sygnety-zlote-meskie-elegancja-czy-kicz

Obecne czasy to przede wszystkim pogoń za elegancją oraz chęć jak najlepszego zaprezentowania swojej osoby. Co jednak ciekawe, pragnienie dbania o własną prezencję dotyczy nie tylko kobiet, a coraz częściej odnosi się do obojga płci.

Dziś na tapetę weźmiemy jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów odnośnie świata mody ? biżuterię męską oraz zasadność jej stosowania.

Jeszcze kilka lat temu pokutowało przekonanie, że jedyna biżuteria jaka przystoi mężczyźnie to złoty pierścionek nałożony na palec w momencie ślubu. Obecnie czasu jednak się zmieniają, a panowie chcą wyróżnić się z tłumu przyozdabiając swoje ciała łańcuszkami, wisiorkami oraz sygnetami ze srebra, złota i platyny. Co ciekawe biżuteria personalizowana np. sygnet męski ze złota, nie służy wyłącznie do zaprezentowania swojego statusu społecznego, ale może także podkreślić osobiste zainteresowania, poglądy, czy preferencje. Taką biżuterię oferuje nam np. sklep Kings Of Design.

Mężczyzna z bogato zdobionym, masywnym sygnetem to nie tylko elegant spędzający każdą wolną chwilę na salonach lub też na spotkaniach biznesowych. Może on być także patriotą, prezentującym poprzez biżuterię swoje poglądy. Wyzierający z sygnetu orzeł biały, godło czy flaga Polski doskonale pokazują, jakie wartości wyznaje mężczyzna z którym mamy przyjemność. Może to nam ułatwić choćby powierzchowną ocenę jego charakteru, usposobienia oraz zapatrywania na określone aspekty życia społeczno-politycznego kraju. Co ciekawe, wszelkiej maści sygnety, szczególnie wykonane z metalu i srebra, zaobserwować możemy także u motocyklistów. W takim przypadku mają one najczęściej kształt czaszki, krzyża, lub też są dodatkowo dekorowane czerwonymi kamieniami mającymi na celu imitację płomieni.

To jednak nie wszystkie grupy mężczyzn, którym jak najbardziej przystoi noszenie sygnetu zarówno na co dzień jak i od święta. Pod uwagę wziąć należy także ekstrawaganckich hobbystów, którzy nie wyobrażają sobie wyjścia na zakupy bez założenia grawerowanego sygnetu z motywem z Władcy Pierścieni czy też Gwiezdnych Wojen. I w takim przypadku nie trudno odgadnąć zainteresowania takiego pana oraz jego sposób postrzegania świata. Pamiętajmy także o osobach noszących biżuterię jako symbol silnych więzi rodzinnych. Połyskująca na palcu biżuteria mogła bowiem zostać odziedziczona po ojcu lub dziadku. W każdym z wymienionych przypadków noszony sygnet uznać możemy za symbol elegancji, dobrego smaku oraz manifestacji własnych poglądów i przekonań.

Kiedy jednak pokusić się można o ocenę noszonej biżuterii jako kiczowatej? Sytuacja taka ma miejsce przede wszystkim w przypadku nadmiernie ostentacyjnych wyrobów jubilerskich oraz przedmiotów całkowicie niedopasowanych do stylu jaki prezentuje sobą dany mężczyzna. Nie trzeba być ekspertem doskonale zaznajomionym ze światem mody aby przyznać, że pan paradujący na bankiecie firmowym w doskonale skrojonym garniturze, którego kreację przyozdabia dodatkowo sygnet z motywem z ulubionego filmu lub komiksu nie będzie raczej traktowany poważnie. Podobną opinię wyrazić można o złotych i platynowych pierścieniach oraz sygnetach łączonych z codziennym ubiorem. Kombinacja taka sprawia, że nie możemy oprzeć się wrażeniu, iż biżuteria na palcu danego pana znalazła się całkowitym przypadkiem. Jak więc widać, wystarczy być choć w podstawowym stopniu zaznajomionym z panującymi trendami modowymi, aby odpowiednio dobrać sygnet do okazji?lub też podjąć decyzję o zdjęciu go z palca na okres imprezy integracyjnej, ważnej uroczystości rodzinnej, czy wizyty co bardziej konserwatywnych gości. Na szczęście wyrobienie właściwych nawyków zajmuje kilka tygodni, maksymalnie miesięcy.

Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.