jejku dzisaj przebiłam sobie pepęk i mam normalnie kolczyka, i wszystko wg jest ładnie po za małym szczegółem-jest on łagodnie krzywy tzn. troszeczke krzywo przebilam , czy da sie cos z tym zrobić bez zbednego przekłuwania drugi raz ??? pomocy.
Szenia
0 # Szenia 2011-12-27 12:38
Niestety nie. Jeśli chcesz mieć prosto musisz wyjąć poczekać aż ta rana Ci się zagoi i ponownie przekłuć tym razem prosto.
Karo
0 # Karo 2011-12-21 17:57
siema .:) wlaśnie przebiłam pępek i jestem z tego zadowolona , ani zaczerwienienia ani nic .:) bardzo mi się podoba .:):*
Daryjka
0 # Daryjka 2011-12-18 23:29
hej :) mam pytanie :) przebiłam po raz drugi pepek bo za pierwszym razem strasznie go zababrałam i nie chciał się goic leciała mi z niego krew z ropą;/ i właśnie 2 dni temu przeibłam go drugi raz i prosze doradźcie mi co mam robić, aby się nie paprał strasznie, bo bardzo mi zależy żeby został ponieważ było to moje marzenie od najmłodszych lat, Jak na razie widze tylko białą substancje koło górnej kulki od kolczyka i boje się że to może być ropa, stosowałam tribiotic przez jeden dzięn i właśnie po nim mi się pogorszyło co mam robić ?
Szenia
0 # Szenia 2011-12-20 16:50
Nie smaruj tribioticiem bo to antybiotyk na stan zapalny. Oczyszczaj octeniseptem 3x dziennie i możesz robić sobie okłady z rumianku.
klaudia150282
0 # klaudia150282 2011-12-07 23:24
mam kolczyk od dwuch tygodni z poczatku bylo wszystko okej teraz mam zaczerwienione i w tym miejscu zbiera mi sie ropa co mam robic ta ropa wogule mi nie wycieka
Szenia
0 # Szenia 2011-12-08 15:19
Do oczyszczania rany stosuje Octeniset (3x dziennie przez 2 tyg.), a do stanu zapalnego Tribiotic (również 3x dziennie nie dłużej niż 7 dni). Możesz robić sobie okłady z rumianku na pępek.
czikuusia
0 # czikuusia 2011-12-05 16:03
słyszałam coś o 'papraniu' się rany. o co chodzi i czym to się objawia?
Piotrek
0 # Piotrek 2011-12-05 18:18
Jezeli chodzi o pępek to pępek jest dość specyficznym miejscem ,może nawet goić sie go 6 miesięcy
Szenia
0 # Szenia 2011-12-07 20:59
"Papranie" oznacza najczęściej o mazaniu się kolczyka w pępku, nie przyjmowaniu się a nawet odrzucanie biżuterii przez skórę tzw. migracja.
xxsonrisaxx
0 # xxsonrisaxx 2011-12-05 16:02
Mam kolczyka w pępku od jakiegoś miesiaca . Przemywałam tylko wodą utlenioną. Jaką maść mam stosować ? jak poruszam kolczykiem tam gdzie jest górna kuleczka wypływa mi właśnie taki płyn przezroczysto-b iały , czy to normalne ?
Piotrek
0 # Piotrek 2011-12-05 18:19
Stosuj octenisept do przemywania 3 x dziennie
W razie podejrzenia stanu zapalnego tribiotic
Nikusss
0 # Nikusss 2011-12-04 01:13
ej, czy pojawienie się strupka po przebiciu jest normalne ?
Piotrek
0 # Piotrek 2011-12-05 18:20
Tak jets to normalnym objawem ,nie zdrapuj go tylko nasącz octeniseptem i powinien zejść
Kama.
0 # Kama. 2011-12-03 21:18
Mam kolczyk w pępku od dwóch dni i mam dwa pytania.
Czy to normalne, że przy tej górnej kuleczce, jak podniosę kolczyk to jest trochę czerwone i wokół dziurki jest trochę białego?
I czy można naświetlać przekłucie lampą leczniczą czy raczej nie?
Piotrek
0 # Piotrek 2011-12-05 18:22
Nie ma takije potrzeby aby przeklucie naswietlac lampa stosuj octenisept ,stosuj sie do zalecen ktore sa podane w artykule powyżej ,co do bialego płynu jest to osocze nie ma powodu do paniki wszystko jets ok
LOLItka
+1 # LOLItka 2011-11-30 20:56
MAM kolczyka w pępku tera będe wiedziała co mam robić czego nie dzięki ;D :D :P
mada
0 # mada 2011-11-26 22:57
mam już kolczyka od 3 miesięcy i z każdym miesiącem mam mam coraz więcej pręta na wierzchu :sigh: Rozumiem,że po przekłuciu mogła być skora napuchnięta, ale jeszcze miesiąc temu nie wystawał mi aż tak bardzo :-? Skora wygląda dobrze, nie wygląda na migrację... Czy to może mieć coś wspólnego,że schudłam od czasu przekłucia? Kanał ciągle się goi (ciągle mi się kolczyk przykleja), czy możliwe jest wyjęcie kolczyka, poczekać,aż się zagoi i ponowne przekłucie?
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-12-01 22:14
Jak dla mnie...Brzmi to jak typowa migracja...ale schudnięcie też mogło się przyczynić... nie wiedzę tego więc ciężko powiedzieć, ale żeby dalej się lepił po 3 misiącach? To też mi się nie podoba...z czego masz ten kolczyk?
mada
0 # mada 2011-12-02 22:12
niestety ze stali chirurgicznej :(
Szenia
0 # Szenia 2011-12-07 21:00
Najlepiej wymienić na bioplast.
mada
0 # mada 2011-12-08 01:24
kupiłam teraz z tytanu, ale w sumie zaczęłam się zastanawiać czy jest teraz sens,skoro odległość między otworami wynosi już tylko 5mm :( Czy lepiej wyjąć, poczekać aż się zagoi i znów przebić czy wymienić kolczyka?
Szenia
0 # Szenia 2011-12-08 15:16
Jeśli w szybkim tempie skóra odkryła pręt to wyjmij i poczekaj bo nie można dopuścić na całkowicie przerwanie się skóry. Może masz za płytko przekłuty pępek i stąd ta migracja?
Karolina...
0 # Karolina... 2011-11-19 21:11
Hej:)
Mam pytanie niedawno zrobiłam sobie kolczyk , a niestety mam obowiązkowo basen zamiast lekcji Wf.Kiedy mogę zacząć pływać?Woda jest chlorowana wiec wiem ze może mi to zaszkodzić na razie goi się jak trzeba. :roll:
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-12-01 22:16
Najlepiej jak sie całkiem zagoi ;p
Klaudia08
0 # Klaudia08 2011-11-17 23:16
Hej. mam pytanie. co zrobić gdy moj przekłuty pępek goi sie juz 2 miesiące i czasem jest ok a czesem przykleja sie kolczyk do rany i boli przemywam i uzywam tibioticu co więcej mogę zrobic?
nitka
0 # nitka 2011-11-18 16:26
mam to samo :(
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-12-01 22:15
Więcej cierpliwości ;p
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-26 16:50
No przepraszam ale Szenia się tu dosyć długo nie udzielałaś a ja chciałam kilku osobom pomóc bynajmniej tyle ile umiem...
Szenia
+1 # Szenia 2011-10-27 09:18
Kasiola nie przejmuj się tak jak wcześniej napisałam masz prawo wypowiadać się i niech Cię takie komentarze nie zniechęcają. Każdy może się tu dużo nauczyć nawet ja ;-)
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-27 12:08
Ahhhhh ta kobieca solidarność. :D Wrrr :P
ericson-piercing
+1 # ericson-piercing 2011-10-27 12:07
Doceniam Twoją chęć pomocy, ale prędzej Twoje porady by zaszkodziły niż pomogły. :) Ucz się, udoskonalaj wiedzę a powitamy Cię w naszym zespole piercerów. :)
Kasiola
0 # Kasiola 2011-11-19 20:42
Tsa, no niby fajnie ale zarobki raczej niskie , co ? :D :P
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-25 21:00
Szenia, a jeśli lekko sączy się osocze (powrót do mojego porzedniego pytania)
Szenia
0 # Szenia 2011-10-26 13:02
To nie, bo Twój piercing będzie narażony na infekcje i na pewno podrażnienia chlorem.
Klaudia00001
0 # Klaudia00001 2011-10-25 19:15
jaki kolczyk kupic do przebicia pępka szenia??
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-25 20:58
najlepiej 10 mm
Szenia
+1 # Szenia 2011-10-26 13:00
Ja bym dała 12
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-26 13:06
10-12 w zależności od anatomii pępka danej osoby. Nie wiem na jakiej podstawie osoba Kasiola bierze udział w doradzaniu osobm nie mając żadnej wiedzy na ten temat sugerując się wieloma jej komentarzami, które szerokim łukiem pomijają się z prawdą.
Szenia
+1 # Szenia 2011-10-26 13:10
Owszem nie wszystkie jej wypowiedzi są w 100% trafne ale to jest forum otwarte i każdy może wypowiadać się o własnym doświadczeniu. My osoby doświadczone jesteśmy od tego aby poprawiać i wyjaśniać po to stworzyłam takie miejsce :) Dziękuję Ci, że pomagasz i jasno wyjaśniasz kwestie odnośne pielęgnacji :D
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-26 13:16
Tak, masz rację mówiąc, że "każdy może wypowiadać się
o WŁASNYCH doświadczeniach ". Ale nie udzielać innym
porad co mają robić, nie mając o tym zielonego pojęcia,
to mija się z celem naszego istnienia, skoro amatorzy
udzielają złych i wręcz zagrażających zdrowiu porad.
Polecam Ci założyć forum w którym tylko osoby z
doświadczeniem będą mogły udzielać porad a nie każdy
komu wydaje się coś wie. :)
Szenia
+1 # Szenia 2011-10-26 13:21
Po to jest forum tylko dla zarejestrowanyc h ;-) A to powinno być miejsce tylko na komentarze odnośnie artykułu (powinno być) ale w praktyce widać jest różnie.
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-26 14:04
Widzisz.... masz słońce teraz zajęcie by coś udoskonalić :)
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-25 23:00
Jeśli chodzi o materiał to na pewno nie stal chirurgiczną, jak coś to tytan. A jeśli chodzi o wymiar to na pierwsze przekłucie to na pewno nie mnniejszy niż 10mm. :)
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-24 16:36
Szenia, czy mogę 9 listopada się kąpać w basenie (aquapark) jak pępkek przekłułam 9 września ? Bo wolę jechać z klasą do aquaparku niż siedzieć na lekcjach :(
Szenia
0 # Szenia 2011-10-24 17:26
Tak, pod warunkiem, że nie będzie zaczerwienione, nie będzie obrzęku, nie będzie bolał i przestanie sączyć się osocze.
Karolajn
0 # Karolajn 2011-10-20 11:08
Przeczytałam ten artykuł i postanowiłam zrobić kolczyk w pępku. Mam już go 1,5 msc. Od dłuższego czasu myślałam, że mam za dużo skóry przebitej dlatego mam uwypuklenie w tym miejscu. Dzisiaj zaczęłam palcami badać przebicie i wyczułam coś twardego po prawej stronie między prętem kolczyka. Nie mam pojęcia co t jest, może wy wiecie? W najgorszym przypadku pójdę do lekarza, ale może jest jakieś logiczne rozwiązanie, żeby się tego pozbyć i najważniejsze, co to jest?
Szenia
0 # Szenia 2011-10-23 12:37
Czy sączy Ci się jakiś płyn z miejsc przekłuć?
Justyna
0 # Justyna 2011-10-18 15:27
ja ma kolczyk od dwóch dni . ale mam taki od brwi bo mi kolezanka robila i miała za małą igłę kiedy mam go zmienić na kolczyk od pępka. I czy mogę jechac na basen za tydzien ? .
Kasiola
-1 # Kasiola 2011-10-19 16:24
Na basen ?! W żadnym wypadku... !!! W basenie znajduje się chlor-środek silnie żrący. chlor+ nowa ranka = dużo bólu --.--
A na kolczyk do pępka zmień od razu najlepiej srebrny, przemywaj solą fizjologiczną, i stosuj octenisept a jak już będzie źle to maść tribiotic. Jak po około miesiącu nie będzie lepiej to udaj się do pierceman'a .
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-10-25 23:07
Srebrny ma założyć? Chyba jesteś niepoważna koleżanko...Naj pierw zorientuj się w specyfikacji metalurgii a później udzielaj takich propozycji. :)Tytan jest najlepszym rozwiązaniem, bo jest hypoalergiczny. Jeśli miała za małą igłę to teraz kolczyka do pępka możesz mieć problem włożyć, bo większość ma pręt grubości 1.6mm. zostaw go do wygojenia, nie zmieniaj teraz bo i tak już za późno i grzebanie w tym może tylko pogorszyć sprawę. Zmienisz jak się zagoi. Jeśli chodzi o basen to minimum na miesiąc masz zakaz i to w przypadku szybkiego zagojenia się. :)
Kasiaaa
0 # Kasiaaa 2011-10-18 11:43
Mam kolczyk od Okolo 2miesięcy i jestem baaardzo zadowolona. Prawie nic nie bolalo!! Polecam :lol:
zamierzam zrobic jeszcze brew :lol: mam tez w jezyku a z nosa wyciagnelam :D
Tosieńka
0 # Tosieńka 2011-10-11 15:35
Mam kolczyk od kilku dni , robiły mi koleżanki . Strasznie mnie boli gdy go dotknę , to normalne . ?
I czy może wejść jakieś zakażenie . ? ; >
Kasiola
-1 # Kasiola 2011-10-15 16:10
zakażenie może wejść zawsze.
Uważaj na piasek i drobne elementy żeby ci nie weszło w kanał od kolczyka. Przemywaj solą fizjologiczną i jak będzie mocno czerwone i obolałe to smaruj tribiotickiem.
Nie martw się. Po prostu prowadź zdrowy tryb życia i uważaj na to :) Przez kilka dni póki nie zejdzie opuchlizna to jasne że boli , ale jak ból nie ustąpi po 2-3 tygodniach to stosuj Octenisept(rozp ylaj go na skórę z odległości 20 cm)
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-10-25 23:13
Sól fizjologiczna sama w sobie nie pomaga nic, zaopatrz się w octenisept który ma działanie aktybakteryjne, antywirusowe i grzybobójcze, wspomaga gojenie się i jest bardzo dobry. Tribiotic jest potrójnym antybiotykiem który stosuje się TYLKO w konieczności a nie NA WSZELKI wypadek. Dopiero właśnie gdy po 1-2 tygodnia będzie dalej bolało, będzie napuchnięte i ewentualnie ropiało wtedy można użyć tribioticu i to ostrożnie.
Klaudia
0 # Klaudia 2011-10-07 21:10
Byłam u piercermana,wym ienił mi kolczyk na dłuższy.Ale dalej wchodzi mi kolczyk w powstałą rankę.A do tego strasznie swędzi,wydaje mi się,że zaczyna się goić,ale nie widzę zbyt dużej poprawy.Koleżan ka miała podobny problem,ale jakiś tydzień temu założyła kolczyk ciążowy i zaczyna się jej ładnie goić.I tak się zastanawiam czy tez powinnam tak postąpić
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-15 16:12
Akurat w tym przypadku jeżeli włożysz kolczyk ciążowy(prosty) kanał od kolczyka może się wygoić ' na prosto' i jeśli będziesz chciała włożyć 'banana' to mogą być problemy. Przemywaj solą fizjologiczną , możesz stosować Octenisept z odległości 20 cm , jeśli będzie mocno obolałe to stosuj maść Tribiotick.
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-10-25 23:25
Jestem bardzo ciekaw z jakiego materiału Ci założył ten kolczyk. :) Jak ze stali chirurgicznej to możesz mieć uczulenie, skoro mówisz że Cię bardzo swędzi...Wchodz i Ci kolczyk w powstałą rankę? Tego akurat nie rozumiem, górna kulka (najmniejsza) ma 4mm a dolna 8mm, więc nie może wchodzić do ranki, może chodziło Ci o to że Cię uciska bo jest jeszcze za krótki, w takim razie możesz zmienić na jeszcze dłuższy, też nie mam pojęcia jaki rozmiar masz obecnie. Kasiola powyżej jak zwykle radzi przemywanie solą która nie ma nawet żadnych właściowości antybakteryjnyc h ;)Octenisept jak najbardziej polecam. Tribiotic narazie nie bierz pod uwagę, infekcji nie masz :)
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-05 15:22
o boże, zapomniałam !
Ja jestem na antybiotykach.. i co teraz z kolczykiem ? ;(
Szenia
0 # Szenia 2011-10-23 12:45
I sama już sobie odpowiedziałaś że to przez antybiotyki, które brałaś, które mogą rozrzedzać krew i stąd to delikatne krwawienie. Ale nie martw się przestaniesz brać i wszystko będzie ok.
Kasiola
0 # Kasiola 2011-10-05 15:16
Kolczyk robiłam sama. 9.10.11 będzie miesiąc od przekłucia.
Dziś w środku koło sztangi leciała mi nikła ilość krwi, później zaschła i znów kropelka i tak cały czas. CO ROBIĆ ? :(
kasiek
0 # kasiek 2011-10-01 19:29
jakiś miesiąc po przekłuciu kompałam się w jeziorze, czego dziś bardzo żałuję (ok 3 miesiące od przekłucia) bo ciągle wydziela mi się jakiś biały płyn, od czasu do czasu bardzo mnie boli.. cóż, ludzka głupota nie zna gran :cry: ic.
Szenia
0 # Szenia 2011-10-03 15:38
Niestety nie powinno się czynić takich rzeczy gdy kolczyk jest nie wygojony. Ten biały płyn to osocze więc nic strasznego bo on zawsze się pokazuje, jak pępek się wygoi to przestanie się sączyć. Do oczyszczania pępka dobry jest Octenisept i sól fizjologiczna. Nie nadwyrężaj pępka i brzucha i nie baw się kolczykiem, biżuteria powinna być mała i lekka żeby nie zahaczać nim o np. ubrania.
Olaaa
0 # Olaaa 2011-09-30 16:30
powiem wam, że ja sama przekułam.. po 3 dniach ćwiczyłam na wfie.. z tydzień tylko przemywałam wodą utlenioną.. teraz kolczyk mam 3 miechy i kompletnie nie mam z nim problemów.
Tośka
0 # Tośka 2011-09-29 15:25
hej
już od prawie 2 miesięcy mam przebity pępek , mam pewien problem cały czas ropa mi leci z niego , a na górze jest zaczerwienienie a na dole taka biała skórka jakby schodziła i jest taki duży czerwony obrzęk
Co mam robic ? Czy to jest normalne ?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-30 11:03
Kolczyk w pępku może goić się nawet 6 miesięcy. Na zaczerwienienia wokół kolczyka pomaga stosowanie octeniseptu w sprayu. Chociaż jak masz kolczyk już dwa m-ce zaczerwienienie powinno już znikać. Jaki masz kolczyk? Najbezpieczniej szy kolczyk jest z bioplastu nie uczula i ładnie się na nim goi.
ericson-piercing
0 # ericson-piercing 2011-10-25 23:34
Obrzęk w połączeniu z łuszczeniem się skóry brzmi jak początek migracji spowodowanej uczuleniem na nikiel :)
Po 2 miesiącach nie powinno być takich objawów, więc możesz mieć alergię, lub małą infekcję skoro leci ropa (o ile nie mylisz z osoczem). Jeśli alergia zmiana na tytan lub bioplast, jeśli infekcja tribiotic 2-3 razy dziennie przez tydzien.
Mia
0 # Mia 2011-09-28 18:03
Mam kolczyk 3 tygodnie, i mam coś podobnego jak koleżanka na dole ale :
moj pepek goi się ok, tylko naokolo gornej kulki nie jest zaczerwienione, na dole też nie ... tylko jak przesunę za daleko kolczykiem to trochę boli bo w polowie między kulkami zrobilo się cos twardego ( a'la korek w dziurce w uchu)
Szenia
0 # Szenia 2011-09-30 11:07
Jak napisałaś, że jak przesuniesz kolczykiem za daleko to boli więc nie rób tego delikatnie z tym. Przekłuwając kolczyk w pępku przekłuwa się skórę na wylot i kanał przekłucia przez czas gojenia kształtuje się i umacnia żeby się ładnie wygoił i skóra w której znajduje się banan od kolczyka po naciśnięciu będzie twardsza zawsze. Ale jeśli nie o to chodzi i niepokoi Cię to, to skontaktuj się z piercerem.
Kasia
0 # Kasia 2011-09-25 18:48
Kolczyk zrobiłam gdzieś 2 tyg temu , goiło się ok. Ale mięedzy górną a dolną kulką zrobiło się coś twardego i zaczęło boleć(wydobywa się z tego osocze) Co robić ?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-28 13:15
Masz stan zapalny i to ropa. Skontaktuj się z piercerem niech to zobaczy i stosuj octenisept.
Adrilla
0 # Adrilla 2011-09-24 11:26
Hej,mam mały problem.Mianowi cie 8 dni temu przebiłam se pępek,z początku było ok,ale od 2 dni skóra wokół górnej kulki zaczerwieniała się i lekko boli,a do tego kulka jakby mi w skórę wchodziła.A do tego miesiące wokół górnej kulki jest jakieś białe?Co mam zrobić by to zniknęło?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-28 13:14
Masz za krótki kolczyk wymień u piercera na dłuższy. Ale również możesz mieć źle przekłuty pępek mianowicie za dużo skóry złapanej i kolczyk mając mało miejsca wbija Ci się w skórę tworząc nieestetyczna ranę.
aga
0 # aga 2011-09-22 20:53
ja mam kolczyka 4 dni i czy moge go wyciagnac, zobaczyc co z nim jest :-*
Szenia
0 # Szenia 2011-09-28 13:09
Nie bo jest jeszcze za wcześnie odczekaj minimum miesiąc jeśli będzie wszystko ok.
Agnieszka
0 # Agnieszka 2011-09-21 21:36
mam już kolczyk 6 dni narazie wszystko jest ok. troszke czerwone ale to jest niby normalne. ale zastanawiam sie czy moge już go na chwile wyciągnąć ? żeby zobaczyć z nim co i jak..
Szenia
0 # Szenia 2011-09-22 10:55
Nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby :-* Dopiero po minimum miesiącu można wymienić kolczyk. A zaognienie ładnie schodzi przy stosowaniu Octenisept.
Kasia
0 # Kasia 2011-09-17 15:08
mam kolczyk w pępku od tygodnia, goi się dobrze i ćwiczę z nim na wf'ie . Niepokoi mnie pewna rzecz... Na około górnej kuleczki tak jakby schodzi mi skóra a miejsce jest zaczerwienione , co to ? A przy dolnej kuleczce mam coś podobnego + coś a'la strupek. Co to może być ?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-19 11:06
To są oznaki gojenia. Zaognienie zaczerwienione w okół górnej i dolnej kulki dodatkowo to coś w stylu strupka to zaschnięte osocze (nie zrywaj tego paznokciem tylko najpierw przemyj np. solą fizjologiczną i patyczkiem kosmetycznym do ucha zdejmij wszelkie za nieczystości, po tej czynności śmiało będziesz już mogła ruszać kolczykiem). Najlepszy jest Octenisept dobrze oczyszcza ranę i wspomaga prawidłowe gojenie.
mada
0 # mada 2011-09-15 04:03
witam,mam kolczyk w pępku od 3,5tygodnia stąd moje pytanie,przy zmianie kolczyka na inny czym najlepiej go zdezynfekować? Czy kąpiąc się w wannie należy zakleić plastrem pępek? Do tej pory brałam prysznice by zbytnio nie odmoczyć przekłucia.
Oczyszczam pępek roztworem wody z solą morską zawierającą jod po 10mmin jednorazowo,czy to nie za długo?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-15 10:35
Kolczyk najlepiej zdezynfekować czystym spirytusem. Masz już kolczyk w pępku ponad miesiąc i nie musisz go niczym zaklejać podczas kąpieli w wannie i prysznicu. Co do oczyszczania pępka roztworami to jeśli wygląda ładnie, nie boli i nie masz z nim żadnych problemów to możesz przestać.
mada
0 # mada 2011-09-18 00:55
wygląda to już ładnie,nie boli,tylko jeszcze mi się "przykleja" i aby poruszać kolczykiem bezboleśnie najpierw go moczę w wodzie z sola morską i wtedy oczyszczam. Czy mogę zmienić już kolczyk na inny? Spotkałam się z opinią,że najlepiej poczekać do 3miesiąca.
Szenia
0 # Szenia 2011-09-19 10:59
Skoro jeszcze sączy Ci się osocze i kolczyk przykleja się to lepiej poczekaj. Wymień w tedy gdy już nie będzie nic z tego leciało i nie będzie żadnych komplikacji :)
mada
0 # mada 2011-09-21 19:24
Dziękuję za odpowiedź :D mam jeszcze jedno pytanie, czy używać dodatkowych środków jak Octenisept czy nie ma co przesadzać?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-22 10:52
Jasne Octenisept jest ok i możesz tym oczyszczać pępek.
Sara
0 # Sara 2011-09-10 11:13
zrobiłam sobie kolczyk w pępku 3 tygodnie temu.. mogę już normalnie ćwiczyć na wf-ie ?
Szenia
0 # Szenia 2011-09-12 11:46
Tak, tylko uważaj żeby nie zahaczyć o kolczyk ;-)
ericson-piercing
-1 # ericson-piercing 2011-10-25 23:40
Dla osób aktywnie fizycznych polecam retainer. Elastyczna bezpieczna alternatywa kolczyka :)
Pamcia
0 # Pamcia 2011-09-05 21:12
mialam kolczyka pare miesiecy niestety musialam go wyciągnac gdyz na goren kuleczce uróśł mi chyba bliznowiec.. czy to oznacza ze niegdy wiecej nie bede mogla zrobic i nosic kolczyka ? prosze o odp
Szenia
0 # Szenia 2011-09-06 12:38
Jeśli faktycznie był to bliznowiec to niestety nie powinnaś przekłuwać ponownie pępka ale to nie wszystko bo również innych części ciała. Groziłoby to ponownym odrodzeniu keloida. Dla pewności możesz udać się do dermatologa na badania.
Paulinka
0 # Paulinka 2011-09-02 16:58
Zrobiłam kolczyk 9 maja wiec minęły 4 mc czy mogę już wyjąc kolczyk i założyć swój, boje się ze potem go nie założę spowrotem...wyj ąc czy poczekać, ile czekać???
Szenia
0 # Szenia 2011-09-02 19:06
Jeśli nie masz żadnych zaczerwień, nic z niego nie sączy się, nie boli i jeśli wygląda na zagojony widocznie już taki jest :D Bez obaw wymień kolczyk i nie martw się na pewno szybko Ci to pójdzie :lol:
aniaa
0 # aniaa 2011-09-03 14:53
wyjmij, normalne go zalozysz, ja wyjełam na chwile swoj po jakis 5 dniach od zrobienia ;p
gosia
0 # gosia 2011-09-03 14:56
ja zrobiłam kolczyk 19 lipca. wszytsko bylo dobrze. do teraz. ropa mi zasycha i na poczatku ledwo co nim ruszyłam. a jak wyjełam zeby umyc i wg ledwo co wlozyłam. co sie dzieje ? co mam robic? do tej pory wszytsko bylo dobrze, wyjmowalam, zakladam bez zadnych problemów
Szenia
0 # Szenia 2011-09-05 18:59
Kolczyk w pępku ma prawo goić się nawet 6 miesięcy. Ale jak było wszystko ok a teraz się marze to zapewne piercing został zanieczyszczony np. po przez piasek. Używaj Oceniseptu w sprayu 3 x dziennie przez 2 tygodnie. Jeśli nie będzie żadnych zmian skontaktuj się ze swoim piercerem.
taka o
0 # taka o 2011-09-01 15:49
;-) zrobiłam kolczyk w pepku dwa dni temu bolało cholernie załuje troche...ale wszystko przebiega normalnie tak jak powinno troszke boli przy schylaniu,myje sola fizjologiczna i smaruje trybiotickiem nic sie nie dzieje złego jak narazie...nawet niema opuchlizny.jak długo powinnam nosic kolczyk ze stali hirurgicznej?ch ce zamienic na złoty..po czym poznam ze sie zagoilo i moge wymienic na inny kolczyk. :-*
Piotrek
0 # Piotrek 2011-09-01 21:11
Odstaw tribiotic jak jest wszystko wporzadku .Tribiotic jest antybiotikiem ktorego sie stosuje wyłacznie w stanach zapalnych .
Kolczyk mozna zmienic po 1 miesiacu czasu jezeli nic sie złego z przekłuciem nie bedzie działo
Aneta
0 # Aneta 2011-06-23 11:14
Chciałam zapytać jakie konsekwencje może mieć kilkukrotne przekłucie pępka? Dwa razy przebijałam i za każdym razem po zagojeniu miałam tak mało skóry, że zaraz by się urwał więc znów pozbyłam się kolczyka.. Ale strasznie mi go brakuje i chciałabym za 3 razem już nie martwić się o to, że zaraz go stracę. Jednak obawiam się, że przekłucie wcześniejszych blizn może jakoś poskutkować..
Piotrek
0 # Piotrek 2011-06-23 20:00
Niestety ponowne przeklucie przez blizne spowoduje migracje i duze problemy z gojeniem .
Mozesz przekluc pepek od dołu jak nie byl tam przekłuwany .
Podejrzewam ze zaden piercer nie przekluje Ci tego miejsca po starym kolczyku
B7
0 # B7 2011-06-07 12:33
Witam! przekułam pępek 6 dni temu, wczoraj zaczął mi lecieć jakiś biały płyn, nie wiem czy to ropa... mama posmarowała mi 'spirytusowym roztworem fioletu gencjanowego 1%' czy to dobrze? nie boli mnie. jest tylko zaczerwieniony dookoła obu kuleczek. chciałam zapytać czy wszystko jest w porządku? co powinnam stosować?
BoxDoll
0 # BoxDoll 2011-06-08 11:10
Octenisept powinnaś stosować i ten płyn co mama Ci posmarowałam może nic się nie stanie. A to, że jest zaczerwienione to normalne bo jest świeże przekłucie. Z pępka pewnie osocze Ci się wydobywa.
angelika
0 # angelika 2011-10-10 18:00
cześć ! mam kolczyk od 4miesięcy . nadal mi się paskudzi . używałam maści z antybiotykiem , przemywałam rumiankiem ale to nic nie daje . nadal mam zaczerwienienie koło górnej kulki a poza tym często leci mi ropa i krew . kolczyk mam srebrny - nie żadne blachy . co robić żeby do końca się zagoił ? nie chciałabym go wyjmować po tym co przeszłam .
Ania
0 # Ania 2011-05-20 13:33
a skad mam wiedziec czy on jest dobrze wygojony? bo na dole widac te mala dziurke tzn jest to taka kropka a u gory przy dziurce jest taki babelek siny na niej. nie wiem co mam zrobic. a to zgrubienie to w sumie juz chyba powoli mi maleje
Sokół
0 # Sokół 2011-05-24 13:09
Jeśli masz jakiegoś bąbla to idź z tym do specjalisty o bez neta nie widać jak to wygląda hehe :o
Ania
0 # Ania 2011-04-26 22:50
Szeniu czy moglabys mi odp na mój ostatni komentarz ? ;) bo nie jestem do końca pewna
Szenia
0 # Szenia 2011-04-27 10:28
Zgadzam się z tym co Klaudia napisała. Jeśli masz już dobrze wygojony pępek to mogą być problemy z ponownym przekłuciem. Po wyjęciu kolczyka zgrubienie może być nadal odczuwalne.
alicja
0 # alicja 2011-04-22 12:45
wITAM MAM KOLCZYKA W NOSKU OD WTORKU WSZYSTKO JEST DOBRZE CHODZ NA POCZATKU MIAŁAM STRUPEK WOKÓŁ KOLCZYKA ALE JUŻ DZIŚ SIĘ NIE POJAWIA PRZEMYWAM GO SPIRYTUSEM I RUSZAM NIM PONIEWAZ NIE ZOSTAŁAM POIFORMOWANA JAK DBAC A Z TEGO CO WYCZYTAŁAM TO WYSTARCZY PRZEMYWAC I RUSZAC NIM PO JAKIM CZASIE MOGE ZMIENIC OZDOBE I NP ISC NA SOLARUM CHODZI MI O PROMIENIE SŁONECZNE;-)POZ DRAWIAM
Szenia
0 # Szenia 2011-04-22 17:15
Dokładnie trzeba dbać o kolczyk w nosie i najlepiej przemywać octeniseptem i ruszać - bardzo dobrze, że to robisz. Aby było bezpiecznie i mieć pewność, że kolczyk się zagoił należy odczekać ok. miesiąca.
Patka
0 # Patka 2011-04-21 13:25
Hej Hej wszystkim.
mam kolczyka w pępku 2 miesiące.
wczoraj wypłynęła mi jakby krew z jakąś mazią.
najgorsze jest to że nie da się tego zatamować. jak tylko ruszę kolczykiem znowu leci ;/
martwię się, bo myślałam że dziurka się fajnie goi a tu niespodzianka..
byłabym wdzięczna o odpowiedź :)
Szenia
0 # Szenia 2011-04-22 17:13
Może zahaczyłaś kolczykiem lub miałaś delikatny uraz to wystarczy żeby krew się pojawiła. Jeśli jest tej dosyć dużo skontaktuj się ze swoim piercerem.
ania
0 # ania 2011-04-07 19:14
czyli ze to takie grube wewnatrz jest normalne, bo to jest jak taka kulka twarda jak sie zlapie... jeszcze jedno, czy to grube zniknie? boje sie ze to mi zostanie. czy poxzniej moglabym sobie jeszcze raz przekluc czy juz nie mozna?
Klaudia
0 # Klaudia 2011-04-07 20:45
No ja też tak mam takie twarde jak ścisnę ale to dla tego, że kolczyk już mam długo i się ładnie zagoił. Może będziesz mogła jeszcze raz przekłuć jak piercerka sprawdzi i oceni.
aqq
0 # aqq 2011-03-29 13:53
:):) dzieki malwina za słowa pocieszenia :) no pepek z dnia na dzien powoli sie zaczyna coraz lepiej goic, czytalam ze rumianek pomaga w gojeniu, sprawdziłam i cos w tym jest..:) oby i twoj wkrótce wyglądał śliczniutko :) pozdrawiam :):)
malwina
0 # malwina 2011-03-29 08:42
do aqq
moim zdaniem twoj pepek sie niebawem zagoi:) nie znam sie ale duzo osob mowilo mi o silnym zaczerwienieniu i potem bylo wszystko ok:) wszystko potrzebuje swojego czasu:)tak mysle, i mam nadzieje ze moj pepuszek tez bedzie zagojony a to cos co mi uroslo zniknie:) pozdrawiam
aqq
0 # aqq 2011-03-28 21:01
hej !! ja mam prosbe o pomoc..;/ jakies 2 tyg temu przekula pepek, na poczatku wszystko bylo ok ale po kilku dniach pojawilo sie silne zaczerwienienie wokol kolczyka..;/ zaczerwieniona skora zaczela sie łuszczyc i schodzić.. bylam z tym u piercera, dał mi antybakteryjny środek do przemywania..i w sumie widac poprawę ale.. czy jest jakas nadzieja że moj kolczyk sie wygoi w 100% ??
malwina
0 # malwina 2011-03-28 12:32
mam kolczyk w pepku od 2 miesiecy.juz myslalam ze sie zagoilo a tu nagle z dolnej dziurki wychodzi mi tak jakby jakies miekkie miesko:/ nie mam pojecia co to jest i czy jest to cos powaznego? ma ktos pojecie w tej sprawie?no i jeszcze cieknie z niego tak jakby ropka.boli tylko troszke przy zginaniu sie. bylaby wdzieczna za pomoc:) pozdrawiam
Szenia
0 # Szenia 2011-04-22 17:09
To dzikie mięso. Już pisałam na ten temat.
ania
0 # ania 2011-03-26 22:20
hej mam kolczyk juz 5 miesiecy i mam takie babla sinego pod dolna dziurka i wgl jak raz wyjelam kolczyk to ten kanal przeklucia byl taki strasznie gruby !! jak tak gruba zbita skora (tam w srodku) bo to jest wyczuwalne jak sie zlapie... wyjelam kolczyk i przemywam octeniseotem bo chce zeby sie zagoil.. czy dobrze robie ?? powinnam isc do dermatologa czy to sie samo jakos zagoi ?? :sad:
Szenia
0 # Szenia 2011-03-28 14:24
To twarde wewnątrz skóry to jest normalne bo tak wygląda wygojony kanał i jak się złapie to w tedy czuć. Jeśli nie chcesz mieć już kolczyka to prawidłowo zrobiłaś, że wyjęłaś. Mam jedynie jedną informację, jeśli miałaś dobrze wygojony piercing pępka dziurka się zmniejszy na pewno, ale czy zarośnie to bywa z tym różnie, zarośnie błonką.
Martyna
0 # Martyna 2011-03-21 14:33
przebilam pepek sama, dzis mija dokladnie tydzien. mam plaski brzuch ale skory wzielam duzo chociaz czuje ze mam luz. skora jest spuchnieta i fioletowo-czerw ona. zabieg byl bezbolesny. wszystko bylo sterylne i nie ma mowy o zakazeniu bo przemylam wczesniej skore wymoczylam kolczyk w spirytusie, robilam to w rekawicach i wenflon byl swiezo wyjety z opakowania. wyglada to na lekki stan zapalny. w pierwszych dwoch dniach kolczyk pobolewal ale wygladal ladnie, jednak przez moj debilizm teraz sie zaognil gdyz wyjelam go kilkukrotnie do czyszenia i za czesto, bo az kilka razy dziennie smarowalam tribioticiem. wczoraj zmienilam srodki pielegnacji. odstawilam tribiotic bo mielo juz 7 dni stosowania, kupilam sol fizjologiczna do czyszczenia,prz emywam rowniez rozcienczonym roztworem rumianku po ktorym czuje ulge w bolu oraz dzis zalatwilam oxycort na zaczerwienienie . z tunelu leci osocze ale czyszcze je paleczka kosmetyczna dopiero u ujscia dolnego. jesli ktos ma uwagi to prosze o komentarze.
Szenia
0 # Szenia 2011-03-21 15:15
Ja bym proponowała zastąpic sól fizjologiczną octeniseptem do oczyszczania i nie wyjmuj kolczyka przez na pewno miesiąc.
Martyna
0 # Martyna 2011-03-21 15:59
juz bylam w aptece rano zapytac ile kosztuje octinisept niestety jest na wage z zlota bo 30zl ale kupie jesli trzeba. dziekuje za porade bede pamietac zeby nie wyjmowac kolczyka. :-)
Martyna
0 # Martyna 2011-03-21 16:00
octenisept* przepraszam za blad ;-)
Morbid
0 # Morbid 2011-03-25 13:36
Martyno no to nie bylo sterylnie bo kolczyk sterylizuje sie w autoklawie a nie moczy w spirytusie, w czasie gojenia sie nie wyjmuje kolczyka to kolejna sprawa, trybiotyku tez sie nei uzywa,
Martyna
0 # Martyna 2011-03-25 21:10
co do kolczyka to sprzeczalabym sie. poza tym czytanie ze zrozumieniem tez ciezko ci przychodzi, gdyz w zamieszczonym komentarzu wyraznie zaznaczylam ze zdaje sobie sprawe ze zle zrzrobilam wyjmujac kolczyk a tribiotyk odstawilam,wiec twoj komentarz niczego do sprawy nie wnosi.
Martyna
0 # Martyna 2011-03-25 21:14
po stanie zapalnym nie ma sladu. oxycort musialam odstawic gdyz wysuszal skore obecnie przemywam jedynie rumiankiem. nic nie boli kupilam octenisept ale na wypadek jakis powiklan poki sie dobrze goi niczym nie pryskam wyglada slicznie :) dzieki Szenia za rade.
Kasia
0 # Kasia 2011-03-16 19:44
bo ten babel jest taki dziwny bo on jest taki lekko czerwono-fiolet owy na zewnatrz a na srodku jest bialy a w centrum ma taka mala czerwona kropke :-?
Szenia
0 # Szenia 2011-03-17 12:24
Idź do dermatologa i napisz jak po wizycie 8)
Kasia
0 # Kasia 2011-03-16 19:39
dziekuje bardzo ! chociaz jutro i tak podejde do dermatologa by zobaczyc czy wszystko jest ok ;) rozumiem ze jak to zejdzie to nie bede miala po tym zadnego sladu ani nic i wtedy kolczyk sie ladnie zagoi jak bede stosowac octenisept? :lol:
Kasia
0 # Kasia 2011-03-16 00:28
tak?! czyli ze nic mi napewno nie grozi? nie musze wyciagac kolczyka? bo ten babel mi wyskoczyl zaraz jak sciagnelam ten wiszacy kolczyk i ubralam normalny bo mnie pepek bolal to wlasnie wtedy zauwazylam to świństwo, bylo wielkie i biale ale to przeklulam i wyleciala ropa z krwia a teraz to jest juz takie mniejsze i sine z bialym na srodku bo jak czytalam o tym keloidzie to sie tak przestraszylam !! czyli ze jak bede stosowac octenisept to zejdzie ?? i nie bedzie sladu po tym? :-? nie musze wyciagac kolczyka ?? i przez ile mniej wiecej mam przemywac tym kolczyka ? to jeszcze nie jest zagojone bo caly czas leci to osocze. a i u gory tez mam takiego malego babelka sinego ale go widac tylko jak sie troche kolczyk wypchnie do gory... to tez jest ok ? PS: dziekuje bardzo :lol:
Szenia
0 # Szenia 2011-03-16 10:49
Tak to zejdzie tylko dbaj o piercing. Nie wyciągaj kolczyka, ani nie ciągaj za kolczyk :-) Przemywaj octeniseptem 3x dziennie przez tydzień a później to zobaczysz jak wygląda.
Kasia
0 # Kasia 2011-03-14 22:59
bo to jest zaraz pod dziurka. wiem ze wymienilam raz na wiszacy kolczyk i zaczal mnie troche pepek bolec wiec zmienilam na zwykly. czy to moglo powstac od tego ??
Szenia
0 # Szenia 2011-03-15 13:41
W takim razie jak wymieniłaś to wszystko jasne. To jest dzikie mięso powstało w wyniku naruszenia nie stabilnej tkanki, prosto mówiąc jak wymieniłaś kolczyk na wiszący to wewnętrzna tkanka pękła i to co było w środku wylazło na wierzch i dla tego powstał taki bąbek. Stosuj na to octenisept.
Kasia
0 # Kasia 2011-03-14 22:57
a ten octenisept nie pomoze ?? jezu ja nie che isc do lekarza !! i od czego sie wlasciwie robi ta ziarnina ?? bo to jest taki babel... teraz to juz mniejszy bo to przeklulam i z tego wylecialo pelno ropy z krwia. przemywam troche woda utleniona i smaruje tribioticiem. czy naprawde musze isc do dermatologa ??
Kasia
0 # Kasia 2011-03-13 12:20
Jezu ratunku !! mam kolczyk od 4 miesiacy i na dole pod dziurka zrobil mi sie taki bialy wielki babel ! to nie boli ale wyglada strasznie ..!! boje sie !! slyszlam ze to moze byc ziarnina i ze musze isc do lekarza !! boze, ja nie chce !! prosze pomocy !! czy mam moze wyslac zdj ??
Szenia
0 # Szenia 2011-03-14 09:40
Prawdopodobnie może to być właśnie ziarnina, lub keloid udaj się do dermatologa, poradzi co stosować.
magda
0 # magda 2011-03-11 11:35
aha czyli jak bedzie gorzej to wybiore sie do pircera i zapytam sie go czy mam wymienic czy poczekac :)
Szenia
0 # Szenia 2011-03-11 11:41
Tak dokładnie :-)
magda
0 # magda 2011-03-11 11:32
czyli że bede mogla wymienic teraz kolczyka? bo slyszalam ze nie mozna tylko najwyzej trzeba poczekac z 2 miesiace
Szenia
0 # Szenia 2011-03-11 11:33
W wyjątkowych sytuacjach nawet trzeba ale sama sobie z tym nie poradzisz tylko z asystą piercera. Ogólnie nie można wymieniać kolczyka przez na pewno miesiąc i to też zależy od procesu gojenia.
magda
0 # magda 2011-03-11 11:28
aha no to dobrze :) a jak coś to tutaj mam drugie zdjęcie
magda
0 # magda 2011-03-11 11:20
aha,czyli mam sie nie martwic,tak? :) w końcu to dopiero drugi dzien..ale tam gdzie jest ta sztanga to mam delikatnie sine
Szenia
0 # Szenia 2011-03-11 11:26
Delikatne zasinienie, zaczerwienie, szczypanie, pieczenie itp. są częstym objawem i nie ma co się martwić bo jest to całkowicie normalne ;-)
Szenia
0 # Szenia 2011-03-11 11:29
Jeśli plamki zrobią się bez przyczyny większe i zacznie Cię swędzieć to znaczy, że jesteś uczulona i w tedy wymień na bioplast.
magda
0 # magda 2011-03-11 10:40
czy jest wszystko dobrze?
Szenia
0 # Szenia 2011-03-11 11:17
Wygląda ok. Na zdjęciu to nie wygląda na uczulenie tylko na mocne ściśnięcie skóry klemami podczas przekłuwania. Jeśli miałaś wykonywany tak zabieg to to zejdzie.
magda
0 # magda 2011-03-10 20:49
hej szenia :) mam od dzisiaj kolczyka i wyskoczyły mi obok takie plamki czerwone czy cos jest nie tak? i boli mnie troszke a tak to jak dotykam..
Szenia
0 # Szenia 2011-03-10 21:01
Jak masz kolczyk ze stali i wyszły Ci czerwone plamki to prawdopodobnie jesteś uczuleniowcem i w tym przypadki przekłucie może Ci się mazać. Wymień kolczyk na bioplast jak najszybciej u piercera.
pulasia
0 # pulasia 2011-03-05 22:38
i wtedy zejdzie ?? bo mam tak naprawde mam takie dwa male sino czerowne babelki : jeden u gory i jeden na dole ale ok bede przemywac ;D dzieki szenia ;P
Szenia
0 # Szenia 2011-03-07 12:10
Tak pomoże. Ale nie baw się kolczykiem i tym bardziej nie wymieniaj kolczyka do pełnego wygojenia.
pulasia
+1 # pulasia 2011-03-04 22:10
ok, dzieki wielkie, bo sie troche przestraszylam tego babelka i tego ze ta dziurka jest taka gruba w dotyku :roll:
Szenia
0 # Szenia 2011-03-05 15:26
Ten bąbel to oczyszczaj octeniseptem.
pulasia
0 # pulasia 2011-03-03 22:12
hej szenia, sluchaj mam pytanko, otoz mam kolczyk w pepku okolo 3 miesiecy ale pod dolna dziurka mam takie sine i to wyglada jakby byl maly babelek, ogl to pepek nie boli tlyko jeszcze mi caly czas czasem ta limfa wyleci. jak dotykam pepka to jest on taki gruby tzn ten kanal. boje sie ze cos nie tak, czy mam to czyms smarowac lub isc do lekarza ?
Szenia
0 # Szenia 2011-03-04 19:19
Wszystko ok. Twój pępek w dalszym ciągu się goi bo tak naprawdę czas gojenia trwa do 6 m-cy.
Natalia
0 # Natalia 2011-03-01 20:46
Hejka:)
Mam 2 pytanka.
1.Chciałam się spytać że jeśli mam taki pępek jak u góry na tym małym zdjęciu taki (ztaką gulką w środku) to mogę sobie przekuć pępek???
i
2.Czy połowa marca to dobra pora żeby przekuć pępek??
(ja myślałam że chyba tak bo mniej ubrań na sobie,i do wakacj się już zagoi do takiego stanu że będe mogła pływać)
Ale nie wiem:( Pomóżcie
Szenia
0 # Szenia 2011-03-02 12:22
1. Tak oczywiście, że możesz przekłuć sobie pępek jak masz taki jak na zdjęciu, w tym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań.
2. Na drugie pytanie sama sobie już odpowiedziałaś to dobry czas na przekłucie pępka :-)
Myszka:)
0 # Myszka:) 2011-02-28 16:25
Hej Szenia, mam mały problem, mam kolczyka w pępku od listopada, od pasu dni zaczął mi się paprać a dziś zobaczyłam skrzep krwi na kolczyku ;( co się dzieje? nie jest ani sine, ani nie boli tylko się paprze a dziś ta krew :| :-x
Szenia
0 # Szenia 2011-02-28 16:48
Oczyszczaj octeniseptem. I staraj się nie podrażniać kolczyka, nie zaczepiać np o ubrania. Jeśli masz wiszący kolczyk to wymień na zwykłą kulkę. I ogólnie kolczyk w języku lubi się mazać bo całkowity czas wygojenia może sięgań nawet 6 m-cy.
Sara
+1 # Sara 2011-02-26 10:17
no bo ja mam w tej chrzastce dwie dziurki i ta jedna jesk ok, ani gruba, nie boli i wgl. tylko z druga sa problemy i wlasnie juz teraz nie nosze tam kolczyka, wyjelam i mysle ze bedzie ok. nawet juz mnie nie boli ;) jak myslisz mam to ucho smarowac tribiotickiem i przemywac octeniseptem czy zostawic i pojsc od razu do dermatologa ?? PS: wielkie dzieki, naprawde nie wiem co bym bez cb zrobila ;-)
Szenia
0 # Szenia 2011-02-26 12:19
Oczyszczaj octeniseptem. I idź do dermatologa.
Sara
0 # Sara 2011-02-24 22:15
nie no z pepkiem to juz jest dobrze bo jest prawie zagojone a ten babelek zanika ;D tylko teraz to sie troche z tym uchem przestraszylam bo ja go mialam wlasnie pistoletem przekluwane i to jest nadal takie grube... i czasem boli... i jest czesto to miejsce sine , dlatego pytam ;(
Szenia
0 # Szenia 2011-02-25 09:50
Trochę tu tego jest i nawet ja się mylę :-* Kolczyk w uchu nie przyjął Ci się i tu zagrało dużą rolę przekłuwanie pistoletem gdzie on nie przekłuwa tak na prawdę tylko rozrywa chrząstkę. Wyjmij i się nie męcz. Jak zarośnie zobaczysz co będzie i wizyta u dermatologa też nie zaszkodzi.
Sara
0 # Sara 2011-02-23 21:37
i nie wiem czy mi sie to zagoi bo ja mam to juz ponad rok ? ale ok wyjme i zobacze
Szenia
0 # Szenia 2011-02-24 10:49
Ja Cię przepraszam ale ostatnia odpowiedź dotyczyła pępka bo piszemy pod tym artykułem i zapomniałam o Twoim uchu :P Ale wszystko się zgadza. Z tym uchem udaj się do dermatologa bo obawiam się, że nawet po wyjęciu kolczyka może Ci zostać to. Nie wiem jak wygląda Twój pępek same opisy mi nie pomagają. Jak możesz prześnij mi zdjęcia ucha i pępka na maila to w tedy bardziej Ci pomogę (w zakładce KONTAKT).
Sara
0 # Sara 2011-02-23 21:35
a skad mam wiedziec ze to stan zapalny ? a jezeli chodzi o pepek to tez mam stan zapalny? zaczelam przemywac tym plynem co mi polecilas ale narazie nie zszedl ten babelek siny na dole pod dziurka a kanal jest mega gruby !! boje sie ze cos nie tak ?? a to ucho to zejdzie? w sensie to grube? bo to sie nie smiejszylo od przeklucia.. ;/ :cry:
Sara
0 # Sara 2011-02-22 15:59
ok, dzieki szenia. bo ta druga dziurka jest ok tlyko ta jedna mnie czasem boli i jest taka strasznie gruba. czy jak wyjme to ile czasu minie zanim sie zagoi i czy wgl to grube wtedy zniknie?? przkluwalam to pistoletem u kosmetyczki, mysle ze to jest chyba powod dla ktorego mam takie problemy z tym :sigh:
Szenia
0 # Szenia 2011-02-22 17:30
O matko pistoletem :cry: Tak zapewne to dla tego i już jasne dlaczego tak mało skóry masz złapane. Przed wyjęciem kolczyka upewnij się czy nie masz stanu zapalnego. Jak wszystko ok to wyjmij kolczyk po czekaj ok. 2 tyg. do 1 m-ca aż się ładnie zabliźni. Później przekłuj jeszcze raz jeśłi oczywiście chcesz ale do innej osoby, która to robi wenflonami.
kami
0 # kami 2011-02-18 19:03
Mam pytanie biore antybiotyk a na poniedzialek jest umowiona na przeklucie, czy mam przesunac termin?
Szenia
0 # Szenia 2011-02-18 21:21
Jeśli zażywasz mocne antybiotyki to przełóż wizytę.
kami
0 # kami 2011-02-18 23:04
chyba nie sa moce sa to 500 a mocne to sa 1000 wiec chyab nie przeloze wizyty:)
Szenia
0 # Szenia 2011-02-19 14:17
Najlepiej żebyś poszła na przekłucie po odstawieniu antybiotyków :-)
Sara
0 # Sara 2011-02-17 20:16
Hej, mam jeszcze jedno pytanie, otoż zrobilam se kolo siebie dwa kolczyki w chrzastce okolo 1.5 roku temu i ucho co prawda sie juz zagoilo bo nie boli lecz jednak nadal ma ono czasem siny kolor i jak sie uderze to boli, w dodatku jedna z tych dziurek jest jeszcze caly czas taka gruba... ; / czy to zejdzie? cos jest nie tak? nosze tam kolczyki srebne bo jak ubieralam te ze stali chirurgicznej to mnie troche ucho bolalo bo te kolczyki sa takie grube...
Szenia
0 # Szenia 2011-02-18 10:35
To znaczy, że twój piercing się nie zagoił i jest nadal nie stabilny. Tle czasu minęło i nadal boli przy delikatnych urazach - Prawdopodobnie się nie przyjął. Proponuję wyjąć kolczyk poczekać aż się zagoi i spróbować jeszcze raz tylko delikatnie obok i z kolczykiem do piercingu z tytanu lub bioplastu aby wyeliminować uczulenie.
Sara
+1 # Sara 2011-02-07 14:22
ok wielkie dzieki ;D
Guest
0 # Guest 2011-02-06 22:38
ok. bo ja wlasnie to przeklulam i z tego wyleciala taka ropa a potem troche krwi. smaruje to tribiotykiem i przemywam spirytusem salicylowym. bo na poczatku to byl taki miekki babel ale teraz to jest juz prawie plaskie ale nadal sine i w jednym miejscu ma taka czerwona kropke!! boje sie ze bede musiala isc z tym do lekarza!! kupie sobie ten octenisept i odstawie spirytus ale czy tribiotic mam nadal stosowac?? i kiedy mniej wiecej to wyjdzie?? dostalam to dopiero w piatek bo wczesniej bylo wszystko dobrze i ok a kolczyk mam juz okolo 3 miesiecy ;-)
Szenia
0 # Szenia 2011-02-07 11:06
Odstaw tribiotic (jest to antybiotyk, którego dużo nie można stosować) i stosuj sam octenisept. Sine jest bo to miejsce jest wymęczone przez spirytus. Dwa tyg. i powinno być dobrze.
Guest
0 # Guest 2011-02-04 19:08
czesc ;-) mam pytanie, otoz ostatnio zrobil mi sie taki babel ale siny i lekko czerwony przy dolnej kulce, podejrzewam ze to od kolczyka poniewaz zmienilam go raz na wiszacy ktory byl troche jednak ciezki a pepek chyba jeszcze nie do konca jest wygojony chociaz juz nie jest czerwony i nie boli. prosze powiedzcie mi czy ten babel zniknie!! boje sie ze to ziarnina!!
Szenia
0 # Szenia 2011-02-05 13:17
Zapewne to dzikie mięso i tak jak napisałaś to przez wymianę kolczyka na wiszący. W nie do końca wygojony piercing włożyłaś ciężką biżuterię i nie stabilna tkanka wewnątrz przekłucia pękła i to co było w środku wyszło na zewnątrz. Stosuj na to octenisept. Przyrośl wysuszy się i zejdzie :cheer:
Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.