Temat: Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa? (1/1) - Body Piercing Forum

TEMAT: Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa?

Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa? 12 lata 8 miesiąc temu #271

  • Corere
  • Corere Avatar
Witam, Pilnie potrzebuję pomocy. Otóż, mam 14 lat, ale to jest mało ważne. Kolczyk w pępku mam jakoś od początku lipca (wakacje). Całym przebiciem skóry, zajmowała się moja przyjaciółka (ma prawie 16 lat, i pępki przekłuwała nie jednej osobie). Piszę to, bo może ma jakieś znaczenie.. ;] Osobiście wiem, że pępki goją się do połowy roku, mimo wszystko zaniepokoiła mnie jedna rzecz.. Z górnej dziurki wydobywa się lepka, jasno-żółta wydzielina. Zapewne to osocze, bądź ropa. Poza tym, boli mnie górna dziurka przy przesuwaniu kolczykiem w górę i dół. :roll:: Trochę mnie to niepokoi, ale wszystko inne jest w porządku. Co o tym myślisz? Pozdrawiam. ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa? 12 lata 8 miesiąc temu #272

  • szenia
  • szenia Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • "Moda przemija, styl pozostaje." ? Coco Chanel
  • Posty: 386
  • Otrzymane podziękowania 23
  • Oklaski: 9
Może to być osocze ale jeśli lepki płyn to jest ropa. Takie objawy jak opisałaś są częste przy zanieczyszczeniu piercingu (czyli sącząca się ropa, zaczerwienienie wokół górnej kulki, obrzęki i ból). Miałaś przekłuwany pępek w wakacje kiedy jest najbardziej narażony na czynniki zewnętrzne czyli słońce, wiatr i pot. Do środka piercingu mogło wdać się zanieczyszczenie np. piasek przez, który teraz cierpisz. Przemywaj pępek 3x dziennie octeniseptem (aż ustąpi sączenie ropy) zaklejaj pępek opatrunkiem na dzień. Takie objawy po wyleczeniu mogą powracać, gdyż pępek goi się ok. 6 m-c, a nawet do 1,5 roku. Bądź cierpliwa 3mam kciuki :-)
Szenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa? 12 lata 8 miesiąc temu #273

  • Corere
  • Corere Avatar
Dzięki wielkie, już martwiłam się, że to coś poważniejszego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jasno żółta wydzielina - osocze czy ropa? 12 lata 8 miesiąc temu #275

  • szenia
  • szenia Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • "Moda przemija, styl pozostaje." ? Coco Chanel
  • Posty: 386
  • Otrzymane podziękowania 23
  • Oklaski: 9
A właśnie masz czym się martwić, bo jeśli nie będziesz o to prawidłowo dbała to może zrobić Ci się stan zapalny, a za tym ciągną się powikłania.
Szenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.085 seconds
Zasilane przez Forum Kunena ::