Temat: Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept (1/1) - Body Piercing Forum

TEMAT: Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 7 miesiąc temu #2034

  • bwhimmel
  • bwhimmel Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich użytkowników forum. :) Dwa dni temu miałam zrobiony kolczyk industrial. Przekłucie było profesjonalne i do tej pory nie mam względem niego żadnych zastrzeżeń. Moje pytania brzmią:

1. Czy stosowanie soli fizjologicznej jest konieczne?
2. Czy oczyszczanie dziurek patyczkami kosmetycznymi nasączonymi naparem z rumianku będzie współgrać ze stosowaniem Octeniseptu i ewentualnie soli fizjologicznej?
3. Stosując Octenisept w sprayu, z jakiej odległości powinien być rozprowadzany?
4. Widząc cieknącą krew z miejsc przekłucia, moim pierwszym odruchem jest oczyszczanie z niej ucha. Czy w przeciwnym wypadku prawdopodobieństwo wdania się zakażenia uległoby diametralnie zmianie (pozostawiając krew na czas ok. 12h - wliczając w to sen)?

To mój pierwszy kolczyk, więc jestem nowicjuszką, proszę o wyrozumiałość. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 6 miesiąc temu #2037

  • WithoutMe
  • WithoutMe Avatar
  • Offline
  • Złoty forowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania 15
  • Oklaski: 6
1. Jest świeży kolczyk to rana , a na rane nie lejemy płynów nie wiadomego pochodzenia ;) Sól fizjologiczna jest płynem jałowym więc jak najbardziej tak ( jedna ampułka na jedno odmaczanie strupków)

2. Używanie rumianku, będzie współgrać, ale jeśli się nic nie dzieje nie ma co dodatkowo "rozmaczać" przekłucia

3. Z niezbyt dalekiej , ale też nie z odległości milimetrA ;)

4. Jeśli widzisz krew,a nie chcesz za dużo uzywać octenisepty (dużo więcej niż 3 razy dziennie) to odmaczaj tylko solą fizjologiczną. Przed snem nawet jeśli wypada Ci np 4 raz też wyczyść.

BTW. tego typu odpowiedzi powinien udzielić Ci Twój piercer ;)
www.facebook.com/RojoPiercing/
Instagram: Rojo Piercing
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bwhimmel

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 6 miesiąc temu #2040

  • bwhimmel
  • bwhimmel Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 3 tygodni temu #2118

  • xdbeka
  • xdbeka Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam, chciałabym w związku z tymi pytaniami upewnić się ze dobrze pielęgnuje ucho. Otóż wczoraj zrobiłam sobie industrial i przemywam go 3 razy dziennie naparem z rumianku za pomocą patyczka kosmetycznego. Przemywam ranki wokół kulek ale czy powinnam też przemywać ranki wokół sztangi wewnątrz ucha? Będe wdzięczna za szybką odpowiedź :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 3 tygodni temu #2119

  • WithoutMe
  • WithoutMe Avatar
  • Offline
  • Złoty forowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania 15
  • Oklaski: 6
Do odmaczania "strupków" sól fizjologiczna, później Octenisept (2-3 razy dziennie)
Koniecznie także od środka.
www.facebook.com/RojoPiercing/
Instagram: Rojo Piercing
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 3 tygodni temu #2120

  • xdbeka
  • xdbeka Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Dziękuję za odpowiedź :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Industrial - rumianek, sól fiz., Octenisept 8 lata 4 dni temu #2128

  • xdbeka
  • xdbeka Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam ponownie. Mam pilne pytanie. Otóż na skutek mechanicznego uszkodzenia (o ile można tak nazwać kilkukrotne uderzenie mnie w przebite ucho) wdało się zakażenie. Używam trybiotyku od dwóch dni i widze poprawę, opuchlizna odrobinę zeszła i ranka wokół ucha jest mniej zaczerwieniona, aczkolwiek wiem że tej maści można używać przez 4-5 dni i wydaje mi się że na 100% mi nie pomoże. Stąd moje pytanie, czy jest coś jeszcze co mogłabym użyć aby wyleczyć ucho? Może jakaś inna maść (słyszałam o Neomycynie), papka z aspiryny albo coś innego?
Chiciałabym jeszcze powalczyć o tego kolczyka, nie chce żeby 3 tygodnie dbania o niego poszło na marne. Przed tym "zdarzeniem" ucho goiło się bardzo dobrze, nie było oznak odrzucenia kolczyka czy migracji.

12899699_10204844657635048_1987660139_n.jpg


Załączam zdjęcie ucha (uprzedzam, że jest całe w maści więc nie wygląda to zbyt dobrze)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.079 seconds
Zasilane przez Forum Kunena ::