tatuaż piercing kolczykowanie dziewczyna chłopak lifestyle

Piercing, czyli inaczej przekuwanie lub kolczykowanie ciała, ma tradycję równie dawną jak historia tatuaży. Ozdabianie ciała było bowiem popularne już w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Co ciekawe w państwie faraona, posiadanie kolczyka w pępku, było dozwolone jedynie osobom przynależącym do rodziny królewskiej, inaczej było karane śmiercią. Kolczyk w uchu czy kolczykowanie ciała może nie tylko ozdabiać, ale nieść konkretne znaczenie.

Najpowszechniejszymi formami piercingu są: piercing ucha, jest to też jedna z najstarszych form kolczykowania; piercing nosa, który początkowo był stosowany przez plemiona wojownicze. Piercing języka był natomiast popularny wśród Majów i Azteków i plemion z regionu Północno-Zachodniego Pacyfiku; wciąż kontrowersyjną formą jest piercing intymny, który wiąże się z obniżeniem lub wzmożeniem doznań cielesnych.

Możemy spotkać się z wieloma typami kolczyków do ciała. Jednymi z popularniejszymi, z jakimi można się zetknąć na stronach poświęconych piercingowi to: labret, który zazwyczaj z jednej strony zakończony jest płaskim kółkiem, dzięki czemu uniemożliwia wypadnięcie kolczyka. Na drugim końcu labretu znajduje się gwint, do którego przykręca się kulkę lub stożek. Labretem nazywa się też miejsce przekłucia na dolnej wardze.

Innym rodzajem kolczyka jest sztanga, czyli barbell, składa się ona z centralnego pręta z kulką lub koralikiem na końcach. Koraliki przykręca się gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.

Kolejną metodą jest tak zwany surface piercing, czyli przekłucia powierzchniowe, które zaczęto stosować w latach 90tych XX wieku. Jest to stosowanie przystosowanych do tego kolczyków ? surface bar, do umiejscowienia ich w płaskich obszarach ciała, takich jak skroń, kark, mostek czy podbrzusze. Surface bar różnią się długością i stopniem nachylenia ramion czy grubością pręta.

Captive bead ring, nazywany CBR, to metalowy pierścień zamykany na kulkę. Jest to najbardziej popularna biżuteria. Zakończenia kółka nie posiadają żadnych dodatkowych zapięć czy zatrzasków, przez co nie obcierają one skóry.

Jest jeszcze flesh tunnel, to nie tylko tuby, które umieszcza się poprzez rozciągające piercingi. Można je stosować przy każdym większym przekłuciu.

Przed dokonaniem zakupu, polecamy zapoznanie się ze stroną Oladi.pl, która jest pewnego rodzaju galerią internetową, na której można znaleźć różnego rodzaju biżuterię i akcesoria. Łatwo można porównać oferty różnych producentów i dowiedzieć się dodatkowych informacji o produkcie.

Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.