Body piercing intymny, kolczyk w łechtaczce

Kolczyk w łechtaczce to intrygująca, ale i niepokojąca forma body piercingu. Choć niejedna kobieta nieraz pomyślała "co by było, gdyby", wątpliwości i obawy odwodziły od tego pomysłu. Jeśli jesteś zdeterminowana ? wyjaśniamy, jakie konsekwencje niesie kolczyk w łechtaczce i o czym powinnaś pamiętać zanim go wykonasz.

Kolczyk w łechtaczce to intrygująca, ale i niepokojąca forma body piercingu. Choć niejedna kobieta nieraz pomyślała "co by było, gdyby", wątpliwości i obawy odwodziły od tego pomysłu. Jeśli jesteś zdeterminowana ? wyjaśniamy, jakie konsekwencje niesie kolczyk w łechtaczce i o czym powinnaś pamiętać zanim go wykonasz.

W łechtaczce, czyli gdzie?

Tutaj pojawia się pierwsza wątpliwość ? łechtaczka jest narządem niezwykle silnie unerwionym i sama myśl o jej przekłuwaniu przeraża. Powinnaś jednak wiedzieć, że zazwyczaj kolczyk w łechtaczce to tak naprawdę kolczyk w przekłutym napletku łechtaczki (kapturku).

Ogólnie rzecz ujmując masz w tym rejonie 3 warianty:

  • Christina/Venus ? czyli pionowy kolczyk we wzgórku łonowym. Najmniej bolesny, ale bardzo problematyczny wariant piercingu w okolicach łechtaczki. Wygląda ciekawie, to fakt, ale przy użytkowaniu jest niekomfortowy i może uwierać podczas poruszania się. Nie wpływa w żaden sposób na fizyczne doznania podczas zbliżeń. Pamiętaj, że możliwość założenia takiego kolczyka oceni ekspert w zakładzie body piercingu (każda z nas ma inną anatomię i nie zawsze możliwe jest wykonanie przekłucia).
  • Piercing łechtaczki ? a konkretnie przekłucie samego narządu. Ekstremalna forma piercingu, wymagająca dużych umiejętności od wykonującego ją eksperta. Tak założony kolczyk będzie powodował intensywne doznania w trakcie noszenia, nie jest to więc rozwiązanie dla każdego. Do tego tu również wielkie znaczenie ma anatomia: łechtaczka musi być dość duża, by dało się wykonać odpowiednio duże przekłucie w bezpiecznej głębokości (kolczyk musi być dość gruby, by nie uszkadzał skóry przy przypadkowym zahaczeniu ubraniem).
    Ta forma ozdabiania ciała niesie ze sobą poważne ryzyko. Możliwe jest bowiem uszkodzenie nerwów łechtaczki podczas przekłuwania, co pozbawi Cię czucia i może negatywnie wpłynąć na satysfakcję ze zbliżeń w późniejszym czasie.
  • HCH/VCH ? czyli odpowiednio poziomy i pionowy kolczyk w napletku łechtaczki. Tak naprawdę to właśnie te dwie opcje brane są pod uwagę, gdy mówimy o przekłuciu łechtaczki. Kolczyk w tym miejscu (zależnie od anatomii ciała) może dotykać łechtaczki i ją delikatnie stymulować. Jest przy tym ukryty na tyle głęboko, że ryzyko zahaczenia o bieliznę i przypadkowe szarpnięcie jest dość niewielkie.

Czy przekłuwanie boli?

Nie ma się co oszukiwać, zabieg przekłuwania napletka łechtaczki jest bardzo bolesny ? oczywiście wszystko zależy od odporności, ale zdecydowanie zalecane jest znieczulenie. Na szczęście jest to ból krótkotrwały, a sam proces gojenia powinien być całkowicie bezbolesny. Tak silnie ukrwiony rejon ciała regeneruje się szybko, więc jeśli zadbasz o proces gojenia, szybko będziesz mogła wrócić do normalnego życia.

Uważaj jednak w trakcie procesu gojenia. Dbaj o higienę jeszcze silniej, niż zazwyczaj. W trakcie gojenia się kolczyka powinnaś unikać kontaktów seksualnych, ponieważ każde przekłucie jest raną ? a to niemal zaproszenie dla chorób i infekcji. Wszelkie substancje nawilżające czy plemnikobójcze (a nawet tampony) są ciałami obcymi i mogą negatywnie odbijać się na procesie gojenia przekłucia.

Jaki kształt kolczyka będzie odpowiedni?

Tutaj wybór jest ograniczony ? kolczyk w łechtaczce ma być przede wszystkim bezpieczny w codziennym użytkowaniu. Dlatego zazwyczaj stosowane są barbell prosty bądź zakrzywiony, a w przypadku przekłuć poziomych pojawiają się kółka z kulką. Zdecydowanie odradzamy tu kolczyki inne niż zakończone kulką. Zarówno kolce jak i wszelkiego typu zawieszki mogą uwierać i podrażniać wrażliwe okolice, a nawet sprawiać ból.

Czy kolczyk w łechtaczce wpływa na doznania seksualne?

Zdecydowana większość pań posiadających kolczyk jest zgodna ? po założeniu kolczyka są bardziej zadowolone ze zbliżeń. Szkopuł w tym, że nie każdy kolczyk zadziała tak samo ? istotne jest jego umiejscowienie, wielkość i kształt kolczyka i oczywiście predyspozycje. Najwięcej satysfakcji daje zazwyczaj przekłucie pionowe, w którym jedna z kulek niemal (lub dosłownie) leży na łechtaczce i regularnie ją stymuluje podczas choćby chodzenia. Powinnaś się jednak liczyć z ryzykiem, że Twoje ciało przywyknie do tej stymulacji i po pewnym czasie doznania nie będą już tak silne.

Opracowanie tekstu: www.KobietaWieLepiej.pl

Polecamy sprawdzone sklepy z kolczykami

Najnowsze komentarze

Kto jest online?

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.