Pierścionek zaręczynowy z brylantem Taxor

Ten najbardziej wyczekiwany przez kobiety, wymarzony, jedyny, wyjątkowy, musi być z brylantem. Pierścionek zaręczynowy, który mówi wszystko, gdy Jemu brak słów. Pierścionek, nie byłby TYM pierścionkiem, gdyby nie magia i ogień kamienia w nim osadzonego. Jak uczucie tego, który go daje. Brylant oprawiony w złoty kruszec to symbol miłości i pełnego oddania. To wiara w wieczność i trwałość uczucia, które Was połączyło. To twardość a zarazem kruchość czegoś, czego nie da zawrzeć się w słowach ? miłości.

Diamonds are a girl's best friend

Diamenty od zawsze są kamieniami wzbudzającymi pożądanie ? i to nie tylko kobiet. Do dziś lśnią w insygniach królewskich i zdobią dłonie ikon tego świata. Najcenniejsze okazy cieszą oczy w muzealnych gablotach wystawione solo bądź w towarzystwie nieco mniej szlachetnym, lecz niemal równie pięknym. Nie każdy może zostać posiadaczem ?Regenta? czy ?Prezydenta?, lecz niemal każdy może mieć na własność choć kawałeczek tego najcenniejszego minerału.

Na rynku jubilerskim jest ogromny wybór biżuterii z brylantami. To, jaki kamień w pierścionku wybierzemy zależy przede wszystkim od zasobności naszego portfela.

 

Na co zwrócić uwagę kupując to małe dzieło sztuki?

Należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, ogólnie określanych skrótem 4C: masę mierzoną w karatach (carat), czystość kamienia (clarity), kolor (colour) oraz szlif (cut). Wbrew obiegowym opiniom, nie masa kamienia decyduje o jego wartości, ale przede wszystkim czystość, opisywana symbolami: LC, VVS, VS, SI, P1, P2, P3.

Brylanty o najwyższej czystości (LC), nie posiadają przy powiększeniu x10 w swej strukturze żadnych skaz wewnętrznych, które mogłyby nieprawidłowo załamywać światło, natomiast te o najmniejszej czystości (P3) mają liczne inkluzje i skazy obniżające ich brylancję i oczywiście cenę. Kolor kamienia rozróżnia się w wielostopniowej skali od D do Z. Literami od D do F oznaczone są kamienie, które nie tylko są najrzadziej spotykane (a co za tym idzie najdroższe), ale też charakteryzują się nieskalaną bielą, określane mianem ?bezbarwne?. Od G do J, kamienie niemalże bezbarwne, z lekko złamanym odcieniem. Litery K, L i M charakteryzują kamienie o odcieniu bardzo lekko żółtym, natomiast od N do Z to te, które mają barwę żółtą.

 

Co diament czyni brylantem?

Brylant to jubilerska nazwa diamentu o brylantowym szlifie. Teoretycznie tylko diament o takim szlifie ma prawo być nazywany brylantem, jednak w praktyce wszystkie oszlifowane diamenty potocznie nazywa się brylantami. Czym zatem charakteryzuje się brylantowy szlif? Szlif taki posiada nie mniej niż 58 faset, ma okrągłą rondystę, co najmniej 33 fasetki i taflę w górnej części oraz co najmniej 25 faset i czasami kolet w dolnej części.

Kupując tak cenną biżuterię zawsze otrzymamy certyfikat autentyczności, na którym wpisane zostaną indywidualne cechy każdego kamienia, jego masa, kolor, czystość, szlif.

 

Gwarancja jakości

Aby mieć gwarancję, że kupujemy prawdziwy kamień, z prawdziwym certyfikatem należy się kierować marką i renomą sprzedawcy. Na stronie www.taxor.com.pl miłośniczki drogich kamieni, oraz panowie poszukujący idealnego prezentu dla swoich wybranek serca, na pewno znajdą to, czego szukają. Duży wybór wzorów pierścionków, różnorodność mocowań kamieni oraz gwarancja oryginalności to tylko niektóre, choć najważniejsze z atutów. Ponadto istnieje możliwość indywidualnego zamówienia, które uwzględnia rozmiar, rodzaj złota, dopasowanie fasonu do upodobań obdarowywanej pani, oraz dobranie odpowiedniego kamienia. Każdy pierścionek z brylantem jest niepowtarzalny i robiony specjalnie na zamówienie, dlatego tak idealnie wygląda na każdej dłoni.

Na stronie salonu Taxor pokazany jest jedynie ułamek oferty, jaką proponuje firma. Pełna oferta dostępna jest w salonach stacjonarnych. Firma Taxor nie zna pojęcia ?ograniczenia?. Każdą wizję jest w stanie zrealizować, zatopi Twój klejnot w oprawę ze złota białego lub żółtego, tak aby spełnić marzenia, tak aby Twój klejnot lśnił najpiękniej jak tylko może.

Wybór pierścionka zaręczynowego z brylantem jest niemal tak ważny, jak wybór jego właścicielki. Przecież będzie lśnił na jej palcu już zawsze, przywołując wspomnienia najszczęśliwszych chwil w życiu. Wspomnienia wymagające wyjątkowej oprawy - wspomnienia zaklęte w diamencie.