Tunele plugi rozpychanie uszu

Jak powinno wyglądać prawidłowe rozpychanie uszu. Obejrzyj filmik - przeczytaj poradnik i wybierz bezpieczną metodę.

Bezpieczne rozpychanie ucha to według najlepszych zaleceń powolny ale też bezproblemowy proces. Dziurki w płatkach uszu rozciągamy w tempie około 1 mm na 3-4 tygodnie. Trzeba na bieżąco, na każdym etapie wyczuwać stopień zagojenia i możliwość mocniejszego rozciągnięcia tunelu. Należy pamiętać, że wszystkie elementy wkładamy do otworu delikatnie i z poślizgiem. Bardzo pomocna będzie w tym celu neutralna wazelina.

Dwie bezpieczne metody rozpychania ucha

1. Za pomocą taśmy teflonowej PTFE - zalecana, łatwa i tania metoda. Ta bezpieczna dla naszego ciała, nieuczulająca, teflonowa taśma kosztuje zaledwie kilka złotych w każdym sklepie budowlanym lub na Allegro. Taką taśmą owijamy kolczyk - labret lub sztanga o grubości 1.6 mm i długości 8 lub 10 mm. Po nawinięciu taśmy sprawdzamy grubość suwmiarką lub linijką. Stopniowo dodajemy coraz większą ilość teflonowej warstwy, zwiększając jej średnicę i rozpychając w ten sposób tunel. W razie potrzeby ilość taśmy PTFE można zmniejszać lub zwiększać. Ta metoda jest także komfortowa i bardzo wygodna dla ucha.

2. Za pomocą rozpychaczy - jest to metoda droższa i nieco bardziej problematyczna. Należy zaopatrzyć się w zestaw rozpychaczy, różniących się grubością najczęściej o milimetr. Zaczynamy od najmniejszego a następnie stopniowo wkładamy coraz grubsze. Każdy nosimy od kilku dni do kilku tygodni. Trzeba samemu wyczuć kiedy możemy wybrać grubszy.

Jak dbać o rozpychane uszy

Najważniejsza jest wspomniana wcześniej wazelina. Pomocne mogą być także maści witaminowe, ale nie wszystkie - należy zwracać uwagę na składniki. Delikatny masaż i ciepła kąpiel rozciągną i uelastycznią skórę ułatwiając wkładanie i wyjmowanie przedmiotów z płatka ucha. Przemywamy dwa razy dziennie bakteriobójczym Octeniseptem w sprayu.

Na koniec praktyczna informacja: po wyjęciu tunelu, pluga rozciągnięta w uchu dziurka w większości przypadków zbiega się do niedużego rozmiaru lobe.

 

Foto: Adam Hinett

Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.