Kombajn to słowo, które spotkać można w wielu branżach, nierzadko w bardzo odległych i praktycznie niezwiązanych z rolnictwem. Istnieją bowiem skomplikowane i bardzo złożone programy komputerowe, które służą do obróbki graficznej, upiększania i poprawiania figur postaci znajdującej się na zdjęciach - je także nazywa się kombajnami. Również i takie określenie można często spotkać w gabinetach kosmetycznych.
O ile pierwszy z podanych przykładów odnosi się do wirtualnego świata poprawiania estetyki ciała, o tyle kombajny kosmetyczne potrafią naprawdę wydobyć z ciała wszystko, to co najpiękniejsze. Czym są te wielofunkcyjne urządzenia? Do jakich zabiegów można je wykorzystać? I czy są jakieś przeciwwskazania do ich używania - opisują specjalistki z cosmed24.pl.
Co to jest kombajn kosmetyczny?
Kombajn kosmetyczny to urządzenie pozwalające wykonywać do kilkudziesięciu różnych zabiegów, bez konieczności kupowania odrębnych jednostek sprzętu kosmetycznego. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, szczególnie w małym salonie kosmetycznym, ale także sporo pieniędzy, które trzeba by było przeznaczyć na kilka odrębnych urządzeń. Kombajn kosmetyczny dostępny jest w dwóch podstawowych rodzajach.
(https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/kombajny-wielofunkcyjne/ - kombajny wielofunkcyjne)
Desktop jest to niewielkich wymiarów urządzenie, które oferuje maksymalnie kilka funkcji, jednak w nich mieszczą się wszystkie podstawowe zabiegi, jakie na co dzień wykonuje się w salonie kosmetycznym. Tower natomiast jest to kombajn kosmetyczny wolnostojący, który jest urządzeniem zawierającym w sobie od kilkunastu do kilkudziesięciu opcji zabiegów, które można wykonać przy pomocy jednego sprzętu.
Do czego służy kombajn kosmetyczny?
Kombajn kosmetyczny służy przede wszystkim do oszczędzenia pieniędzy w pierwszym etapie funkcjonowania salonu kosmetycznego. Jak już zostało wspomniane, z powodzeniem zastępuje on kilka urządzeń, dzięki czemu nie trzeba płacić kilkukrotnie za różne sprzęty. Przy jego pomocy wykonuje się między innymi takie zabiegi jak:
- dezynfekcja skóry, która jest niezwykle istotna przed wykonaniem kolejnych zabiegów
- mikrodermabrazja - oczyszcza skórę z wierzchniej warstwy naskórka, aby dać jej możliwość oddychania
- ultradźwięki - przyspieszenie regeneracji skóry
- peeling kawitacyjny - głębokie oczyszczanie skóry, przy pomocy pęcherzyków z gazem i wibracji
- sonoforeza - manualne wtłaczanie substancji odżywczych w naskórek
- waponizacja - sauna stosowana na twarz
- mikromasaż - pobudzenie krążenia krwi i limfy w celu ujędrnienia skóry
- światłoterapia LED - wykorzystanie światła o różnym kolorze niebieskim i czerwonym, co pozwala złagodzić różnego rodzaju choroby, jak łuszczyca, trądzik różowaty, czy egzema
- galwan - poprawa napięcia nerwowego skóry twarzy
- jonoforeza – leczenie różnej postaci trądziku dzięki wprowadzeniu leku pod skórę, przy pomocy prądu stałego
- mezoterapia bezigłowa - odmłodzenie skóry, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
- elektrostymulacja prądem o niskiej wartości - leczenie ostrego bólu, jak i przewlekłego
Kombajn kosmetyczny - ile kosztuje
Kombajn kosmetyczny nie należy do najtańszych urządzeń, jednak bardzo szybko się spłaca. Kwota, jaką trzeba wydać, zależy głównie od producenta, marki i modelu, jaki się wybierze. Nie bez znaczenia jest także ilość funkcji, jakie sprzęt oferuje. Najtańsze kombajny, z dość ubogim wyposażeniem kosztują od trzech tysięcy złotych, natomiast wielofunkcyjne urządzenia potrafią kosztować nawet do pięćdziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak nieco się wykosztować i zakupić sprzęt najwyższej jakości, który dodatkowo w krótkim czasie się zwróci.